Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Ważna wygrana drużyny kobiecej Kręglarstwo 2019-03-04 18:02:14
W niedzielnym meczu 9 kolejki rozgrywek żeńskiej superligi "Polonia" pokonała "Czarną Kulę" 5:1 dopisując 3 punkty do tabeli ligowej.

Dla "polonistek" był to szalenie ważny mecz w kontekście walki o tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski sezonu 2018/2019. Wygrana w Lesznie automatycznie dawała "polonistkom" 3 punkty i prowadzenie w tabeli z przewagą 1 punktu nad "Dębinkami" Gdańsk przed meczami ostatniej kolejki rozgrywek sezonu.
Wygrana z "Czarną Kulą" Poznań stała się w Lesznie faktem. Wynik meczu to 5:1 (2234:2149) dla "Polonii 1912" Leszno ale mecz do łatwych nie należał.
Kinga Konopa pokonała Dorotę Kopańską 4:0 przy wynikach 573:535 ale w tym pojedynku pierwsze 3 sety (a zwłaszcza set pierwszy i trzeci) łatwe do wygrania przez Kinię nie były. Odjazd zawodniczki z Leszna nastąpił dopiero w secie ostatnim. Od momentu wejścia do składu zespołu "Polonii" dobrze radzi sobie Angelika Ciszewska. Tym razem "Ciszka" wypunktowała Ewę Iwicką 3:1 (541:507) i podobnie jak w przypadku pojedynku rozgrywanego po sąsiedzku, odjazd Ciszewskiej także nastąpił w secie ostatnim. Dobry początek został zrobiony - było 2:0 i 72 kręgle przewagi gospodyń meczu.
Drugi blok nie zaczął się dobrze dla zawodniczek "Polonii 1912". Nicoletta Dudziak w pojedynku z Agatą Banaszak po 2 setach remisowała 1:1 ale ze stratą 18 kręgli do rywalki. Jednak po przejściu na tory 3-4 obejrzeliśmy w akcji zupełnie inną "Niki". Sety 3 i 4 to popis leszczyńskiej juniorki młodszej, która w tej fazie gry zbija aż 322 kręgle przy 133 zbiórkach i wygrywa 3:1  (581:545). Rezultatem 581 Nicoletta wyrównuje rekord kręgielni w kategorii juniorek młodszych. Tym razem nie dała rady swej rywalce Anna Chwastyniak. Po 3 setach było wiadomo, że punkt dla "Czarnej Kuli" wywalczy Julia Rzyha. Dopiero w ostatnim secie Anna Chwastyniak była lepsza od rywalki ale przegrała 1:3 (539:562).
Za 2 tygodnie ostatnia kolejka ligowa, w której "Polonia" zagra w Tarnowie Podgórnym z "Alfą Vector" a jedyny rywal do mistrzowskiej korony - "Dębinki" Gdańsk przyjadą na mecz do Wronek. Wygrana "Polonii" w Tarnowie oznaczać będzie tytuł mistrzowski. Co najmniej srebro "polonistki" już sobie zapewniły. I jest to już na pewno sukces zespołu, z którego w trakcie sezonu ubyły przygotowujące się do macierzyństwa Joanna Lajtke-Glapiak i Monika Leciejewska a w kilku spotkaniach nie zagrała Kinga Konopa.


Dzień wcześniej, w sobotę we Wronkach rozegrano ostatni turniej Centralnej Ligi Juniorów. "Polonia" zajęła w tym turnieju 3 miejsce z dorobkiem 2195 kręgli. Najlepiej w ekipie spisał się Mateusz Kraczewski, który zagrał na poziomie nowej "życiówki" - 604 kręgli i był to drugi wynik turnieju. Lepszy rezultat uzyskał Jędrzej Michalak ze "Startu" Gostyń (607). Prócz Kraczewskiego w drużynie "Polonii" zagrali w kolejności wejścia na tory: Filip Łochowicz (533), Julia Zalesińska (493) i Nicoletta Dudziak (565).
"Polonia" zajęła w Centralnej Lidze Juniorów miejsce 5, co zważywszy na różne perturbacje i absencję w 2 zawodach jest wynikiem dobrym. "Medalową" trójkę utworzyły "OSiR Vector" Tarnowo Podgórne, "Start" Gostyń i "Dziewiątka-Amica" Wronki.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport