Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Z rekordami i miejscami na podium w Turnieju Świątecznym Kręglarstwo 2017-01-01 16:45:12
5 miejsc na podium zawodów i 4 rekordy życiowe to sportowy dorobek młodych kręglarzy "Polonii 1912" Leszno w tradycyjnym Turnieju Świątecznym.

Tylko ośmioro młodych kręglarzy "Polonii" Leszno zagrało w Turnieju Świątecznym, tym razem rozgrywanym na kręgielni w Tarnowie Podgórnym. Praktycznie każdy z nich pokazał się z dobrej strony.
W kategorii dzieci wystartowały dwie dziewczynki i jeden chłopiec. Dzieci miały tylko jeden start a osobno klasyfikowano dziewczynki i chłopców. Wśród dziewczynek obie "polonistki" stanęły na podium i obie poprawiły rekordy życiowe. Drugą pozycję wywalczyła Oliwia Karwatka z wynikiem 342, trzecia była Weronika Gbiorczyk po zbiciu 336 kręgli. A wygrała Gabriela Gdowska z OSiR-u Tarnowo Podgórne z wynikiem 345.
Krzysiu Kraczewski wśród chłopców wywalczył lokatę 6 a do wyniku powyżej 300 zabrakło mu niewiele, bo uzyskał rezultat 295. Zwyciężył Mateusz Przybylski z "Czarnej Kuli" z wynikiem 347.
Pozostałe kategorie wiekowe (młodzicy i juniorzy młodsi) walczyli w dwóch etapach. Najpierw rozgrywali kwalifikacje o wejście do gier finałowych a później finały ale rozgrywane od zera - bez zaliczania rezultatów z eliminacji.
Wśród młodzików obaj "poloniści" bez kłopotów awansowali do finału. W części eliminacyjnej Mateusz Kraczewski miał trzeci wynik (495) a Filip Łochowicz rezultat piąty (490).
W finale ponownie lepiej spisał się Mateusz Kraczewski. Tym razem zbił 515 kręgli co wystarczyło do zajęcia drugiej pozycji w turnieju. Filip Łochowicz był piąty a w finale zbił 469 kręgli. Wygrał Tobiasz Wilk z Wronek (542)
Juniorki młodsze "Polonii" uzyskały trzy najlepsze wyniki eliminacji w komplecie awansując do finałów. Ania Łochowicz osiągnęła wynik 542, Angelika Ciszewska 536 a Nicoletta Dudziak 531. Dla Łochowicz i Ciszewskiej wyniki z eliminacji to ich nowe rekordy życiowe.
Finał stał na nieco słabszym poziomie a wygrała Nicoletta Dudziak uzyskując wynik 534. Także Ania Łochowicz potwierdziła dobrą dyspozycję a wynik 519 dał jej drugie miejsce na podium. Słabiej wypadła pojedynczo zbierająca Angelika Ciszewska. Finałowe 491 dało jej 4 lokatę.
Ważne, że młodzież "Polonii" po raz kolejny pokazała się z dobrej sportowej strony w konfrontacji z rówieśnikami z innych klubów.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport