Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

W Pucharze Wronek najsłabiej od lat Kręglarstwo 2017-03-07 17:36:26
XXXI Młodzieżowy Puchar Wronek miał rekordowo liczną obsadę. Spora grupa młodych kręglarzy "Polonii" tym razem wypadła przeciętnie i na pewno poniżej możliwości.

Niestety młodzi "poloniści", którzy we wszystkich poprzednich zawodach młodzieżowych sezonu 2016/2017 wypadali generalnie dobrze, tym razem spisali się niezbyt imponująco.
W kategorii dziewczynek Weronika Gbiorczyk zagrała na poziomie 313 kręgli i był to piąty wynik zawodów. W sumie więc niby nieźle ale Werka ma umiejętności na osiąganie lepszych wyników.
Występ młodzików "Polonii" totalnie bez błysku. Jedynie Mateusz Kraczewski zbijając 512 kręgli awansował do finału z piątej pozycji. W finale uzyskał słabszy wynik ale tę piątą pozycję utrzymał. Porównując wyniki czołowej "czwórki" z rekordem życiowym "Matiego" raczej Kraczewski miał małe szanse na wyższą lokatę ale z drugiej strony dystans do 4 lokaty był dość duży. Daleko od czołówki pozostali "poloniści". Filip Łochowicz na pozycji 17 z wynikiem 474 a Antek Nowacki po zbiciu 459 kręgli na miejscu 24. Do Antka nie można mieć pretensji. Wręcz przeciwnie - wynik z Wronek to jego "życiówka". Za to daleko od "życiówki" młodziczka Marika Dudzik, bo wynik 416 i miejsce 24 to nie jest to, na co Marikę stać.
Z trójki juniorek młodszych "Polonii" Leszno jedynie Nicoletta Dudziak awansowała do finału z pozycji 6, z wynikiem 534. Szkoda słabszej gry na torze trzecim eliminacji, bo wtedy podium byłoby w zasięgu "Niki". A tak mimo lepszej gry w finale, Nicoletta Dudziak zakończyła start w Pucharze Wronek na pozycji 4 z łącznym rezultatem 1080. Ale do tej zawodniczki, grającej od początku sezonu bardzo często trudno mieć zastrzeżenia. Znacznie słabiej wypadły dysponujące przecież ogromnym potencjałem sportowym Anna Łochowicz i Angelika Ciszewska. 17 miejsce Ani (487) i 21 pozycja Angeliki (473) nie są powodem do dumy. Oby był to przysłowiowy "wypadek przy pracy" i nadzieja, że podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych w Tomaszowie za niespełna miesiąc będzie znacznie lepiej. Taką "jaskółką" niech będzie start we Wronkach Marceliny Stróżyńskiej. Grająca zaledwie od pół roku w kręgle Marcelina uzyskała w Pucharze Wronek wynik 459 będący jej pierwszym w życiu rezultatem powyżej 400. Są zadatki na dobre granie.
Juniorzy młodsi "Polonii" daleko od czołówki a lepiej wypadł Viktor Gruszczyński ustanawiając rekord życiowy wynikiem 508 (22 lokata). O 2 oczka niżej Alan Rybiński po zbiciu 498 kręgli. Przyjmijmy, że u Alana był to też "wypadek przy pracy" a w Tomaszowie będzie diametralnie inaczej.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport