Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Wyjazdowe wygrane w ligach Kręglarstwo 2016-09-28 19:46:22
Panie we Wronkach a panowie w Gostyniu wywalczyli zwycięstwa w meczach ligowych.

Panie z "Polonii" wyjechały do Wronek, gdzie odniosły zwycięstwo w stosunku 5:1 przy lepszym o 55 kręgli wyniku łącznym 2205:2150. Wbrew pozorom mecz nie był łatwy, o czym świadczy choćby remisowy wynik setów 8:8.
Na początku "Polonia" desygnowała do gry Joannę Lajtke i Nicolettę Dudziak. Obie "polonistki" dobrze weszły w mecz. Asia Lajtke w dwóćh pierwszych setach, wygranych z Katarzyną Mroczkiewicz uzyskała w sumie 32 kręgle przewagi. I choć rywalka "Lajcika" wygrała kolejne dwa sety doprowadzając pojedynek do stanu 2:2, to jednak znacznie wyższy rezultat punktowy uzyskała zawodniczka "Polonii" wygrywając w kręglach 573:546. Ciekawie i korzystnie dla "Polonii" było w pojedynku Nicoletty Dudziak z rutynowaną Sylwią Machniewską. "Niki" zaczęła świetnie ale w secie drugim straciła całą przewagę. Na szczęście set kolejny znów - i to wyraźnie - dla najmłodszej zawodniczki z Leszna. A ostatni set po pięknej pogoni także dla Nicoletty Dudziak poprawiającej w tym meczu swój rekord życiowy. Dudziak wygrała z Machniewską 3:1 przy wynikach 569:536.
60 kręgli przewagi "polonistek" mocno stopniało po pierwszych setach pojedynków drugiego bloku. Szczęśliwie jednak dla zespołu z Leszna, niemoc zawodniczek "Polonii" była przejściowa. Anna Chwastyniak ostatecznie uporała się z dwoma rywalkami: Julią Brodziszewską i Wiktorią Jądrzyk. Sety były wygrywane przemiennie przez zawodniczki obu rywalizujących zespołów ale to Anna Chwastyniak z "Polonii 1912" wykazała się większą skutecznością wygrywając kręglami 546:523 przy stanie setów 2:2. Monika Leciejewska nie dała rady Sandrze Szczepskiej. Po wyraźnie przegranym secie pierwszym gra się wyrównała i sety 2,3 i 4 były na styk. Niestety Monia była lepsza tylko w secie nr 2 wygranym różnicą 3 kręgli. Sety 3 i 4 dla Szczepskiej kolejno 2 i 3 kręglami. Szkoda, bo mimo wysokiej porażki na otwarcie, Leciejewska mogła wygrać pojedynek 3:1. Stało się odwrotnie. To Szczepska zwyciężyła 3:1 (545:517). Ale komplet punktów trafił do Leszna. Brawo dla zespołu za skuteczną walkę i dla Nicoletty Dudziak za nową "życiówkę".

Męski zespół "Polonii" zagrał w lokalnym pojedynku derbowym w Gostyniu i wygrał na wyjeździe 7:1 przy dużej różnicy kręgli 3441:3248.
Pierwszy blok, na sześciotorowej kręgielni w Gostyniu miał bardzo dziwny przebieg. W parze wpisanej do protokołu pod numerem 1 nie było walki. Jeden z liderów "Startu" - Jakub Osiewicz nie dał najmniejszych szans "polonistom": Patrykowi Konarkowskiemu i Adrianowi Szulcowi (obaj po 60 rzutów). Ten jednostronny pojedynek wygrał "Ośka" 4:0 przy wynikach 609:492. Tragicznie wyglądały zbiórki obu zawodników "Polonii". Pojedynek numer dwa to rywalizacja Mateusza Klechy z Patrykiem Lukaszewskim. Tu punkt wywalczył "Klechen" wygrywając kręglami 558:530 przy remisowych setach 2:2. Klecha generalnie grał bardzo równo. Z kolei Lukaszewski zademonstrował huśtawkę formy grając dwa bardzo dobre sety i dwa wręcz słabiutkie. Ostatnią parę pierwszego bloku meczu tworzyli Michał Szulc i Karol Sellmann. "Buliś" pokazał w Gostyniu, że jego świetne wyniki tydzień wcześniej w Pucharze Leszna nie były przypadkowe. Także na gostyńskich torach zademonstrował wysoką skuteczność wygrywając z "Zelusiem" 4:0 przy wynikach 631:540. Co ciekawe dwa sety, pierwszy i ostatni, Michał Szulc wygrał niezbyt wysoko - tylko różnicą 7 i 8 kręgli. Za to sety 2 i 3 były jednostronne. W efekcie po pierwszym bloku w pojedynkach było 2:1 dla "polonistów" choć tylko przy 2 kręglach przewagi gości z Leszna.
Trzy pojedynki bloku drugiego zakończyły się już tylko zwycięstwami zawodników "Polonii" Leszno. Jedna z tych gier była jednostronna, pozostałe wyrównane. Mikołaj Konopka nie dał najmniejszych szans swoim rywalom: Leszkowi Chudzińskiemu i Jędrzejowi Nowakowi. "Kret" grając swoją skuteczną grę odprawił rywali w sposób nie budzący dyskusji. Ta konfrontacja przyniosła sukces zawodnikowi z Leszna 4:0 oraz 632:501. Nie może odnaleźć formy Piotr Kieliba. "Piciu" przez dwa sety pojedynku z Filipem Michalakiem był "pod kreską" przegrywając 0,5:1,5 przy dość niskich wynikach setów. Na szczęście nieco lepsza gra Kieliby i słabsza postawa Filipa Michalaka w setach kolejnych pozwoliła Piotrowi na odniesienie sukcesu 2,5:1,5 przy wynikach 552:520. Ostatnią parę tworzyli Filip Glapiak i Włodzimierz Dutkiewicz. Ku ogólnemu zaskoczeniu Dutkiewicz grał w tym meczu bardzo słabo i po dwóćh przegranych z Filipem Glapiakiem setach do gry w "Starcie" wszedł Jędrzej Michalak. Jędrzej zagrał lepiej niż jego rutynowany kolega z drużyny ale losów rywalizacji nie był w stanie odwrócić. Zwycięzcą tego pojedynku został Filip Glapiak pokonując zawodników "Startu" w stosunku 3:1 oraz 576:548.
Cieszy zwycięstwo "Polonii 1912" na wyjeździe. Cieszy znakomita dyspozycja "Bulisia" i "Kreta". I wypada życzyć pozostałym zawodnikom "Polonii" by równali do liderów zespołu.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport