Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

W Tucholi turniejowo i towarzysko Kręglarstwo 2015-07-13 14:43:43
Już po raz 31 podczas wakacyjnej przerwy kręglarze rywalizowali w Pucharze Dni Borów Tucholskich a wśród uczestników zawodów znalazło się pięcioro zawodników "Polonii" Leszno.

Przez wiele lat letnie zmagania w Tucholi można było śmiało nazwać turniejem Kingi Konopy, która wygrywała tam bodaj 4 razy w ciągu 5 lat. W dwóch poprzednich latach (2013 i 2014) zawodniczki "Polonii" jednak w Tucholi nie grały a teraz wróciły w sile 3 osób. I wróciły z niezłym skutkiem. Cała trójka "polonistek" awansowała do czołowej "szóstki" wąskiego finału, zajmując po eliminacjach miejsca trzecie - Joanna Lajtke (520), piąte - Anna Chwastyniak (516) i szóste - Kinga Konopa (514). W ogóle wyniki większości finalistek były bardzo zbliżone i jedynie liderka pierwszej fazy turnieju Alina Pstrąg-Wiligała wydawała się mieć bezpieczną przewagę z wynikiem 566 kręgli.
W finale jednak najlepiej zagrała atakująca z drugiej lokaty inna zawodniczka "Tucholanki" - Dorota Januszewska i to jej przypadł końcowy sukces z wynikiem 1087 z dwóch startów. Kinga Konopa do końca walczyła o drugi stopień podium ale ostatecznie zabrakło jej 2 kręgli do turniejowego "srebra". Miejsce drugie wywalczyła Alina Pstrąg-Wiligała z wynikiem 1063. Kinia zakończyła zawody na pozycji 3 zbijając 1061 kręgli. Piątą lokatę utrzymała Anna Chwastyniak (1042) a Joanna Lajtke spadła na miejsce 7 (1034) popełniając w końcówce gry zbyt wiele błędów.
Lipiec to jednak miesiąc roztrenowania i trudno wymagać maksymalnej koncentracji i skuteczności od zawodników. Ale elementów dobrej gry było wiele.
Wśród panów od 3 lat "królem polowania" w Tucholi jest Piotr Kieliba, który zluzował w tej roli Arkadiusza Stacheckiego. "Piciu" liderował po eliminacjach (579) wyprzedzając właśnie Arka (567) i Michała Dębickiego (563). Drugi z graczy "Polonii 1912" Jurek Szulc wywalczył awans do finału z 11 lokaty z rezultatem 528.
Finały zaczęły się bardzo ciekawie za sprawą miejscowego zawodnika Marka Gierszewskiego, który po świetnej grze zakończonej wynikiem 583 i z łącznym dorobkiem 1108 kręgli objął fotel lidera i pewne było, że z 13 pozycji może przebić się bardzo wysoko.
Nas interesowały występy Jurka Szulca i Piotra Kieliby. Jurek nie mógł się w finale wstrzelać i kończąc z rezultatem 1037 kręgli uplasował się na miejscu 13. Piotrek w finale, mimo słabszego drugiego toru, udowodnił że ma patent na zwycięstwa w Pucharze Dni Borów Tucholskich. Finał na poziomie 553 i wynik łączny 1132 przyniósł Kielibie zdecydowane zwycięstwo. Autor najlepszego wyniku w finale Marek Gierszewski zanotował gigantyczny awans aż na 2 miejsce (dla przypomnienia z wynikiem 1108) a turniejowy "brąz" przypadł Arkadiuszowi Stacheckiemu (1101).
Pomimo okresu letniej kanikuły w zawodach w Tucholi rozgrywanych w formule open wystartowało 18 pań i 43 panów prezentując chwilami bardzo wakacyjną formę a chwilami znakomite umiejętności. Ważne jest jednak to, że zawody w Tucholi mają zawsze bardzo sympatyczną atmosferę i prócz sportowej rywalizacji są znakomitą okazją do integracji środowiska kręglarskiego. Tak też było w miniony weekend 11-12 lipca 2015 roku.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport