Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Udane starty w I lidze Kręglarstwo 2012-02-17 08:47:43
W rozegranym awansem drugim turnieju grupy "F" rozgrywek I ligi świetnie poradziła sobie ekipa "Polonii 1912" Leszno.

Drugi turniej grupy "F" I ligi rozegrano awansem na kręgielni "Czarnej Kuli" w Poznaniu. Ponieważ w tej grupie grają trzy zespoły "Czarnej Kuli" Poznań i "Polonia" Leszno a wyznaczony kalendarzem termin turnieju przypadł na okres ferii w Wielkopolsce, drużyny rozegrały zawody z wyprzedzeniem.

Sam turniej miał niemal identyczny przebieg jak rozegrane 2 tygodnie wcześniej zawody w Lesznie. Różnica była tylko jedna - tym razem pogoń "Czarnej Kuli II" za prowadzącą od początku "Polonią" Leszno okazała sie skuteczna.
Zaczęło się w "Polonii" od bardzo dobrego występu Artura Piosika, po którego grze na poziomie 561 punktów zespół z Leszna objął prowadzenie. Wynik Artura mógł być jeszcze wyższy po imponującej grze na dwóch pierwszych torach. Ale i tak drużyna z leszna miała 18 kręgli przewagi na wiceliderem. A wynik Artura do końca pozostał najwyższym osiagnięciem zawodów w Poznaniu.

Gra drugiego bloku miała swoją bohaterkę, którą była Barbara Danek z "Czarnej Kuli III". Zbijając 560 kręgli Basia zbliżyła swój zespół do czołówki. Pozostali uczestnicy tej fazy gry zagrali na niemal identycznym poziomie (524, 525 i 527 kręgli). Reprezentujacy "Polonię" Jakub Bergmann zbił 524 kręgle ale wicelider odrobił do leszczynian tylko 3 "kołki".
W trzecim bloku znów trzy zespoły grają bardzo równo (534, 528 i 527) za to straty ponosi "Czarna Kula III". Dla "Polonii 1912" punktuje Łukasz Ptaszyński i właśnie on jest najlepszym zawodnikiem tego bloku turnieju. 534 punkty "Ptasiora" pozwalają powiększyć przewagę nad wiceliderem do 22 kręgli. Jest dobrze. Wygrana w turnieju i w grupie coraz bliżej.
Jak się okazało godzinę później "poloniści" zostali zwycięzcami grupy choć turnieju w Poznaniu nie wygrali. Tym razem reprezentujący "Czarną Kulę II" Radosław Cwojdziński zagrał zdecydowanie lepiej niż Hubert Klupieć z Leszna. Wynik "Hubcia" 488 wobec 534 kręgli Radka zadecydował, że zwycięzcą drugiegu turnieju została "Czarna Kula II" z wynikiem łącznym 2131 przed "Polonią 1912" która zbiła 2107 kręgli. Kolejne lokaty dla pierwszej ekipy "Czarnej Kuli" (2080) oraz "Czarnej Kuli III" (2050).

W bilansie dwóch turniejów zespoły "Polonii 1912" i "Czarnej Kuli II" uzyskały po 7 punktów. Pierwsza drużyna z Poznania uzbierała 4 punkty a trzecia ekipa - dwa punkty. O pierwszym miejscu dla "Polonii 1912" Leszno decydowała większa ilość zbitych kręgli a w tym elemencie gracze z Leszna byli lepsi od rywali o 31 "kołków". I tak te dwie drużyny spotkają się jeszcze ze sobą w fazie finałowej, w meczach o miejsca 1-4.

POBIERZ

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport