Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Tym razem ligowe niepowodzenia Kręglarstwo 2015-03-17 09:28:28
Marnym bilansem zakończyły sie starty ligowe kręglarskich drużyn "Polonii" Leszno w weekend 14-15 marca 2015 roku w obu superligach i w lidze międzyokręgowej.

Każda nawet najlepsza passa musi się kiedyś skończyć. Tak też sie stało w Lesznie w superlidze kobiet w pierwszej serii play off, gdzie zespół "Dębinek" przerwał długą serię zwycięstw zawodniczek "Polonii 1912".
Stawką dwumeczu pomiędzy "Polonią" a "Dębinkami" jest prawo bycia gospodarzem turnieju finałowego superligi kobiet i po meczu w Lesznie znacznie bliższy celu jest zespół z Gdańska. Drużyna "Dębinek" wygrała zasłużenie, wykorzystując słabszą dyspozycję gospodyń, chociaż jeden z 4 punktów zdobyła bardzo szczęśliwie. Ale wynik 4:1 dla gości stał się faktem.
Jaki był ten mecz? Na pewno ciekawy. Po pierwszym bloku było 1:1 i był to remis niemal kompletny, ponieważ na tym etapie "Polonia" miała raptem 6 kręgli więcej na koncie. W bloku drugim jeden pojedynek przesądził o wygranej gości różnicą ponad 60 kręgli.
W bloku pierwszym Kinga Konopa zagrała mniej skutecznie niż w kilku poprzednich meczach, niemniej jednak wypunktowała Ewę Iwicką 3:1 przy wynikach 560:511. Podobna różnica w wyniku była w drugim pojedynku, w którym Joanna Lajtke uległa Agnieszce Kowalskiej 1:3 przy rezultatach 543:587. W tej rywalizacji przy stanie 1:2 Asia Lajtke w ostatnim secie odrobiła nieco strat pełnymi ale otwarcie Agi w zbiórkach (2 całe) i mocny finisz gdańszczanki dały jej także trzeci punkt setowy.
W bloku drugim blisko punktu była Natalia Włodarczyk w pojedynku z Mają Olszewską ale mimo lepszego wyniku w kręglach (527:525) zawodniczka "Polonii" przegrała 1:3. Maja wygrała sety nr 1 i 4 bardzo szczęśliwie - set nr 1 dobrą wysoką premią a set ostatni dwiema całymi w ostatnich 2 rzutach. Z kolei Anna Chwastyniak uległa 0:4 Natalii Postrożny szalejącej w grze do pełnych (413). I tymi pełnymi zawodniczka z Gdańska wypracowała praktycznie całą przewagę w pojedynku, wygrywając 583:510 a cały mecz  zakończył się porażką gospodyń 1:4 (2140:2206).
Także z tarczą wrócili z Tarnowa Podgórnego zawodnicy "Polonii" po pierwszym meczu play off, którego stawką było to samo co u kobiet - prawo organizacji finału.
Mimo że mecz był bardziej wyrównany niż ten, który kończył rundę zasadniczą, to padł w  nim wynik  gorszy dla "Polonii" przegrywającej 1:7 (3419:3496). Jedyny punkt dla gości wywalczył Adrian Szulc, który w krótkim czasie przebył kompletną metamorfozę.
Ten punkt "Polonia" wywalczyła w pierwszym bloku, gdy "Adis" po ekscytującym pojedynku pokonał 3:1 Arkadiusza Stacheckiego przy niewielkiej przewadze w kręglach 589:584 dla zawodnika "Polonii". Druga para tego bloku także stworzyła ciekawe widowisko, którego losy mogły być bardzo różne. Ale w tym drugim pojedynku pomiędzy Jarosławem Bonkiem a Bartoszem Włodarczykiem nieco lepiej spisał się zawodnik "Alfy" odnosząc zwycięstwo 2,5:1,5 oraz 592:572.
Równie ciekawie było w kolejnych grach, tyle że zawsze przysłowiową "kropkę nad i" zdołali postawić zawodnicy zespołu gospodarzy. "Leon" Torka pokonał Michała Szulca wynikiem 604: 571 przy stanie setów 2,5:1,5 i tu jedynie set numer 2 był bez historii (30 "kołków" na korzyść Torki). Pozostałe trzymały przez cały czas w napięciu.
Nie udał się Piotrkowi Kielibie rewanż na Tomku Masłowskim za porażkę w ostatnim meczu sezonu zasadniczego, choć wydawało się, że tym razem "Piter" będzie górą. Niestety dla "Polonii", Piotr Kieliba prowadząc po 3 setach 2:1 z przewagą 22 kręgli tej przewagi nie obronił i przy remisie 2:2 minimalnie wygrał Masłowski 585:582.
Ostatni blok to kolejne 2 pojedynki "na styk" ale znów z punktami dla zawodników "Alfy". Marcin Grzesiak z Filipem Glapiakiem grali bardzo podobnie na każdym torze ale "Gruzin" wykazał się nieco większą skutecznością zdobywając punkt dla "Alfy" przy wynikach 551: 543 i setach 3:1. Z kolei Mikołaj Piosik zagrał podobnie jak godzinę wcześniej Piotr Kieliba. Po 3 wyrównanych setach rywalizacji z Dawidem Strzelczakiem "Mikes" wygrywał 2:1 z niewielką "górką" 9 kręgli ale punkt ostatecznie wywalczył Dawid kręglami 580:562 przy remisie 2:2.
Tak to już niestety w meczach bywa, że szala zwycięstwa choć minimalnie, to jednak prawie w każdym pojedynku przechylała się na stronę gospodarzy  a wynik meczu 7:1 nie do końca odzwierciedla przebieg zawodów. W setach było 13:11 dla "Alfy" ale nie ten wynik idzie w świat a przed rewanżem w Lesznie sytuacja gości jest bardzo dobra.
Również bez fajerwerków zagrał złożony z juniorów młodszych zespół "Polonii 1912" w Grupie "G" rozgrywek Ligi Międzyokręgowej na kręgielni w Lesznie. "Poloniści" po przeciętnej grze zajęli na swoich torach drugą lokatę ale przed ostatnim turniejem zajmują pierwszą pozycję w grupie.
W zasadzie wszyscy zawodnicy "Polonii" zagrali na podobnym pułapie jeśli chodzi o uzyskane wyniki, jednak pierwsza dwójka graczy teoretycznie powinna wykulać znacznie więcej. Rozpoczął Mateusz Klecha grając tak, jak tydzień wcześniej we Wronkach. Dwa pierwsze tory do zapomnienia a później diametralna zmiana postawy i końcowy wynik 526.
Podobnie jak kolega rozpoczął grę Alan Rybiński. Niestety "Aluś" po dwóch kiepskich torach tylko na torze trzecim pokazał, że grać umie. A na ostatnim torze powrócił do miernoty i zakończył start z wynikiem 499 przy 12 "dziurach" na koncie.
Szymon Kaliski po grze bez większych wzlotów i upadków zdobył dla drużyny 510 punktów. W sumie wypadł nieźle ale przecież tydzień wcześniej we Wronkach pokazał, że możliwości ma ogromne.
Jako ostatni w "Polonii" pojawił się na torach Michał Tomaszewski i zdołał w tym starcie poprawić swój rekord życiowy do poziomu 514. Ważne że ten wciąż mało ograny zawodnik gra coraz skuteczniej i coraz mniej dziurawi.
Wynik "Polonii" to 2049 kręgli - zaledwie 5 mniej od zwycięskiej ekipy "Startu" Gostyń, która wykulała zespołowo 2054 "kołki". Pozostałe zespoły uczestniczące w zawodach to dwie ekipy OSiR-u Vector Tarnowo Podgórne. Zespół oznaczony numerem 1 uzyskał wynik 1995 a "dwójka" zakończyła start na poziomie 1867 kręgli.
Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju w Lesznie okazał się Patryk Lukaszewski z Gostynia - autor wyniku 532.
W tabeli przed turniejem ostatnim prowadzi "Polonia" z dorobkiem 7 punktów przed "Startem" mającym punktów 6 i ekipą nr 1 OSiR-u z 5 punktami.