Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

W Gostyniu sypnęło złotem Mistrzostw Polski U-18 Kręglarstwo 2019-04-02 17:16:02
Dziewięć medali Mistrzostw Polski w kategorii U-18 wywalczyli kręglarze "Polonii 1912" podczas krajowego championatu rozgrywanego na kręgielni w Gostyniu.

Mistrzostwa Polski w kategorii U-18 zakończyły się ogromnym sukcesem młodych kręglarzy "Polonii 1912" Leszno. Dorobek imponujący na który złożyło się 9 medali w następującej konfiguracji: 6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe. Tylko w jednej konkurencji - indywidualnym starcie juniorów młodszych skończyło się bez medalu, do którego zabrakło łutu szczęścia (4 i 5 miejsce).
Z jednej strony radość z sukcesu i radość z gry wszystkich naszych zawodników. Z drugiej można zadać pytanie czy ten sukces to niespodzianka? Odpowiedź brzmi nie. Przecież Nicoletta Dudziak była zdecydowaną kandydatką do indywidualnego złota. To samo można powiedzieć o parze juniorek młodszych Nicoletta Dudziak i Angelika Ciszewska. Drużyny juniorek i juniorów młodszych też miały grać o złoto. Juniorzy młodsi wcześniejszymi startami w turniejach i lidze pokazali, że będą się liczyć w stawce rówieśników. Także potencjał tandemów dawał podstawy do wywalczenia medalu. I jedynie sprinty jak zawsze stawiały znak zapytania.
Jak więc było. Bardzo dobrze. Pierwszy dzień zaczął się od mocnego uderzenia a właściwie czterech mocnych uderzeń. Najpierw faworytki do złota w parach: Nicoletta Dudziak i Angelika Ciszewska zawiesiły rywalkom poprzeczkę dość wysoko. Piszę "dość wysoko", bo spodziewaliśmy się nieco wyższego wyniku Ciszewskiej. Ale to co "Niki" i "Ciszka" zagrały wspólnie do złota zdecydowanie wystarczyło. Także druga para Ania Łochowicz i Julia Zalesińska, głównie dzięki świetnej dyspozycji Anki punktowała na wysokiej 5 pozycji. No i wynik całej czwórki dał złoto drużynowe,
Juniorzy młodsi nie chcieli być gorsi od koleżanek. Filip Łochowicz i Mateusz Kraczewski złoty medal w parze wywalczyli z dużą przewagą nad rywalami. Do tego Filip, Mateusz i wypożyczony do drużyny Jakub Kuryło z Brzeska dali drużynie tyle pożytku, że grający drugiego dnia Jakub Imbierowicz nie musiał zbyt wysoko pograć by drużyna wywalczyła złoto.
Drugi dzień zaczął się od dokończenia eliminacji indywidualnych punktowanych też do drużyny. Jakub Imbierowicz przypieczętował swoją grą złoto drużyny i na dodatek załapał się do niedzielnych finałów indywidualnych.
Resztę drugiego dnia Mistrzostw wypełniły konkurencje szybkie: tandemy mieszane i sprinty. Na pierwszy ogień poszły tandemy. Nasz potencjał sportowy dawał realne podstawy do marzeń medalowych. Pierwszy tandem Nicoletta Dudziak i Mateusz Kraczewski dobrze grał przez 52 rzuty. Fatalna końcówka spowodowała, że choć wynik był dobry to medalu nie gwarantował. Tak się też stało. "Niki" i "Mate" skończyli grę w tandemach tuż za podium - na miejscu 4. Ale nasz drugi tandem Angelika Ciszewska i Filip Łochowicz zrobił to co do nich należało. Dobra równa gra przyniosła medal srebrny.
Sprinterskie zmagania tym razem jako pierwsi rozstrzygnęli juniorzy młodsi. W tej konkurencji "Polonię" reprezentowali Filip Łochowicz i Mateusz Kraczewski. Łochowicz odpadł w pierwszej rundzie przegrywając z Jakubem Kląskałą - jak się okazało późniejszym triumfatorem. Mateusz Kraczewski choć grał dosyć męcząco, to jednak przebił się do fazy medalowej kończąc swój sprinterski start z medalem brązowym.
Obie nasze "sprinterki": Ania Łochowicz i Nicoletta Dudziak wywalczyły medale. Po ustawieniu drabinki było wiadomo, że jeśli dobrze pograją wczesniejsze rundy, to w półfinale stoczą siostrzany pojedynek. Tak też się stało. Po wyeliminowaniu po dwie rywalki każda, Ania z Nicolettą spotkały się w półfinale. Trzeba w tym miejscu dodać, że w ćwierćfinale Nicoletta Dudziak pobiła rekord Polski w sprincie. "Polonijny" półfinał dla Dudziak i awans do gry o złoto. Finał to kolejne zwycięstwo "Niki" (jak poprzednie także 2:0) i złoty medal dla zawodniczki "Polonii". Dodając do tego brąz Ani Łochowicz dzień drugi zamykamy z dorobkiem 8 medali.
Ostatni dzień to finały indywidualne a w nich nadzieja, że liderzy po eliminacjach czyli Nicoletta Dudziak i Mateusz Kraczewski obronią swoje pozycje a pozostali poprawią lub utrzymają lokaty zajmowane po eliminacjach. To założenie zostało zrealizowane niemal w całości. Niemal - bo jednak męskiego medalu zabrakło. Ale po kolei. Najpierw wystartował ten najmniej ograny Jakub Imbierowicz i wystartował na tyle dobrze, że awansował z miejsca 21 na 19. Brawo Kuba za wynik i za walkę. Następny nasz start, to występ Angeliki Ciszewskiej. Po cichu liczymy, że "Angie" z miejsca 9 włączy się do walki o podium. Było dobrze ale nie aż tak. Niemniej Ciszewska odnotowała znaczny awans bo ostatecznie na miejsce 5. Kolejny blok z udziałem naszych to start zawodniczek z miejsc 1-6 po eliminacjach, czyli tak naprawdę marsz Nicoletty Dudziak po złoto i walka Anki Łochowicz o podium. Ania Łochowicz po fantastycznej walce do ostatniego rzutu zajmuje miejsce 4 (awans z 5) a do brązu zabrakło 2 kręgli. Osobny rozdział to finałowa gra Nicoletty Dudziak. Tu żadnych watpliwości nie było. Zaczynając finał "Niki" miała nad kolejnymi rywalkami tylko 1 i 9 kręgli przewagi. Ale po pierwszym torze ta przewaga "polonistki" wzrosła do 20-30 kręgli. Po kolejnych torach przewaga rosła i jedynym pytaniem było czy Dudziak zagra 600. Zabrakło 3 kręgli (597) ale przewaga 62 i 69 kręgli nad pozostałymi medalistkami mówi wszystko. Nicoletta Dudziak wygrała w wielkim stylu stając się absolutną dominatorka tych Mistrzostw z 4 medalami złotymi na koncie.
Do końca o medale indywidualne walczyli Mateusz Kraczewski i Filip Łochowicz. Rozpoczynając ostatni tor finału medale mogło wywalczyć 5 zawodników. "Polonistom" zabrakło trochę sportowej fortuny. Mateusz Kraczewski jeszcze na 3 rzuty przed końcem był na pozycji medalowej ale niestety nie udało się i zajął 4 miejsce. Filip Łochowicz trochę się posypał na zbieranych ostatniego toru i pozostał na 5 miejscu zajmowanym po eliminacjach.
Reasumując Mistrzostwa przypominamy dorobek zawodników "Polonii 1912" Leszno;
Medale złote (6):
Indywidualnie: Nicoletta Dudziak
Para juniorek młodszych: Nicoletta Dudziak i Angelika Ciszewska
Sprint juniorek młodszych: Nicoletta Dudziak
Drużyna juniorek młodszych: Nicoletta Dudziak, Angelika Ciszewska, Anna Łochowicz i Julia Zalesińska
Para juniorów młodszych: Mateusz Kraczewski i Filip Łochowicz
Drużyna juniorów młodszych: Mateusz Kraczewski, Filip Łochowicz, Jakub Imbierowicz i Jakub Kuryło (wypożyczenie)
Medale srebrne (1):
Tandem mieszany: Angelika Ciszewska i Filip Łochowicz
Medale brązowe (2):
Sprint juniorek młodszych: Anna Łochowicz
Sprint juniorów młodszych: Mateusz Kraczewski
Z pewnością powtórzenie takiego wyniku nie będzie łatwe ale... W następnym sezonie nie będzie już w tej kategorii wiekowej Nicoletty Dudziak (i kilku mocnych zawodniczek z innych klubów) ale Angelika Ciszewska i Anna Łochowicz to absolutna czołówka krajowa. Rozrośnie się za to ekipa juniorów młodszych. Do aktualnej trójki dołączą Antek Nowacki i Piotr Kraczewski, czyli w tej chwili czołówka kategorii młodzików. Powinno być dobrze a może nawet bardzo dobrze.
Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport