Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Złoto pań i srebro panów Kręglarstwo 2013-04-29 09:41:04
Ligowy sezon seniorek i seniorek zakończyły turnieje finałowe rozgrywane przez panie w Lesznie a przez panów w Tarnowie Podgórnym. Tytuły mistrzowskie wywalczyła "Polonia 1912" Leszno wśród kobiet i "Alfa Vector" Tarnowo Podgórne wśród mężczyzn.

Przed turniejem w Lesznie gospodynie zawodów "Polonia 1912" Leszno miały 3 punkty przewagi nad "Alfą Vector" Tarnowo Podgórne. Tak więc zespół "Alfy" mógł jeszcze myśleć o mistrzostwie. Z kolei "Dziewiątka - Amica" Wronki miała jeszcze szanse na srebro.
Zadaniem "Polonii" była obrona pierwszej lokaty a do turnieju zespół przystąpił osłabiony. Z ważnych powodów rodzinnych nie mogła zagrać Monika Marażewska. Także niemożliwy był przyjazd Anny Szymoniak na zawody. Tak więc w podstawowym składzie zagrały dwie juniorki młodsze - te najbardziej ograne: Anna Matecka i Dorota Kwapisz. Dylematem było ustawienie kolejności gry, bo zgodnie z regulaminem nie gra się wyłącznie na wynik ale punktuje każdy blok według uzyskanych wyników (punktacja 4, 3, 2 i 1) a do tego identycznie punktuje się końcowy wynik w kręglach. Trochę to skomplikowane ale zwiększające emocje.
W "Polonii" zaczęła Anna Chwastyniak i przez dwa tory była liderką swojego bloku. Niestety tor trzeci, słaby w wykonaniu Ani sprawił, że najlepiej z tej czwórki wypadła Iza Torka z rezultatem 528, przed Anną Chwastyniak (520), Sylwią Machniewską (499) i Magdaleną Kowalską (479).
O kolejne punkty przyszło walczyć Annie Mateckiej i Ania zaczęła rewelacyjnie do 26 rzutu. Później się zacięła w grze i to zacięcie trwało przez cały tor drugi. Nieco lepsza końcówka ale wynik tylko 500 i 3 lokata w swoim bloku za Martą Duszyńską (537) i Joanną Bonk (522) a przed 2 zawodniczkami "Tucholanki", które zbiły 442 kręgle.
Nasza najmłodsza Dorota Kwapisz zaczęła grę słabo. Na szczęście Dorota pozbierała się od drugiego toru i odrabiając do końca straty do rywalek zdołała uzyskać drugi wynik w swojej grupie zbijając 515 kręgli. Najskuteczniejsza była Patrycja Kicińska (543) a za Dorotą Kwapisz znalazły się Alina Pstrąg-Wiligała (514) i Iwona Pacholczyk (503).
Blok czwarty to start Kingi Konopy, czyli przechodzimy z obrony do ataku. Mimo silnych rywalek Kinia pokazuje, kto tu rządzi. Kinga, jak na jej formę dość długo się rozkręca, choć 280 na dwóch torach już daje jej przewagę nad rywalkami. Potem Kinia wchodzi we właściwy rytm gry i kończy z wynikiem 601 znacznie wyprzedzając rywalki w osobach Barbary Danek (555), Marty Woźniak (546) i Justyny Wegner (494).
Najlepsze zawody sezonu rozgrywa kolejna "polonistka" Jolanta Jaś. Jola grając w sumie bardzo pewnie zbija 587 kręgli. Gdyby nie kiepskie zbiórki na pierwszym torze i kilka błędów na torze trzecim, to kto wie czy nie byłoby wyniku powyżej 600. Rywalki Joli daleko za nią. Liwia Strzelczak zbiła 514 kręgli, Beata Śmiglak 507 a Daria Klunder 483.
Ostatni blok to ogromne emocje ze względu na zbliżony poziom gry najpierw całej grającej czwórki a później trójki zawodniczek. Piorunującym finiszem ten blok wygrywa Małgorzata Leopold (565) wyprzedzając Annę Piotrowską (555) i kapitan "Polonii 1912" Joannę Lajtke (551), która po słabym otwarciu goniła rywalki i była bliska nawet końcowego sukcesu. Dorota Januszewska zbiła 516 kręgli.
Po zsumowaniu punktów za bloki i kręgle (tzw. punkty PD) w Lesznie najlepiej wypadła "Alfa Vector" z 24 PD przed "Polonią 1912" (22), "Dziewiątką - Amicą" (16) i "Tucholanką" (8). Przełożyło się to na punkty meczowe w ilości: "Alfa" - 8, "Polonia" - 6, "Dziewiątka" - 4 i "Tucholanka" - 2.
Gdyby grać "starym" systemem - tylko na kręgle, to w tym elemencie najlepsza była "Polonia" przed "Alfą", Wronkami i Tucholą.
Tym samym Drużynowym Mistrzem Polski Seniorek została "Polonia 1912" Leszno uzyskując 28 punktów w tabeli sezonu 2012/2013. Medal srebrny dla "Alfy Vector" Tarnowo Podgórne (27 pkt) a brąz dla "Dziewiątki" Wronki (20 pkt).
Kluczem do sukcesu "Polonii 1912" Leszno i siedemnastego tytułu Drużynowych Mistrzyń Polski po słabszym początku rozgrywek była na pewno postawa od stycznia 2013 i komplet zwycięstw od 6 do 12 kolejki. W tym ta najważniejsza wygrana w 12 kolejce w Tarnowie Podgórnym, która sprawiła, że "Polonia" uzyskała bezpieczne 3 punkty przewagi i organizację turnieju w Lesznie. No i w barwach "Polonii" gra najlepsza zawodniczka polskiej ligi Kinga Konopa, której wysokie rezultaty (w tym 5 razy ponad 600) sprawiły, że po jej grze "Polonia" zawsze zyskiwała bardzo wiele.
Siedemnaste Mistrzostwo Polski wywalczyło 9 zawodniczek: Joanna Lajtke (kapitan), Kinga Konopa, Anna Chwastyniak, Jolanta Jaś, Monika Marażewska, Katarzyna Jańczak, Anna Szymoniak, Anna Matecka i Dorota Kwapisz. W składzie meczowym pojawiły sie też Jolanta Stępczak i Natalia Włodarczyk ale im na razie nie było dane zagrać w lidze.

Męski zespół "Polonii 1912" pojechał do Tarnowa Podgórnego pokazać, że potencjał ma duży a także by bronić drugiej pozycji, bo złoto już wcześniej zapewnili sobie gospodarze turnieju finałowego - zawodnicy "Alfy Vector" Tarnowo Podgórne.
Skład "Polonii 1912" niemal optymalny a jako pierwszy do boju wyruszył Mikołaj Konopka i uczynił to w bardzo dobrym stylu zbijając 614 kręgli. Poziom tego pierwszgo bloku był wysoki. Konrad Mocarski uzyskał wynik 602 a Marcin Grzesiak 583. Jedynie "Start" Gostyń odstawał poziomem od "Polonii", "Pilicy" i "Alfy" (Jędzrzej Michalak 515) ale też gostyński zespół przyjechał do Tarnowa Podgórnego praktycznie w młodzieżowym składzie.
Drugi blok to znów wyrównana walka pomiędzy trzema zespołami, która zakończyła się bardzo zbliżonymi rezultatami uzyskanymi przez graczy z Tarnowa (Leszek Torka 593), Tomaszowa (Tadeusz Śliwiński 588) i Leszna (Bartosz Włodarczyk (586). "Włodarz" na półmetku miał rezultat 304 ale na finiszu minimalnie uległ znacznie bardziej rutynowanym rywalom. Kacper Michalak zagrał na poziomie 519.
Blok trzeci to niestety najsłabsze ogniwo w "Polonii 1912". Maciej Chudy nie dostroił się do poziomu kolegów i uzyskał słaby wynik 512 kręgli - najsłabszy w całym trzecim bloku. W tej fazie turnieju najlepiej wypadła "Pilica" po 577 kręglach Macieja Witka. Dla "Alfy" na łącznym poziomie 564 punktowali Tomasz Masłowski i Dawid Strzelczak. A Adrian Zagata ze "Startu" uzyskał wynik 516.
W czwartym bloku najlepszy wynik całego turnieju uzyskał "polonista" Piotr Kieliba. "Piciu" jak zawsze precyzyjny do bólu zbił 619 kręgli i mówiąc językiem kolarskim - "pokazał plecy" rywalom, którymi byli Jarosław Bonk (569), Robert Jakubowski (543) i Piotr Kozłowski (534).
Blok piąty to fantastyczny pojedynek Mikołaja Piosika z Arkadiuszem Stacheckim. "Mikes" grający po 2 miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją zagrał na poziomie 593. Arek Stachecki przy identycznych pełnych okazał się lepszy od Piosika o niecałe jedno rozbicie (601). Pozostali zawodnicy grali bardzo różnie. Paweł Osiński zbił 564 kręgle a Albert Smektała zaledwie 469.
W ostatnim bloku Michał Szulc zdecydowanie wyprzedził wszystkich rywali. Przewaga "Bulisia" nad pozostałymi uczestnikami tej fazy turnieju była bardzo duża. Michał Szulc uzyskał wynik 591. Dla "Alfy" punktowali Piotr Kaczmarek i Maciej Krzyżostaniak na poziomie 541 ale to "Krzyżak" po zmianie poprawił jakość gry swego zespołu. Filip Michalak uzyskał wynik 514 a kiepsko wypadli zawodnicy "Pilicy" Szymon Klimek i Krzysztof Dębiec uzyskując wynik 473.
W końcowej klasyfikacji turnieju w Tarnowie Podgórnym, po podliczeniu punktów PD za bloki i kręgle, "Polonia 1912" i "Alfa Vector" uzyskały identyczną ilość - po 22. "Pilica" miała 16 punktów PD a "Start" 10.
Do końcowej tabeli sezonu "Alfie" i "Polonii" dodano po 7 punktów, "Pilicy" 4 a "Startowi" 2.
Na podium Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn stanęły zespoły "Alfy Vector" Tarnowo Podgórne (37 pkt w tabeli), "Polonii 1912" Leszno (29 pkt) i "Pilicy" Tomaszów Mazowiecki (23 pkt).
Srebro dla "Polonii" w sezonie 2012/2013 wywalczyli: Mikołaj Konopka, Piotr Kieliba, Adrian Szulc, Michał Szulc, Bartosz Włodarczyk, Mikołaj Piosik, Maciej Chudy, Filip Glapiak, Jakub Bergmann i Sebastian Piosik.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport