Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Zasady zawiłe, emocji dużo Kręglarstwo 2014-03-17 10:16:40
Superliga kobiet rozpoczęła fazę turniejową zawodami na kręgielni w Lesznie. Po dwóch rundach zasadniczej fazy rozgrywek Superligi kobiet (mecz - rewanż) przyszła pora na fazę turniejową, która przy obowiązującej punktacji może wszystko przewrócić. 

Dla grających zasady są znane ale dla postronnych obserwatorów system punktacji obowiązujący w turniejach to sprawa mało klarowna i zarówno kibicom jak też przedstawicielom lokalnych mediów trzeba było wiele tłumaczyć i objaśniać w stylu: co, jak, dlaczego...
Sam turniej numer 1 rozegrany w Lesznie miał interesujący przebieg chociaż z poziomem sportowym było różnie. "Polonię" na dzień dobry reprezentowała Natalia Włodarczyk i tym razem, niestety, juniorka młodsza w zespole gospodyń turnieju nie pokazała swoich sportowych walorów. Nic też pod względem wyniku nie wniosła zmiana i wejście do gry Jolanty Jaś. Obie "polonistki" borykające się z problemami zdrowotnymi uzyskały tylko 2 punkty do pomocniczej tabelki za wynik 482. A najlepsze otwarcie przypadło "Dębinkom" po wyniku 551 Karoliny Serwińskiej. Dobrze też punktowała "Dziewiątka-Amica", dla której Marta Duszyńska zbiła 540 kręgli.
W drugim bloku "Polonia" wysłała do boju Monikę Marażewską wracającą do dobrej dyspozycji. Monika rzeczywiście wypadła dobrze pod względem wyniku zbijając 544 kręgle, tyle że był to wynik dający tylko 1 punkt do małej tabelki a drugi blok turnieju był najmocniejszą fazą zawodów. Najwięcej znów zyskał Gdańsk po starcie Ewy Iwickiej (561), przed Wronkami (560 Natalii Skrzypczak-Bączkiewicz) i Tarnowem Podgórnym (Liwia Strzelczak 554).
W bloku trzecim aż do połowy ostatnich zbiórek wydawało się, że najlepszy wynik uzyska Anna Chwastyniak z "Polonii 1912". Jednak piorunujacym finiszem popisała się Maja Olszewska z "Dębinek", która po 60 rzutach zastąpiła Sylwię Wirkowską. I znów 4 punkty pomocnicze przypadły "Dębinkom" za 544 kręgle pary Wirkowska/Olszewska przed "Polonią", dla której Anna Chwastyniak zagrała na poziomie 535 i zainkasowała 3 punkty.
Blok ostatni był szalenie interesujący dla losów miejsc 2-4 w leszczyńskim turnieju. Pierwszą lokatę "Dębinki" już miały "w kieszeni". Po wyrównanej grze dosłownie do ostatniego rzutu pomiędzy trzema zawodniczkami, najlepiej wypadła Joanna Filip z "Alfy" (544), przed Joanną Lajtke z "Polonii" (542) i Natalią Postrożny (538). Nieco wcześniej z wyrównanej przez długi czas rywalizacji odpadła Iwona Pacholczyk kończąc start z rezultatem 520. Ogromna szkoda, że Joannie Lajtke kompletnie nie wyszła gra na drugim torze ale duże brawa dla "Lajcika" za skuteczną pogoń za rywalkami i walkę do ostatniego rzutu.
Po podsumowaniu punktów z małej tabelki za miejsca w poszczególnych blokach i za sumę kręgli okazało się, że "Dębinki" uzyskały tych punktów 18, "Polonia" i "Dziewiątka" po 11 a "Alfa" 10. Tym samym do tabeli Superligi kobiet "Dębinkom" dopisano 8 punktów, "Polonii" i "Dziewiątce" po 5 punktów a "Alfie" punkty 2. Zespół z Gdańska objął prowadzenie w tabeli ligowej. Z kolei "Polonia" dogoniła w punktacji "Alfę". Kolejny turniej i zapewne kolejne emocje już za tydzień w Tarnowie Podgórnym
W zgodnej opinii przedstawicieli wszystkich grających zespołów, punktacja końcowa za turnieje (8-6-4-2) nie jest najlepszym punktem regulaminu rozgrywek i w jakimś stopniu może wypaczać sens rundy zasadniczej. W czterech turniejach można do tabeli zyskać aż 32 punkty a w 10 meczach maksymalnie 25.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport