Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Ze zmiennym szczęściem w ligowych meczach Kręglarstwo 2018-09-18 15:18:13
Zwycięstwo pań, porażka panów i dość przyzwoity start juniorów to dokonania sobotnio - niedzielnych występów ligowych "Polonii 1912" Leszno.

Superliga Kobiet

Panie zainaugorowały sezon ligowy niedzielnym meczem na własnej kręgielni z zespołem "Dziewiątki - Amiki" Wronki inkasując 2 punkty po zwycięstwie 5:1 (2095:2034).
Mecz nie stał na wysokim poziomie ale wierzyć trzeba, że w kolejnych startach forma zawodniczek będzie zwyżkować. Niespodzianką in minus dla gospodyń była porażka Kingi Konopy z Patrycją Grzelak 1:3 (516:535). Cóż można rzec? Kinga nisko zagrała do pełnych i mimo w sumie lepszych zbiórek od rywalki nie odrobiła tym elementem gry zbyt dużych strat po pełnych. Asia Lajtke rywalizowała z Sandrą Szczepską ale o rywalizacji można mówić tylko w grze do pełnych - zresztą na niezbyt wysokim poziomie. Na szczęście zbiórki w wykonaniu "Lajcika" były odpowiednio dobre i stąd pewne zwycięstwo "polonistki" 4:0 przy wynikach 523:479.
Więcej wyrównanej walki było w drugim bloku. Nicoletta Dudziak po dobrym początku w grze przeciw Julii Brodziszewskiej przegrała kolejne 2 sety. Na szczęście dobra gra "Niki" i słaba postawa jej rywalki w ostatnim secie pozwoliła zawodniczce gospodarzy na wywalczenie punktu lepszym wynikiem 537:510 przy setach granych na 2:2. Najciekawszy pojedynek stoczyły Anna Chwastyniak z Wiktorią Jądrzyk. Każdy set wyrównany do ostatniego rzutu ale każdy z setów 1, 2 i 3 "polonistka" wygrywa różnicą 3 kręgli a ostatni kończy się remisem, co w efekcie daje wygraną Chwastyniak 3,5:0,5 przy uzyskanych rezultatach 519:510.

Superliga mężczyzn

Rywalem męskiej ekipy ligowej "Polonii" był jeden z faworytów sezonu - pierwszy zespół "Dziewiątki - Amiki" Wronki. Goście wygrali 7:1 (3428:3249). Taka jednak jest rzeczywistość tego sezonu dla "Polonii 1912".
Pierwszy blok meczu był dla gospodarzy najlepszy w przekroju całego spotkania i przyniósł jedyny wygrany pojedynek a mógł nawet dwa bo sensacja wisiała w powietrzu. Niespełna 15-letni Filip Łochowicz walczył z Arkiem Stacheckim i był bliski sukcesu. Set pierwszy 6 kręglami dla Arka przy słabych zbiórkach Łochowicza. Set drugi 1 kręglem dla Arka wywalczonym ostatnim rzutem (premia 7), set 3 dla juniora młodszego "Polonii" 2 kręglami. Set 4 do 27 rzutu po myśli Łochowicza - prowadzi w secie i w pojedynku. Niestety: rzut 27 to klasyczne 3 ze środka i dłubanie do końca seta a Arek w swoim 28 rzucie kończy układ a później robi 9 i premię 7. Faworyt wygrywa 3:1 (572:561) ale Filip Łochowicz pokazał, że warto w niego inwestować a wynik meczu to jego "życiówka" w kategorii juniorów młodszych. W tym samym bloku jedyny punkt dla "Polonii" wywalczył Mateusz Klecha. "Bongo" źle wszedł w mecz z Tomkiem Pajorem i po 2 setach był "pod kreską" ale na szczęście po zmianie stron odrobił straty z nawiązką i przy setach 2:2 pokonał rywala kręglami 562:555.
Blok drugi już dla gości, którzy wygrywają oba pojedynki i robią "górkę" w kręglach. Szymon Kaliski nie mógł sprostać Piotrowi Kielibie (głównie przy zbiórkach) i po 2 torach został zmieniony na debiutanta Mateusza Kraczewskiego. Drugi z pierwszorocznych juniorów młodszych "Polonii" zaczął bojaźliwie ale chwilami pokazywał duży potencjał. Na razie na Kielibę to było za mało ale i w niego warto inwestować. Kaliski i Kraczewski ulegli "Piciowi" 0:4 i 510:586. Liczyliśmy na Patryka Wawrzyniaka w pojedynku z Maciejem Kląskałą ale "Wawrzol" zademonstrował straszliwą huśtawkę formy i niestety przestoje z robieniem "dziur" i w efekcie przegrał 1:3 przy wynikach 527:544. Szkoda, bo tu była duża szansa na punkt.
Blok ostatni powiększył przewagę zespołu z Wronek. Patryk Konarkowski świetnie zaczął pojedynek z Bartkiem Krugiem (155:147) ale to było wszystko po myśli "polonisty". Krug rozkręcał się wyraźnie (zresztą od lat kręgielnia w Lesznie mu "leży") i do końca panował nad pojedynkiem pokonując Konarkowskiego i uzyskując najlepszy wynik meczu: 621:555 i 3:1 dla kręglarza z Wronek. Ostatnia para to Kamil Kozłowski kontra Gracjan Machaj. Kolejny pojedynek do wygrania ale zakończony porażką kręglami 534:550 przy remisie w setach 2:2. Na wyniku jako całości zadecydował przede wszystkim set nr 2, słaby w wykonaniu "Koziołka".
Reasumując wygrał na pewno zespół lepszy, choć może zwycięstwo gości było nieco zbyt wysokie.

Centralna Liga Juniorów

Dzień wcześniej swój pierwszy w sezonie turniej rozegrała na kręgielni w Sierakowie Centralna Liga Juniorów.
Turniej trwał ponad 8 godzin, jako że w zawodach uczestniczy 8 klubów i było też trochę opóźnień w grze. "Polonia 1912" zajęła 6 miejsce. Trochę szkoda słabego początku, bo mogło być nawet dwie lokaty wyżej. Zaczęła Anna Łochowicz i niestety nie zrobiła dobrego otwarcia. Wynik 470 to dużo poniżej możliwości Ani. Szkoda, że nie było zmiany na Nicolettę Dudziak ale nie ma co gdybać. Grający jako drugi Daniel Włodarkiewicz zagrał na poziomie 503. Wynik do przyjęcia ale tak jak w przypadku Ani zbyt wiele rzutów "zerowych". Poprawił łączny rezultat Mateusz Kraczewski, dla którego był to oficjalny debiut w kategorii juniora młodszego (dzień później zadebiutował też w superlidze). Mateusz zbił 534 kręgle a do poprawki zbiórki. Ostatnie słowo w juniorskiej "Polonii" należało do Mateusza Klechy. "Bongo" zaczął znakomicie - 301 po 2 torach ale trzecim torem zespsuł sobie statystyki. Ostatecznie skończył z rezultatem 578 i był to najwyższy rezultat całego turnieju.
"Polonia 1912" po zbiciu 2085 kręgli zajęła 6 lokatę. Do miejsca 5 zabrakło 5 kręgli a do lokaty 4 kręgli 44. To akurat było do zrobienia. Zwyciężyła ekipa OSiR-u Vector (2171), minimalnie przed juniorami "Dziewiątki - Amiki" (2168) i "Startem" Gostyń (2152).
Wiadomo, że w juniorskich turniejach będzie mocne rotowanie składami. A troszkę spotkań w ramach Centralnej Ligi Juniorów jeszcze nas w sezonie czeka.


Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport