Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Z Alfą pół na pół Kręglarstwo 2013-10-28 15:45:11
W Tarnowie Podgórnym zagraly dwa zespoły superligowe "Polonii 1912". Bilans dwumeczu z "Alfą" to porażka kobiet i zwycięstwo panów.

Mecz kobiet zapowiadający się na dobre sportowe widowisko niestety takim nie był. Z punktu widzenia "Polonii 1912" można napisać, że spotkanie się odbyło i na tym koniec. Drużyna z Tarnowa Podgórnego wygrała gładko 5:0 (2192:2054). Może i ustawienie na poszczególne zawodniczki "Alfy" nie było najlepsze ale to tylko gdybanie, ponieważ wynikami indywidualnymi "polonistki" nie zachwyciły.
W pierwszym bloku Izabela Torka pokonała 4:0 Jolantę Jaś przy wynikach 573:532. To były najlepsze rezultaty w obu drużynach ale Iza wygrała wszystkie 4 sety, choć 3 z nich rozegrały się na zbliżonym poziomie. Punktu jednak dla "Polonii" nie było.
Monika Marażewska w połowie pojedynku była minimalnie lepsza od Liwii Strzelczak prowadząc 250:245 przy remisie 1:1 ale w dalszej części rywalizacji górowała już zawodniczka "Alfy". Ostatecznie Strzelczak pokonała Marażewską 3:1 przy rezultatach 521:486.
W drugim bloku meczu "polonistki" także nie wywalczyły punktu. Anna Chwastyniak i Joanna Lajtke zeszły z torów przy porażkach 3:1 a bliżej punktu była z pewnością Lajtke.
Anna Chwastyniak uległa Małgorzacie Leopold wygrywając tylko seta ostatniego a więc w sytuacji gdy rywalizacja była już rozstrzygnięta. Wynik w kręglach 555:511 dla Leopold a Ania zdecydowanie za nisko zagrała do pełnych.
Joanna Lajtke po przegraniu (po walce) dwóch torów z Patrycją Kicińską wygrała seta trzeciego obejmując prowadzenie 1 kręglem w wyniku łącznym. Ale ostatni set znów dla "Kici" i cały pojedynek kończy się zwycięstwem zawodniczki "Alfy" 543:525.
Po tej porażce - pierwszej w sezonie - "polonistki" zostały wyprzedzone w tabeli przez mające o 1 punkt więcej zespoły z Tarnowa Podgórnego i Wronek.
Zupełnie inny przebieg miał mecz drużyn męskich i też zdecydowanie wyższy poziom zaprezentowali panowie z "Alfy Vector I" i "Polonii 1912".
W przysłowiowej jaskini lwa "poloniści" wygrali 3:2 choć zbili nieco mniej kręgli ulegając w tym elemencie 14 "kołkami" 2339:2353. Ale wygrali 3 pojedynki co dało wygraną w meczu.
Mecz miał dwa oblicza. Blok pierwszy to dwa wyrównane pojedynki, w których możliwy był każdy wynik. Blok drugi zaś to dwie bardzo jednostronne konfrontacje.
W tym pierwszym bloku w parze pierwszej Mikołaj Konopka pokonał Leszka Torkę minimalnie lepszym wynikiem 587:584 przy remisowym przebiegu setów 2:2. Wszystkie 4 sety były bardzo wyrównane a największa różnica wyniosła dwukrotnie 6 kręgli (raz dla "Kreta", raz dla "Leona"). Po walce łeb w łeb przez 120 rzutów punkt powędrował na konto "Polonii".
Równie zacięta i na nieco wyższym poziomie była rywalizacja Bartka Włodarczyka z Arkadiuszem Stacheckim. Będący w tym sezonie w życiowej dyspozycji "Włodarz" wygrał 3:1 przy wynikach 613:601. I tu walka trwała do ostatnich rozbić a te kilkanaście punktów przewagi "polonisty" to głównie efekt pojedynku na torze pierwszym zakończonym wygraną Włodarczyka 161:144.
Piotr Kieliba również w sezonie 2013/2014 regularnie gra wysoko. W Tarnowie Podgórnym poprawił swój rekord życiowy doprowadzając go do pułapu 642 kręgli. "Nasz" Piotr wypunktował swojego imiennika Piotra Kaczmarka bardzo wysoko, wygrywając 4:0 (642:541) a zacięta walka miała miejsce tylko w pierwszej trzydziestce. Szacunek musi budzić 255 zbiórek w wykonaniu Piotra Kieliby.
Wysoka wygrana Kieliby zapewniła "Polonii" trzeci punkt w meczu i zwycięstwo w Tarnowie, nie przyniosła jednak punktu za kręgle bo w toczonym równolegle pojedynku ostatni z "polonistów" Hubert Klupieć uległ Michałowi Grędziakowi 0:4 przy wynikach 497:627. Szkoda, bo raptem 2 rozbicia więcej w wykonaniu "Hubcia" dawały "Polonii" sukces 4:1. Ale porzućmy gdybanie, bo w pierwszym bloku, jak wcześniej wspomniano, mogły być wyniki odwrotne.
Tak czy inaczej ten mecz mógł zadowolić wszystkich amatorów kręgli klasycznych. A w naszej lidze połowa wyników powyżej 600 w meczu do codzienności nie należy.
Za dwa tygodnie, w niedzielę 10 listopada ligowy szczyt w Lesznie pomiędzy mającymi komplet punktów po 5 meczach zespołami "Polonii 1912" Leszno i "Pilicy" Tomaszów Mazowiecki. Zapowiadają się wielkie emocje. Zresztą w zaplanowanym na ten sam dzień pojedynku kobiet "Polonii" z "Dziewiatką" Wronki dużych emocji też nie powinno zabraknąć.
Mecz kobiet rozpocznie się o godzinie 10.00 a mecz mężczyzn o 12.30 w niedzielę 10 listopada 2013 roku.