Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu













Sport w Lesznie

Z tarczą ze Wschowy Piłka Nożna 2012-02-20 22:01:37
Kolejne turniejowe zwycięstwo odnieśli młodzi piłkarze rocznika 2001. Tym razem ich łupem padło I miejsce w halowych zawodach zorganizowanych w dniu 18 lutego we Wschowie.

W zorganizowanym w hali Gimnazjum nr 1 we Wschowie turnieju poza dwoma drużynami gospodarzy czyli Korony Wschowa wzięły udział także ekipy Gromu Wolsztyn, Szprotavi Szprotawa, Miedzi Legnica, Arki Nowa Sól, Rawi Rawicz (dwie drużyny) i oczywiście Poloni 1912 Leszno prowadzonej przez trenera Remigiusza Bukowskiego.
W fazie grupowej nasi "orlicy" pokonali Koronę Wschowa II w stosunku 1:0, Rawię Rawicz I - 2:0 oraz zremisowali z Gromem Wolsztyn 1:1.

W meczu półfinałowym po zaciętym spotkaniu z Rawią Rawicz II padł bezbramkowy remis. Po serii rzutów karnych minimalnie lepsi bo w stosunku 3:2 okazali się poloniści.

W finale imprezy Polonia spotkała sie z I drużyną Korony Wschowa. Także i z tego pojedynku chłopacy wyszli zwycięsko w stosunku 1:0 i mogli cieszyć się ze zdobycia kolejnego trofeum.

Bramki w turnieju dla naszej drużyny zdobyli Jakub Jakubczak-3 i Adam Piwoński-2. Należy także dodać, że najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Piotr Damrych z Polonii. SERDECZNIE GRATULUJEMY

Warto podkreślić jak zawsze wzorową organizację turnieju przez Koronę Wschowa.

info dzięki P. Piwoński
opr. P. Prałat


 

Sekcja piłki nożnej

Polonia 1912 Leszno
ul. Górowska 49
www.polonia1912leszno.pl
 

Tabela IV ligi


M Klub M Z R P BR PKT
1. Górnik Konin 18 15 1 2 54:12 46
2. Obra 1912 Kościan 18 13 4 1 42:13 43
3. Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 18 12 2 4 37:23 38
4. Victoria Września 18 12 1 5 48:27 37
5. Polonia 1912 Leszno 18 10 3 5 44:26 33
6. LKS Ślesin 18 9 4 5 32:24 31
7. Dąbroczanka Pępowo 18 7 2 9 30:33 23
8. PKS Racot 18 6 4 8 21:31 22
9. Victoria Ostrzeszów 18 7 1 10 38:43 22
10. Rawia Rawag Rawicz 18 6 2 10 23:39 20
11. Polonia Kępno 18 4 6 8 22:32 18
12. Olimpia Koło 18 5 3 10 16:36 18
13. SKP Słupca 18 3 7 8 20:24 16
14. Piast Kobylin 18 5 1 12 26:36 16
15. Orzeł Mroczeń 18 2 3 13 18:55 9
16. Grom Wolsztyn
wycofał się z rozgrywek po rundzi jesiennej
18 4 4 10 28:45 16
 
 

Kadra drużyny seniorów

Bramkarze
Dariusz Szczerbal
Damian Maćkowiak
Jakub Wojciechowski
Obrońcy
Krzysztof Jankowski
Mikołaj Lokś
Waldemar Grygowski
Artur Jęsiek
Szymon Ramota
Krzysztof Konieczny
Adam Klecha
Przemysław Kowalski
Pomocnicy
Łukasz Bugzel
Jakub Rerak
Bogumił Ceglarek
Łukasz Glapiak
Artur Krawczyk (kpt.)
Jędrzej Wydmuch
Kamil Pawlicki
Michał Marciniak
Napastnicy
Patryk Gendera
Michał Płocharczyk
Trener
Waldemar Jędrusiak
Kierownik
Jerzy Okoniewski
 

Pozostałe tabele ligowe

M Klub M Z R P PKT
1. Stal Pleszew 1 1 0 0 3
2. Lider Swarzędz 1 1 0 0 3
3. Polonia 1912 Leszno 1 1 0 0 3
4. Mieszko Gniezno 1 1 0 0 3
5. Unia Swarzędz 1 0 1 0 1
6. Górnik Konin 1 0 1 0 1
7. Włókniarz 1925 Kalisz 0 0 0 0 0
8. Sokół Szamocin 0 0 0 0 0
9. Lech II Poznań 0 0 0 0 0
10. AP Reissa Poznań 0 0 0 0 0
11. Polonia Piła 1 0 0 1 0
12. Noteć Czarnków 1 0 0 1 0
13. Rawia Rawicz 1 0 0 1 0
14. Jarota Jaorcin 1 0 0 1 0
M Klub M Z R P PKT
1. Warta II Poznań 0 0 0 0 0
2. Błękitni Wronki 0 0 0 0 0
3. UKS Kania Gostyń 0 0 0 0 0
4. Lech I Poznań 0 0 0 0 0
5. Nielba Wągrowiec 0 0 0 0 0
6. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
7. Sokół Szamocin 0 0 0 0 0
8. Polonia Środa Wlkp. 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. Tęcza-Osa Osieczna 0 0 0 0 0
2. Sokół Włoszakowice 0 0 0 0 0
3. Brenewia Wijewo 0 0 0 0 0
4. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
5. Korona Wilkowice 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
2. Rawia Rawicz 0 0 0 0 0
3. Kania Gostyń 0 0 0 0 0
4. AS Czempiń 0 0 0 0 0
5. Obra Kościan 0 0 0 0 0
6. MTS Pawłowice 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. AS Czempiń 0 0 0 0 0
2. Obra Kościan 0 0 0 0 0
3. Kania I Gostyń 0 0 0 0 0
4. Kania II Gosyń 0 0 0 0 0
5. GKS Krzemieniewo 0 0 0 0 0
6. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
7. Rawia Rawicz 0 0 0 0 0
8. FA Leszno 0 0 0 0 0
9. PKS Racot 0 0 0 0 0
10. Młoda Polonia Astromal 0 0 0 0 0
11. MTA Pawłowice 0 0 0 0 0

Pozostałe grupy wiekowe

Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
 
Trener
Jakub Pujanek
 
Bramkarze
 
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
Trener
Przemysław Kowalski
Kierownik
Paweł Matuszewski
Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
 
 
 
Trener
Karol Miś
 
Bramkarze
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Obrońcy / Pomocnicy
 
 
 
 
 
 Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 Pomocnicy / Napasnicy
 
 
 
Trener
Robert Stańczyk
 
Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy i napastnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trener
Tomasz Wołowicz
 
Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport