Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Z rekordami życiowymi w Pucharze Wronek Kręglarstwo 2015-03-10 11:15:11
Sporo dobrego można powiedzieć o starcie większości spośród 12 młodych zawodników "Polonii" Leszno w Pucharze Wronek.

Młodzieżowe zawody o Puchar Wronek miały liczną (ponad 130 uczestników) i mocną obsadę a wiele rezultatów świadczyło o dobrym wytrenowaniu i poziomie sportowym zawodników.
"Polonię 1912" reprezentowało 12 zawodników i zdecydowaną większość z nich należy pochwalić za zaprezentowany poziom. Czworo z nich poprawiło swoje rekordy życiowe podnosząc "życiówki" do wysokiego poziomu.
Wszyscy zawodnicy "Polonii" swój start eliminacyjny zakończyli już w czwartek 5 marca. W kilku przypadkach po grze eliminacyjnej można było być już niemal pewnym startu "polonistów" w niedzielnych finałach. Niektórzy musieli do końca drżeć o udział w finale.
Jak zatem wypadli ci leszczyńscy młodzi i najmłodsi?
W grupie dziewczynek Weronika Gbiorczyk długo walczyła o pierwszy w życiu wynik powyżej 300. Taki rezultat był w zasięgu 8-latki z "Polonii". Skończyło sie na 290, co i tak jest rekordem Weroniki i miejscu dokładnie w połowie stawki (8 pozycja na 15 zawodniczek).
Wśród chłopców Mateusz Kraczewski i Filip Łochowicz powinni wywalczyć awans do finału i tak też się stało. Mateusz zbił 343 kręgle i z nową "życiówką" zajmował drugie miejsce, Filip z wynikiem 336 był 3.
Trzy młodziczki z Leszna zaprezentowały bardzo zróżnicowany poziom. Nicoletta Dudziak uzyskała wynik 535. Po zakończeniu eliminacji dało jej to 3 pozycję. Angelika Ciszewska zaczęłą eliminacje rewelacyjnie (280 po 2 torach) i chyba wizja wysokiego wyniku ją przerosła. Skończyło się na 490 i oczekiwaniu dosłownie do ostatniego bloku eliminacji czy ten wynik da finał. Dał z 6 lokaty. Ania Łochowicz zagrała dobrze tylko drugą i trzecią "30" i to było za mało by awansować - wynik 459 dał jej miejsce 15.
Karol Kube - jedyny nasz młodzik obudził się dopiero na ostatnim torze gier eliminacyjnych. Za późno. Zbite 457 kręgli pozwoliło na zajęcie miejsca 13 w stawce 22 młodzików.
Także Dorota Kwapisz w kategorii juniorek młodszych nie przebiła się do finału zajmując 8 miejsce z wynikiem 513. Dorota grała dobrze przez połowę swojego startu. Później straciła rytm gry i awans do finału przeszedł jej koło nosa.
Bardzo dobrze za to wypadli juniorzy młodsi. Rewelacją eliminacji był Szymon Kaliski, który o prawie 40 kręgli pobił swój rekord życiowy kończąc eliminacje na poziomie 574, co dało 2 miejsce. Czwarty wynik eliminacji był dziełem Alana Rybińskiego (559) a dziewiątą pozycję zajmował Mateusz Klecha z wynikiem 545. "Klechen" przez dwie "30" nie mógł się wstrzelić w tory we Wronkach ale gdy już to uczynił, to w drugiej fazie gry zbił ponad 300 kręgli. Ostatni z "polonistów" Michał Tomaszewski otarł się o "życiówkę". Wynik 502 dał mu 19 miejsce na 34 sklasyfikowanych juniorów młodszych.
W finałach "poloniści" przeżyli i dobre chwile i trzy rozczarowania.
W kategorii chłopców Mateusz Kraczewski obronił drugą lokatę po eliminacjach. Zbił 336 kręgli a razem 679 przegrywając z Michałem Bonkiem (694) a pokonując Krzysztofa Bartkowiaka (675). Niestety kompletnie zawiódł Filip Łochowicz, który po kiepskiej grze (293 w finale i 629 razem) wyraźnie odstał od reszty finalistów. Poniżej 300 kręgli Filip zagrał ostatnio chyba ze 3 lata temu...
Dwie młodziczki "Polonii" spisały się diametralnie różnie. Angelika Ciszewska nie poprawiła swojej 6 lokaty a i wynik finału 454 nie przypominał tego z eliminacji. Nicoletta Dudziak jak zwykle walczyła do końca o zwycięstwo. Uzyskała najlepszy wynik finału 557 (nowy rekord życiowy) i była blisko dogonienia Sandry Szczepskiej. Nie udało się choć zabrakło niewiele. Kto wie co by było, gdyby nie 2 "dziury" w samej końcówce finału. Sandra Szczepska uzyskała łącznie rezultat 1100, Nicoletta Dudziak 1092 i obie wyraźnie zdystansowały trzecią w klasyfikacji Julię Filipiec (1036).
Na marginesie dodam, że młodziczki tym razem były wyraźnie lepsze od swoich kolegów z tej samej kategorii wiekowej. Najlepszy młodzik turnieju - Krystian Górniak - uzyskał wynik 1031 więc jak widać nie miałby szans na podium wśród koleżanek.
W gronie juniorów młodszych świetnie spisał się Mateusz Klecha, który po zbiciu 552 kręgli (drugi wynik finału) zakończył start z dorobkiem 1097 "kołków" i awansował na 3 miejsce w klasyfikacji końcowej. Zwyciężył najlepszy zawodnik eliminacji - Tymoteusz Ratajczak z wynikiem łącznym 1141, przed najlepszym zawodnikiem finału Maciejem Kozłowskim (razem 1133). Alan Rybiński ostatecznie zakończył start w Pucharze Wronek na pozycji szóstej (1089). Szymon Kaliski chyba przestraszył się swojego wyniku z eliminacji i w finale zagrał poniżej możliwości i poniżej 500 spadając w klasyfikacji na miejsce 8 przy wyniku 1059.
Dobre występy młodych zawodników "Polonii 1912" przełożyły się na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji klubowej, za gospodarzami "Dziewiątką - Amiką" Wronki a przed "Alfą Vector" Tarnowo Podgórne.
I jeszcze dla porządku nazwiska zwycięzców kategorii wiekowych nie wymienionych wyżej w tekście. Wśród dziewczynek triumfowała Wiktoria Bartkowiak z Wronek (635) a w grupie juniorek młodszych jej koleżanka klubowa Katarzyna Mroczkiewicz 1099, choć po eliminacjach wydawało się, że nikt nie dogoni Aleksandry Bonk. Stało się inaczej a Ola tylko dzięki zapasowi z pierwszego startu utrzymała miejsce na podium kończąc turniej na pozycji nr 2.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport