Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Zaczynamy rok 2019 od zwycięstw za 3 punkty Kręglarstwo 2019-01-10 18:54:32
Oba ligowe zespoły "Polonii" udanie weszły w rok 2019 będący też początkiem rund rewanżowych. Zespoły żeński i męski odnotowały zwycięstwa za 3 punkty.

Dziewiątka - Polonia (kobiety)

Panie pojechały do Wronek i wygrały na wyjeździe 5:1 uzyskując przy okazji najwyższy rezultat w kręglach w trwającym sezonie. Wynik 2290 niewiele ustępuje rekordowi Polski należącemu zresztą do "polonistek". Rywalki z Wronek zbiły 2144 kręgle.
W tym meczu mieliśmy jeden pojedynek "na styk" i trzy przy dość wyraźnej przewadze zawodniczek drużyny z Leszna. Najbardziej wyrównana była konfrontacja Moniki Leciejewskiej z Julią Brodziszewską. "Polonistka" po dwóch przegranych setach wzięła się za odrabianie strat i do pełni szczęścia zabrakło niewiele. Ostatecznie przy setach 2:2 wygrała Brodziszewska 563:559. I to był jedyny punkt dla gospodyń meczu. W tym samym bloku Nicoletta Dudziak po przegranym pierwszym secie z Julią Konieczną od seta numer dwa dominowała na torach i wygrała 3:1 przy sporej już przewadze w kręglach uzyskanej przy wynikach 580:523. Tak więc przy stanie pojedynków 1:1 "Polonia" miała po pierwszym bloku solidny zapas 53 kręgli.
Drugi blok to już wyraźna przewaga zespołu z Leszna. Anna Chwastyniak co prawda na torach zremisowała 2:2 z Julią Paszyk ale w kręglach była wyraźnie lepsza pokonując rywalkę 551:508. Ania swoje wygrane sety dokumentowała dużą przewagą, przegrywała zaś na styk. Kinga Konopa przypomniała sobie, że poza Lesznem najwięcej "600-tek" w karierze zagrała we Wronkach. Kinia uporała się z Patrycją Grzelak 2,5:1,5 przy wynikach 600:550.
Wyjazdowa wygrana i dopisanie 3 punktów do ligowej tabeli stało się faktem.

Polonia - Start (mężczyźni)

Również męski zespół z Leszna dopisał do swojego ligowego dorobku 3 punkty po wygranym 6:2 (3413:3370) derbowym pojedynku z gostyńskim "Startem", rewanżując się za porażkę 2:6 w Gostyniu. O bonusie decydowała większa ilość setów wygranych przez "polonistów" w dwumeczu.
Mecz zaczął się od dwóch jednostronnych pojedynków. Patryk Wawrzyniak bez problemu wypunktował Filipa Michalaka 4:0 przy wynikach 556:514. Przy generalnie podobnych zbieranych "Wawrzol" pewniej grał do pełnych. Odwrotnie było w pojedynku Filipa Łochowicza i Mateusza Kraczewskiego (zmiana po 2 torach) z Patrykiem Lukaszewskim. Ostatni set wygrany przez Kraczewskiego był tylko zwycięstwem na osłodę, bo zawodnik "Startu" pokonał "polonistów" 3:1 z dużą przewagą 582:526.
W drugim bloku znów oba zespoły zdobyły po 1 punkcie ale "Start" minimalnie powiększył swoją niewielką przewagę w kręglach - z 14 do 18. Oba pojedynki były niezwykle zacięte, na bardzo podobnych pułapach punktowych. Dla "Polonii" punkt wywalczył Patryk Konarkowski pokonując setami 3:1 Jędrzeja Michalaka. Dobrze, że tak się stało, bo lepszy rezultat w strąconych kręglach uzyskał zawodnik z Gostynia (596:594 dla Michalaka). Również o 2 kręgle duet "Startu" Jędrzej Nowak i Karol Sellmann (zmiana po 90 rzutach) był lepszy od Adriana Szulca. Na torach padł remis 2:2, w kręglach 563:565. Szkoda, że na ostatnim torze "Adis" stracił przewagę. Stało się.
W ostatnim bloku emocje sięgnęły przysłowiowego zenitu. Mateusz Klecha uporał się bez większego problemu z Mikołajem Kosowiczem. Kapitan "polonistów" uzyskując najlepszy wynik meczu pokonał swojego rywala 4:0 przy wynikach 619:560. Tu nie było emocji. Te towarzyszyły ostatniemu według protokołu pojedynkowi Kamila Kozłowskiego z dwójką rywali: Kacprem Michalakiem i grającym ostatniego seta Włodkiem Dutkiewiczem. Losy tej rywalizacji i punktu bonusowego ważyły się do ostatniego rzutu. Naciskany przez Włodka "Koziołek" utrzymał jednak minimalną przewagę w kręglach i wygrał pojedynek kręglami 555:553 przy remisie 2:2 w setach. Uff, ekipa "Polonii 1912" mogła odetchnąć z ulgą, notując przy okazji trzecie z rzędu zwycięstwo. Kolejny mecz "poloniści" rozegrają na torze wicelidera we Wronkach. Faworytem nie będą ale mocno przemeblowany zespół "Polonii 1912" po słabym początku rozgrywek wyraźnie okrzepł w bojach ligowych.


Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport