Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Wielkie emocje w Tarnowie Podgórnym Kręglarstwo 2012-02-26 10:50:10
Pierwszy finałowy turniej Superligi kobiet, rozegrany na kręgielni w Tarnowie Podgórnym do końca trzymał w ogromnym napięciu i dostarczył pokaźnej dawki emocji i dobrej gry.

Można narzekać, że liga kręglarska kobiet bywa słaba, że po wycofaniu "Dębinek" grają tylko 4 zespoły, że o medale łatwo. Można znaleźć jeszcze wiele argumentów na "tak" i na "nie". Ale adrenalina wyzwolona w pierwszym turnieju finałowym w Tarnowie Podgórnym zrekompensowała wszelkie dotychczasowe niedostatki. I w tym turnieju uzyskano też dwa najwyższe wyniki indywidualne sezonu kobiecego.
Liderująca "Polonia 1912" Leszno jechała do Tarnowa z dużymi obawami, jako że sobotni termin zawodów sprawił, iż do dyspozycji było tylko 6 zawodniczek, w tym jedna absolutna debiutantka. Ale "Polonia" wypadła dobrze i prowadziła od początku niemal do ostatniego rzutu. Do happy endu, równoznacznego w tym momencie już z mistrzostwem kraju zabrakło 1 (słownie: jednego) kręgla.
Dobry start drużynie miała zapewnić jej liderka i kapitan - Kinga Konopa. I to mocne otwarcie w wykonaniu Kingi nastąpiło. Świetna i pewna gra przyniosła wynik 590 kręgli. Dosłownie drobne niuanse i chwilowy brak szczęścia sprawiły, że nie było rezultatu powyżej 600 punktów. Ale "Polonia" objęła prowadzenie przed "Tucholanką" (Anna Heyser 566), "Dziewiątką" (Marta Duszyńska 555) i "Alfą Vector" (Joanna Bonk 529).
Drugi blok i znów "Polonia" najlepsza za sprawą Anny Chwastyniak. Ania tak jak Kinga gra najlepsze zawody w sezonie i wynikiem 569 dokłada swoją cegiełkę do prowadzenia w turnieju. Ten blok poprawia nastrój gospodyń za sprawą wyniku Patrycji Kicińskiej 560. Równo punktują Wronki - 550 Agaty Banaszak. Stratę ponosi Tuchola dla której debiutantka ligowa Magdalena Kowalska zbija 484 kręgle.
Trzeci blok turnieju spłaszcza tabelę. Katarzyna Jańczak dodaje "Polonii" tylko 530 kręgli. Tylko tyle ale Kaśka naprawdę na swoim poziomie zagrała jedynie na drugim torze. Dużo zyskały Wronki dzięki Natalii Skrzypczak zbijającej 570 kręgli. Marta Nitka z "Tucholanki" zagrała na pułapie 538 "kołków". Dla zespołu z Tarnowa Podgórnego tym razem punktowały dwie zawodniczki: Liwia Strzelczak i Izabela Torka wywalczając łącznie 527 punktów.
Blok czwarty to blok obaw o wynik i sytuację w tabeli i ligowy debiut Anny Mateckiej. Ania co prawda jest z zespołem od początku sezonu ale w lidze jeszcze nie miała okazji zagrać. Debiut jednak nie był zły a na dodatek w tym bloku turnieju cała czwórka grała na bardzo podobnym pułapie. Anna Matecka zbiła 514 kręgli ale wiadomo, że musi potrenować zbierane. Rywalki zyskały następujące rezultaty: "Alfa" 521 (Joanna Filip), "Tucholanka" 517 (Alina Pstrąg-Wiligała) a "Dziewiątka" 510 (Marta Woźniak i Sylwia Machniewska).
Blok piąty to w "Polonii" start Anny Szymoniak. Występ Ani na poziomie 539 punktów można ocenić krótko. Znakomita gra do pełnych i słabiutkie a na dodatek dziurawe zbiórki. Kilka "luf" do pojedynczych kręgli będzie niestety miało znaczenie na końcu zawodów. Dla Wronek Monika Bugaj wywalczyła 537 punktów. A grające obok siebie Dorota Januszewska z Tucholi i Martyna Pilarska z Tarnowa Podgórnego były najjaśniejszymi punktami swoich zespołów. Dorota okazała się też najlepszą zawodniczką turnieju zbijając 592 kręgle. Wynik Martyny to 571. Po tym bloku wszystkie zespoły mieściły się w przedziale 45 kręgli a przewaga "Polonii" nad Wronkami wynosiła równe 20 "kołków".
Ostatni blok to emocje nad emocjami i walka do ostatniego rzutu. Świetnie grająca Beata Śmiglak z Wronek szybko wyprowadza swój zespół przed "Polonię". Jednak Jolanta Jaś po fatalnym początku na trzecim torze odrabia niemal całą stratę. Ostatni tor to huśtawka nastrojów. Wydaje się, że Jaś ma już sytuację pod kontrolą i choć ma wynik niższy niż Śmiglak, to utrzymuje minimalną przewagę w łącznym rezultacie zespołu. Niestety Jola na tym torze robi dwie banalne dziury do króla w 109 i 119 rzucie. Ta druga lufa sprawia, że Jola kończy bez premii i  daje Beacie Śmiglak szansę na wygraną "Dziewiątki". Ostatni rzut Śmiglak - premia za 6 sprawia, że Leszno i Wronki mają identyczny wynik końcowy 3282 punkty. Szybkie podliczanie zbiórek i najpierw radość "Polonii" ale za chwilę po dokładnym sprawdzeniu okazuje się, że to jednak Wronki są zwycięzcą turnieju. Trzecie miejsce dla "Alfy" (3257) a czwarte dla "Tucholanki" (3224).
Cóż, życie sportowe jest różne. Analizując na zimno można wskazać więcej przyczyn tego, że "Polonia" nie wygrała w Tarnowie, niż jedynie przedostatni rzut Joli Jaś. Ale na gorąco w ferworze walki ta pomyłka o 2-3 centymetry kosztowała "Polonię" Leszno wiele. Wyniki ostatnich grających zawodniczek to 540 Jolanty Jaś, 560 Beaty Śmiglak, 549 Małgorzaty Leopold i 527 Justyny Runki.

PROTOKÓŁ

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport