Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Wakacyjne turnieje Kręglarstwo 2016-07-21 14:47:20
W dwa pierwsze weekendy lipca rozegrano kręglarskie turnieje indywidualne w Sierakowie i w Tucholi. W obu startowali zawodnicy "Polonii" Leszno.

Chociaż rozgrywki objęte kalendarzem PZK zakończyły się w czerwcu, to kręglarze mieli okazję spotkać się na turniejach indywidualnych.
W dniach 1-3 lipca na kręgielni w Sierakowie podczas "Dni Rybackich" rozegrano zawody o Puchar Burmistrza Sierakowa. Wystartowało 11 kobiet i 46 mężczyzn a wśród nich dość liczna grupa reprezentująca "Polonię" Leszno. Znacznie lepiej wypadły nasze panie zajmując dwie lokaty na podium i jedną blisko "pudła". Drugie miejsce zajęła Joanna Lajtke (liderka po eliminacjach) z wynikiem 1113 kręgli. Trzeci stopień podium przypadł Annie Chwastyniak z rezultatem 1077 a piątą lokatę zajęła Kinga Konopa (1038). Triumfatorką turnieju w Sierakowie została Iza Torka, lepsza o 6 kręgli od "Lajcika" (1119).
Wśród panów najlepiej spisał się Bartek Krug (wychowany na sierakowskiej kręgielni). "Synuś" uzyskał wynik 1198 ze znakomitym startem w finale na poziomie 625. Na podium towarzyszyli mu Maciej Krzyżostaniak i Leszek Torka. "Poloniści" nie powalczyli o najwyższe zaszczyty. Najlepiej wypadł Filip Glapiak zajmując miejsce 8 przy wyniku 1117. Na pozycji 10 zakończył udział w turnieju Michał Szulc (1111) a na miejscu 14 uplasował się Patryk Konarkowski (1093). Bartek Włodarczyk zszedł z torów podczas gry finałowej z powodu kontuzji i ostatecznie zajął 18 pozycję a tuż poza finałem - na miejscu 19 był Piotr Kieliba.
Na pewno były to ciekawe zawody będące urozmaiceniem letniej przerwy ale nie wszyscy zawodnicy radzili sobie na sierakowskiej wylewce.
Tydzień później rozegrano w Tucholi tradycyjny turniej o Puchar Dni Borów Tucholskich. Na te zawody "poloniści" jeżdżą większą lub mniejszą grupą od lat. Tym razem ekipa z Leszna była skromna - wystartowały tylko dwie zawodniczki: Kinga Konopa i Anna Chwastyniak.
Gdyby spojrzeć na wyniki Pucharu Dni Borów Tucholskich z ostatnich kilkunastu lat, ta na liście triumfatorów najczęściej widnieją dwa nazwiska: Kinga Konopa i Arkadiusz Stachecki. Nie inaczej było i w tym roku. Szkoda tylko, że i frekwencja i poziom tym razem w Tucholi były przeciętne. Zagrało 15 kobiet i 31 mężczyzn.
Wśród pań dobrych wyników było niewiele, za to emocji do ostatnich rzutów nie brakowało. Kinga Konopa, czwarta po eliminacjach, wygrała z wynikiem łącznym 1038, wyprzedzając minimalnie Karolinę Serwińską (1034) i Alinę Pstrąg-Wiligała (1032). Słabiej wypadła Anna Chwastyniak plasując się dopiero na dziewiątej pozycji z mało oszałamiającym rezultatem 955 kręgli.
Lepsze wyniki uzyskali panowie choć i tu fajerwerków nie było. Prowadząca po eliminacjach trójka Arkadiusz Stachecki, Leszek Chudziński i Adam Hennik utrzymała swoje pozycje. Wygrał Stachecki z wynikiem łącznym 1106. "Wasyl" Chudziński tracący po pierwszym dniu do Arka tylko 2 kręgle w finale nie wykorzystał szans na zwycięstwo i z wynikiem 1092 stanął na drugim stopniu podium a trzeci z rezultatem 1087 był Adam Hennik.