Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Wakacyjne turnieje Kręglarstwo 2016-07-21 14:47:20
W dwa pierwsze weekendy lipca rozegrano kręglarskie turnieje indywidualne w Sierakowie i w Tucholi. W obu startowali zawodnicy "Polonii" Leszno.

Chociaż rozgrywki objęte kalendarzem PZK zakończyły się w czerwcu, to kręglarze mieli okazję spotkać się na turniejach indywidualnych.
W dniach 1-3 lipca na kręgielni w Sierakowie podczas "Dni Rybackich" rozegrano zawody o Puchar Burmistrza Sierakowa. Wystartowało 11 kobiet i 46 mężczyzn a wśród nich dość liczna grupa reprezentująca "Polonię" Leszno. Znacznie lepiej wypadły nasze panie zajmując dwie lokaty na podium i jedną blisko "pudła". Drugie miejsce zajęła Joanna Lajtke (liderka po eliminacjach) z wynikiem 1113 kręgli. Trzeci stopień podium przypadł Annie Chwastyniak z rezultatem 1077 a piątą lokatę zajęła Kinga Konopa (1038). Triumfatorką turnieju w Sierakowie została Iza Torka, lepsza o 6 kręgli od "Lajcika" (1119).
Wśród panów najlepiej spisał się Bartek Krug (wychowany na sierakowskiej kręgielni). "Synuś" uzyskał wynik 1198 ze znakomitym startem w finale na poziomie 625. Na podium towarzyszyli mu Maciej Krzyżostaniak i Leszek Torka. "Poloniści" nie powalczyli o najwyższe zaszczyty. Najlepiej wypadł Filip Glapiak zajmując miejsce 8 przy wyniku 1117. Na pozycji 10 zakończył udział w turnieju Michał Szulc (1111) a na miejscu 14 uplasował się Patryk Konarkowski (1093). Bartek Włodarczyk zszedł z torów podczas gry finałowej z powodu kontuzji i ostatecznie zajął 18 pozycję a tuż poza finałem - na miejscu 19 był Piotr Kieliba.
Na pewno były to ciekawe zawody będące urozmaiceniem letniej przerwy ale nie wszyscy zawodnicy radzili sobie na sierakowskiej wylewce.
Tydzień później rozegrano w Tucholi tradycyjny turniej o Puchar Dni Borów Tucholskich. Na te zawody "poloniści" jeżdżą większą lub mniejszą grupą od lat. Tym razem ekipa z Leszna była skromna - wystartowały tylko dwie zawodniczki: Kinga Konopa i Anna Chwastyniak.
Gdyby spojrzeć na wyniki Pucharu Dni Borów Tucholskich z ostatnich kilkunastu lat, ta na liście triumfatorów najczęściej widnieją dwa nazwiska: Kinga Konopa i Arkadiusz Stachecki. Nie inaczej było i w tym roku. Szkoda tylko, że i frekwencja i poziom tym razem w Tucholi były przeciętne. Zagrało 15 kobiet i 31 mężczyzn.
Wśród pań dobrych wyników było niewiele, za to emocji do ostatnich rzutów nie brakowało. Kinga Konopa, czwarta po eliminacjach, wygrała z wynikiem łącznym 1038, wyprzedzając minimalnie Karolinę Serwińską (1034) i Alinę Pstrąg-Wiligała (1032). Słabiej wypadła Anna Chwastyniak plasując się dopiero na dziewiątej pozycji z mało oszałamiającym rezultatem 955 kręgli.
Lepsze wyniki uzyskali panowie choć i tu fajerwerków nie było. Prowadząca po eliminacjach trójka Arkadiusz Stachecki, Leszek Chudziński i Adam Hennik utrzymała swoje pozycje. Wygrał Stachecki z wynikiem łącznym 1106. "Wasyl" Chudziński tracący po pierwszym dniu do Arka tylko 2 kręgle w finale nie wykorzystał szans na zwycięstwo i z wynikiem 1092 stanął na drugim stopniu podium a trzeci z rezultatem 1087 był Adam Hennik.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport