Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Znakomite starty młodzieży w Sierakowie Wielkopolskim Kręglarstwo 2019-01-30 14:08:33
Podczas III Pucharu Starosty w Sierakowie Wielkopolskim młodzi kręglarze "Polonii 1912" pokazali znakomite przygotowanie sportowe.

Aż 12 młodych "polonistów" zagrało na sierakowskiej kręgielni i 9 z nich awansowało do gier finałowych. Sześcioro stanęło "na pudle" zajmując po 2 miejsca pierwsze, drugie i trzecie. Piękny wynik.
W kategorii dziewczynek Justyna Buksińska zajęła miejsce trzecie. Dwa dobre starty zaowocowały łącznym wynikiem 653. Na bardzo podobnym do Justyny poziomie zagrał w kategorii chłopców Krzysztof Kraczewski. Łączny wynik dwóch gier Krzysia to 650 kręgli. Finał był, skończyło się na miejscu 4. W tej kategorii mieliśmy jeszcze dwóch zawodników, którzy spisali się bardzo dobrze. Maciej Stachowiak z wynikiem 300 kręgli zajął miejsce 7, Hubert Dykier po zbiciu 284 kręgli był 11. Warto dodać, że obaj poprawili swoje dotychczasowe najlepsze wyniki.
Coraz pewniej w kategorii mlodziczek czuje się Maja Mielcarek. W Sierakowie Maja uzyskała drugi wynik eliminacji (501). Także w finale było dobrze. Maja do końca walczyła o zwycięstwo z Izabelą Cebulą z Brzeska - aktualną Mistrzynią Polski młodziczek. Ostatecznie wynik 999 dał "polonistce" drugie miejsce. Do zwycięstwa zabrakło raptem 6 kręgli.
W kategorii młodzików Antek Nowacki ciągle w czołówce, choć tym razem musiał zadowolić się 4 miejscem z łącznym rezultatem 1047 (520 + 527). Regularność i dobra forma ciągle jest. Nie wywalczył awansu do finału Piotrek Kraczewski, który z rezultatem 484 miejsce 10.
Kategoria juniorek młodszych to popis zawodniczek z Leszna. Po eliminacjach prowadziła Nicoletta Dudziak (574) tuż przed Anną Łochowicz, która wynikiem 572 ustanowiła "życiówkę". A jeszcze na 5 miejscu plasowała się Angelika Ciszewska (529). Finał nie wyszedł "Ciszce", która spadła na miejsce 6. Za to Niicoletta z Anią do ostatniego rzutu walczyły o końcowy sukces, w osiągnięciu którego dość długo usiłowała im przeszkodzić Iwona Dziamska. Ostatecznie jednak to "polonistki" zajęły miejsca 1 i 2 a o końcowym sukcesie Anny Łochowicz zadecydował przedostatni rzut finału (cała). Ania zbiła łącznie 1127 kręgli, "Niki" 1120.
Dużą frajdę sprawili nasi juniorzy młodsi. Po eliminacjach liderował Mateusz Kraczewski (550) a Filip Łochowicz zajmował 5 pozycję (538). W finale obaj poprawili swoje rezultaty z eliminacji. Filip Łochowicz po zbiciu 1096 kręgli (558 w finale) ostatecznie przebił się na 3 miejsce w turnieju. Kapitalnie w finale zaprezentował się Mateusz Kraczewski. Mimo przeciągającej się gry z powodu problemów natury technicznej na torach, Mateusz nie stracił koncentracji i w tej grze uzyskał wynik 600 (przy 229 zbiórkach). Łącznie z eliminacjami dało to rezultat 1150 i pewne zwycięstwo w zawodach.
Reasumując wyjazd sportowo bardzo udany. Aż żal, że nie była prowadzona klasyfikacja klubowa.
Turniej w Sierakowie zaliczany jest do Młodzieżowego Grand Prix Polski. Po dodaniu dorobku z Sierakowa w kategorii młodziczek na miejscu 5 jest Weronika Gbiorczyk (460 pkt), której w Sierakowie nie było. Maja Mielcarek na miejscu 13 (280). Wśród młodzików 3 jest Antek Nowacki (640) a 6 Piotr Kraczewski (570). W kategorii juniorek młodszych lideruje Nicoletta Dudziak (790), 3 jest Angelika Ciszewska (600) a 5 Anna Łochowicz (470). I wreszcie w grupie juniorów młodszych pozycję 3 zajmuje Mateusz Kraczewski (580) a 6 jest Filip Łochowicz (550).

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport