Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Weronika Król dziesiąta w Mistrzostwach Polski , drużyna siódma Szermierka 2013-06-18 22:03:05
W dniach 7-8 czerwca odbyły się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski młodzików. Reprezetacja naszego klubu wróciła bez medalu........

Największe nadzieje pokładaliśmy w rywalizacji florecistek , które w turniejach ogólnopolskich pokazywały się z dobrej strony. W gronie 75 startujących najwyżej na 10 miejscu sklasyfikowana została Weronika Król. Reprezentanta naszego klubu mogła wyżej ukończyć zawody , jednak przegrała swoją walkę o ósemkę z Julią Włosińską z AZS AWF Warszawa. 18 pozycję zajęła Patrycja Białkowska , 47 była Maria Sadowska , 53 Jagoda Dyba a 71 Sandra Tulewicz. Jedyny polonista Szymon Skrzypczak nie przebrnął eliminacji grupowych kończąc zawody na 74 miejscu ( 81 startujących). Drugiego dnia odbywały się turnieje drużynowe. Tylko dziewczyny rywalizowały tego dnia na wrocławskich planszach jednak jak dzień wcześniej bez miejsca na podium. Pierwsza drużyna w składzie ( Król , Białkowska , Sadowska ) była siódma , druga w składzie ( Dyba , Pijaczyńska Kinga , Tulewicz ) dziesiąta. Startowało 14 ekip. 

Sekcja szermierki

Polonia 1912 Leszno
Siedziba Klubu
ul. Opalińskich 54
 
Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport