Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Zwycięstwo Nicoletty Dudziak w Pucharze Poznania Kręglarstwo 2018-09-05 10:32:18
W 41 Międzynarodowym Pucharze Poznania rywalizację kobiet zdominowała Nicoletta Dudziak z "Polonii 1912" Leszno.

Styl w jakim "Niki" zwyciężyła w Pucharze Poznania musi budzić szacunek. Rutynowane zawodniczki, które obok "polonistki" stanęły na podium zawodów uzyskały rezultaty gorsze od naszej juniorki młodszej o ponad 70 kręgli. 
I pomyśleć, że sam start Dudziak w tych zawodach był wynikiem splotu pozytywnych okoliczności. Od lat Puchar Poznania to zawody dla kręglarzy powyżej 18 roku życia a więc seniorów i juniorów. Nicoletta Dudziak to jeszcze juniorka młodsza (ostatni sezon). Ale w czasie trwania poznańskich zawodów kadra narodowa U-18 przebywała na zgrupowaniu w pobliskim Tarnowie Podgórnym. I trenerzy kadry uzgodnili z organizatorami Pucharu Poznania, że czworo kadrowiczów na torach "Czarnej Kuli" zagra. W tej czwórce wyłonionej drogą eliminacji na tarnowskiej kręgielni, znalazła się Nicoletta Dudziak. Jak pokazał turniej, znalazła się tam całkiem zasłużenie.
"Niki" już po eliminacjach, w których zbiła 558 kręgli uzyskała przewagę 20-30 kręgli nad potencjalnie najgroźniejszymi rywalkami. Jak się okazało eliminacje były tylko prologiem do jeszcze lepszego finału, w którym zawodniczka "Polonii" Leszno uzyskała rezultat 578. Łącznie Nicoletta Dudziak zbiła 1136 kręgli wyraźnie dystansując rywalki. A walka o miejsca 2 i 3 była bardzo zacięta. Marta Strzelczak okazała się minimalnie lepsza od Agaty Banaszak a panie uzyskały odpowiednio wyniki łączne 1063 i 1062, czyli o 73 i 74 kręgle mniej od zwyciężczyni.
Dodać jeszcze trzeba, że w klasyfikacji mikstów, liczonej na podstawie sumy wyników zawodniczki i zawodnika w eliminacjach, Nicoletta Dudziak i Jakub Cwojdziński (kadra U-18) zajęli drugie miejsce z wynikiem 1131, ulegając małżeńskiemu tandemowi Marty i Dawida Strzelczaków, którzy osiągnęli rezultat 1150.
Nicoletta Dudziak zanotowała znakomite wejście w sezon sportowy 2018/2019. Oby była to zapowiedź kolejnych dobrych startów i jej i koleżanek klubowych.
W męskiej części Pucharu Poznania wystartował Patryk Konarkowski. Wynik eliminacji 533 pozwolił Patrykowi na awans do finału ale z dość odległej 13 lokaty. Finał był już wyraźnie lepszy w wykonaniu zawodnika "Polonii 1912". Wynik 576 był trzecim rezultatem męskich gier finałowych i pozwolił Patrykowi Konarkowskiemu na wyraźny awans na 6 miejsce turnieju z wynikiem łącznym 1109. Zwyciężył liderujący po eliminacjach Dawid Strzelczak z "Alfy Vector" (1205).

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport