Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Z Alfą pół na pół Kręglarstwo 2013-10-28 15:45:11
W Tarnowie Podgórnym zagraly dwa zespoły superligowe "Polonii 1912". Bilans dwumeczu z "Alfą" to porażka kobiet i zwycięstwo panów.

Mecz kobiet zapowiadający się na dobre sportowe widowisko niestety takim nie był. Z punktu widzenia "Polonii 1912" można napisać, że spotkanie się odbyło i na tym koniec. Drużyna z Tarnowa Podgórnego wygrała gładko 5:0 (2192:2054). Może i ustawienie na poszczególne zawodniczki "Alfy" nie było najlepsze ale to tylko gdybanie, ponieważ wynikami indywidualnymi "polonistki" nie zachwyciły.
W pierwszym bloku Izabela Torka pokonała 4:0 Jolantę Jaś przy wynikach 573:532. To były najlepsze rezultaty w obu drużynach ale Iza wygrała wszystkie 4 sety, choć 3 z nich rozegrały się na zbliżonym poziomie. Punktu jednak dla "Polonii" nie było.
Monika Marażewska w połowie pojedynku była minimalnie lepsza od Liwii Strzelczak prowadząc 250:245 przy remisie 1:1 ale w dalszej części rywalizacji górowała już zawodniczka "Alfy". Ostatecznie Strzelczak pokonała Marażewską 3:1 przy rezultatach 521:486.
W drugim bloku meczu "polonistki" także nie wywalczyły punktu. Anna Chwastyniak i Joanna Lajtke zeszły z torów przy porażkach 3:1 a bliżej punktu była z pewnością Lajtke.
Anna Chwastyniak uległa Małgorzacie Leopold wygrywając tylko seta ostatniego a więc w sytuacji gdy rywalizacja była już rozstrzygnięta. Wynik w kręglach 555:511 dla Leopold a Ania zdecydowanie za nisko zagrała do pełnych.
Joanna Lajtke po przegraniu (po walce) dwóch torów z Patrycją Kicińską wygrała seta trzeciego obejmując prowadzenie 1 kręglem w wyniku łącznym. Ale ostatni set znów dla "Kici" i cały pojedynek kończy się zwycięstwem zawodniczki "Alfy" 543:525.
Po tej porażce - pierwszej w sezonie - "polonistki" zostały wyprzedzone w tabeli przez mające o 1 punkt więcej zespoły z Tarnowa Podgórnego i Wronek.
Zupełnie inny przebieg miał mecz drużyn męskich i też zdecydowanie wyższy poziom zaprezentowali panowie z "Alfy Vector I" i "Polonii 1912".
W przysłowiowej jaskini lwa "poloniści" wygrali 3:2 choć zbili nieco mniej kręgli ulegając w tym elemencie 14 "kołkami" 2339:2353. Ale wygrali 3 pojedynki co dało wygraną w meczu.
Mecz miał dwa oblicza. Blok pierwszy to dwa wyrównane pojedynki, w których możliwy był każdy wynik. Blok drugi zaś to dwie bardzo jednostronne konfrontacje.
W tym pierwszym bloku w parze pierwszej Mikołaj Konopka pokonał Leszka Torkę minimalnie lepszym wynikiem 587:584 przy remisowym przebiegu setów 2:2. Wszystkie 4 sety były bardzo wyrównane a największa różnica wyniosła dwukrotnie 6 kręgli (raz dla "Kreta", raz dla "Leona"). Po walce łeb w łeb przez 120 rzutów punkt powędrował na konto "Polonii".
Równie zacięta i na nieco wyższym poziomie była rywalizacja Bartka Włodarczyka z Arkadiuszem Stacheckim. Będący w tym sezonie w życiowej dyspozycji "Włodarz" wygrał 3:1 przy wynikach 613:601. I tu walka trwała do ostatnich rozbić a te kilkanaście punktów przewagi "polonisty" to głównie efekt pojedynku na torze pierwszym zakończonym wygraną Włodarczyka 161:144.
Piotr Kieliba również w sezonie 2013/2014 regularnie gra wysoko. W Tarnowie Podgórnym poprawił swój rekord życiowy doprowadzając go do pułapu 642 kręgli. "Nasz" Piotr wypunktował swojego imiennika Piotra Kaczmarka bardzo wysoko, wygrywając 4:0 (642:541) a zacięta walka miała miejsce tylko w pierwszej trzydziestce. Szacunek musi budzić 255 zbiórek w wykonaniu Piotra Kieliby.
Wysoka wygrana Kieliby zapewniła "Polonii" trzeci punkt w meczu i zwycięstwo w Tarnowie, nie przyniosła jednak punktu za kręgle bo w toczonym równolegle pojedynku ostatni z "polonistów" Hubert Klupieć uległ Michałowi Grędziakowi 0:4 przy wynikach 497:627. Szkoda, bo raptem 2 rozbicia więcej w wykonaniu "Hubcia" dawały "Polonii" sukces 4:1. Ale porzućmy gdybanie, bo w pierwszym bloku, jak wcześniej wspomniano, mogły być wyniki odwrotne.
Tak czy inaczej ten mecz mógł zadowolić wszystkich amatorów kręgli klasycznych. A w naszej lidze połowa wyników powyżej 600 w meczu do codzienności nie należy.
Za dwa tygodnie, w niedzielę 10 listopada ligowy szczyt w Lesznie pomiędzy mającymi komplet punktów po 5 meczach zespołami "Polonii 1912" Leszno i "Pilicy" Tomaszów Mazowiecki. Zapowiadają się wielkie emocje. Zresztą w zaplanowanym na ten sam dzień pojedynku kobiet "Polonii" z "Dziewiatką" Wronki dużych emocji też nie powinno zabraknąć.
Mecz kobiet rozpocznie się o godzinie 10.00 a mecz mężczyzn o 12.30 w niedzielę 10 listopada 2013 roku.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport