Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Zawodnicy i trener o udanych mistrzostwach Boks i kickboxing 2015-06-02 17:04:13
Za nami kolejne bardzo udane mistrzostwa Polski kick bokserów Polonii 1912 Leszno. O sukcesie pisaliśmy już wcześniej. Dzisiaj głos mają medaliści oraz trener leszczynian.


Dominik Walkowiak (kat. 74 kg) - złoty medal MP juniorów - light-contact

- W sumie stoczyłem cztery walki, z tym, że w półfinale dostałem walkowera. Przeciwnik nie stawił się na matę. Przeciwnicy byli nieźli, ale to było za mało na mnie. Po prostu byłem lepszy. Finał nie był jednak łatwy. Do II rundy jego przewaga rosła, jednak w III rundzie duch walki, chęć wygranej przeważył i jest złoto. Cenne okazały się podpowiedzi trenera. Gdyby nie on, to złota mogłoby nie być.

Krzysztof Benier (kat. 57 kg) - złoty medal MP juniorów - light-contact

- Po to pojechałem na zawody, by odnieść zwycięstwo w swojej kategorii. Niczego innego nie brałem pod uwagę. Czuję się najlepszy i będę najlepszy. Nadzieja powinna być w zawodniku od samego początku. Powinno się w to wierzyć. Mi to bardzo pomaga. Moja finałowa walka nie była łatwa. W I rundzie przegrywałem, potem był remis, a na koniec wygrana, choć ta jeszcze się wahała, w ostatnich 30 sekundach.

Jacek Ludwiczak (kat 69 kg) - srebrny medal MP juniorów - light-contact

- Zabrakło tej wisienki na torcie. Złoty medal miałem na wyciągnięcie ręki. Na gorąco nie chcę komentować tej finałowej walki. Trzeba na spokojnie to przeanalizować i wyciągnąć wnioski. Moja kategoria była bardzo mocno obsadzona. Wystartowało aż 25 zawodników. Przez rundę zasadniczą przebrnąłem jak burza, aczkolwiek łatwo nie było, bo to są przecież mistrzostwa Polski. W każdej walce dawałem z siebie wszystko, co chyba było widać. Mam nadzieję, że trenerzy są ze mnie dumni, bo ja jestem z siebie zadowolony. Myślę, że zrobiłem dobry wynik dla Polonii.

Albin Pudlicki, trener Polonii 1912 Leszno

- Mistrzostwa to nie tylko medale, z których jesteśmy bardzo zadowoleni, ale i punkty. Tych zdobyliśmy aż 60. To przekłada się na pieniążki dla sekcji, które przelewa Urząd Marszałkowski. Będzie to dla nas pewien zastrzyk gotówki, ale to wciąż kropla w morzu potrzeb, bo przecież już sam dojazd, czy noclegi na takich imprezach kosztują nie mało. Tymi mistrzostwami pokazaliśmy po raz kolejny, że mamy w sekcji bardzo dobrych zawodników.Partner

Sekcja boksu i kickboxingu

Polonia 1912 Leszno
Sala "Ćwicznia"
ul. Grota Roweckiego
 
Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport