Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Z memoriałowymi sukcesami Kręglarstwo 2013-11-25 11:44:26
W młodzieżowym Memoriale Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego w Gostyniu wystartowało 19 młodych zawodników "Polonii 1912" Leszno.

Ten start wypadł bardzo różnie, bo też "Polonię" reprezentowali zawodnicy o różnym stopniu umiejętności. Dla sporej grupy był to debiut w zawodach bądź też debiut w nowej kategorii wiekowej.
Sukcesem były trzy zwycięstwa indywidualne w kategoriach chłopców, młodziczek i juniorek młodszych. Do tego w klasyfikacji drużyn juniorek młodszych "polonistki" także triumfowały choć wielkimi wynikami nie błysnęły.
W kategorii dzieci "Polonia" wystawiła 1 dziewczynkę i 5 chłopców. Dla 2 z nich był to absolutny debiut, kolejna dwójka miała za sobą 1 lub 2 starty w zawodach. Najlepiej spisali się (zgodnie z oczekiwaniami) już bardzo ograni w zawodach Filip Łochowicz i Dominik Dykier. Filip Łochowicz zwyciężył wśród chłopców z wynikiem 310 kręgli. Dominik Dykier zajął lokatę 5 po zbiciu 289 kręgli. Pozostali (Jakub Sobierajski, Mateusz Kraczewski i Karol Kube) na razie poznali smak zawodów. Podobnie jak Marika Dudzik w gronie dziewczynek. W swoim trzecim starcie w życiu Marika zajęła 7 miejsce z wynikiem 197 kręgli. Stać ją na więcej, co wcześniej pokazała w Lesznie i Wronkach.
W kategorii młodzików wystartowało troje graczy z Leszna. Debiutujący w tej kategorii Filip Płóciniczak ma przed sobą bardzo wiele pracy by móc walczyć o dobre lokaty. Wynik skromny (341) i odległa lokata ale pierwsze koty za płoty. Dwie leszczyńskie młodziczki mają za sobą liczne sukcesy w poprzednich sezonach. Nicoletta Dudziak już od ubiegłego roku jest w ścisłej czołówce kategorii młodziczek i na pewno była jedną z faworytek Memoriału. Ania Łochowicz debiutowała wśród młodziczek po sezonie, w którym była najlepszą kręglarską dziewczynką w Polsce. Obawy mogło budzić to, że zagrała po kontuzji prawej ręki i był to jej pierwszy start w sezonie już wśród młodziczek. Wcześniej z powodu kontuzji nie zagrała ani w Poznaniu ani w Tucholi. Obie zawodniczki "Polonii" wypadły w eliminacjach dobrze zajmując po tej fazie zawodów lokaty 2 i 3. Wyżej sklasyfikowana była Anna Łochowicz z wynikiem 493. Nicoletta Dudziak po marnym jak na jej możliwości finiszu eliminacji miała wynik 486. Wyprzedzała je Katerina Majerova z czeskiego Nachodu (502).
Finał Memoriału to już dominacja Nicoletty Dudziak grającej tym razem skutecznie i z mniejszą ilością błędów. W rezultacie zawodniczka "Polonii 1912" uzyskała wynik finału 505 co dało jej końcowy rezultat 991 i wyraźne zwycięstwo przed Kateriną Majerovą (950) i Martyną Remisz z Wronek (946). Ania Łochowicz nie będzie dobrze wspominać finału. Wynik o ponad 100 kręgli gorszy niż w eliminacjach i spadek z podium na miejsce 6 nie był tym, czego spodziewaliśmy sie po tej zdolnej zawodniczce.
W grupie juniorek młodszych wystartowały 4 "polonistki" a do finału awansowały 2. Natalia Włodarczyk jako liderka (527) i Anna Matecka z miejsca 4 (498). Jola Stępczak (480) i Dorota Kwapisz (467) poza finałem. Joli zaszkodził fatalny tor trzeci, bo stać ją było na awans do finału. Ale i tak leszczynianki, mimo przeciętnych rezultatów, wygrały klasyfikację drużyn juniorek młodszych z wynikiem zespołowym 1972 kręgli.
W finale bardzo dobrze spisała się Natalia Włodarczyk, która dołożyła 539 kręgli, by wygrać zawody w Gostyniu po uzyskaniu końcowego rezultatu 1066 "kołków". Natalia wyprzedziła atakującą z dalszej pozycji czeską zawodniczkę Ninę Brozkovą - autorkę najlepszego wyniku zawodów (561). Zawodniczka z Nachodu zbiła łącznie 1053 kręgle. A trzecia z wynikiem 1037 była Małgorzata Kurcok z Łazisk. Druga z "polonistek" Anna Matecka zagrała słabo i spadła na miejsce 7 z przeciętnym osiągnięciem w postaci 959 zbitych kręgli.
Spośród 6 juniorów młodszych "Polonii" Leszno awans do finału wywalczyło dwóch: Mateusz Klecha z miejsca 8 (521) i Alan Rybiński z pozycji 12 (516). Poza finałem Kacper Sobkowiak (488) i Tobiasz Jagodzik (475) oraz dwójka debiutantów - Michał Tomaszewski (426) i Szymon Kaliski (416). Ten drugi stracił jednak kilkanaście kręgli przy 4 kartkach żółto-czerwonych.
Drużyna w składzie Klecha, Rybiński, Sobkowiak i Jagodzik wywalczyła 4 lokatę z "równym" wynikiem 2000 kręgli.
W finale i Mateusz Klecha i Alan Rybiński zagrali słabiej niż w eliminacjach. Obaj nie przekroczyli 500 punktów i zamiast awansu w klasyfikacji zanotowali spadek bądź stagnację kończąc zawody w Gostyniu na miejscach 10 (Klecha - 1017) oraz 12 (Rybiński - 1007). W kategorii juniorów młodszych zdecydowanie triumfował jeden z faworytów Karol Sellmann ze "Startu" Gostyń (1103). Obok niego na podium stanął Aleksander Nowacki z Tucholi (1064) i kolejny zawodnik "Startu" Kacper Michalak (1060).
No cóż - młodzi zawodnicy prezentują wahania formy ale o niedzielnych grach finałowych czworo graczy "Polonii 1912" albo powinno zapomnieć albo wyciągnąć wnioski na przyszłość.
W klasyfikacji klubowej "Polonia 1912" Leszno wywalczyła drugą lokatę zdobywając 49 punktów. Po eliminacjach wyglądało, że tych punktów będzie nieco więcej.
I jeszcze jedno stwierdzenie. Całkiem niedawno gostyński Memoriał miał bardzo liczną obsadę i padały podczas tych zawodów znakomite wyniki z rekordami kraju włącznie. Ilościowa obsada turnieju nadal jest imponująca ale o dobre wyniki coraz trudniej. I jest to chyba pochodna i słabszych zawodników i kręgielni na której coraz trudniej o wysokie rezultaty, co widać choćby po wynikach uzyskiwanych w lidze.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport