Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Tym razem ligowe niepowodzenia Kręglarstwo 2015-03-17 09:28:28
Marnym bilansem zakończyły sie starty ligowe kręglarskich drużyn "Polonii" Leszno w weekend 14-15 marca 2015 roku w obu superligach i w lidze międzyokręgowej.

Każda nawet najlepsza passa musi się kiedyś skończyć. Tak też sie stało w Lesznie w superlidze kobiet w pierwszej serii play off, gdzie zespół "Dębinek" przerwał długą serię zwycięstw zawodniczek "Polonii 1912".
Stawką dwumeczu pomiędzy "Polonią" a "Dębinkami" jest prawo bycia gospodarzem turnieju finałowego superligi kobiet i po meczu w Lesznie znacznie bliższy celu jest zespół z Gdańska. Drużyna "Dębinek" wygrała zasłużenie, wykorzystując słabszą dyspozycję gospodyń, chociaż jeden z 4 punktów zdobyła bardzo szczęśliwie. Ale wynik 4:1 dla gości stał się faktem.
Jaki był ten mecz? Na pewno ciekawy. Po pierwszym bloku było 1:1 i był to remis niemal kompletny, ponieważ na tym etapie "Polonia" miała raptem 6 kręgli więcej na koncie. W bloku drugim jeden pojedynek przesądził o wygranej gości różnicą ponad 60 kręgli.
W bloku pierwszym Kinga Konopa zagrała mniej skutecznie niż w kilku poprzednich meczach, niemniej jednak wypunktowała Ewę Iwicką 3:1 przy wynikach 560:511. Podobna różnica w wyniku była w drugim pojedynku, w którym Joanna Lajtke uległa Agnieszce Kowalskiej 1:3 przy rezultatach 543:587. W tej rywalizacji przy stanie 1:2 Asia Lajtke w ostatnim secie odrobiła nieco strat pełnymi ale otwarcie Agi w zbiórkach (2 całe) i mocny finisz gdańszczanki dały jej także trzeci punkt setowy.
W bloku drugim blisko punktu była Natalia Włodarczyk w pojedynku z Mają Olszewską ale mimo lepszego wyniku w kręglach (527:525) zawodniczka "Polonii" przegrała 1:3. Maja wygrała sety nr 1 i 4 bardzo szczęśliwie - set nr 1 dobrą wysoką premią a set ostatni dwiema całymi w ostatnich 2 rzutach. Z kolei Anna Chwastyniak uległa 0:4 Natalii Postrożny szalejącej w grze do pełnych (413). I tymi pełnymi zawodniczka z Gdańska wypracowała praktycznie całą przewagę w pojedynku, wygrywając 583:510 a cały mecz  zakończył się porażką gospodyń 1:4 (2140:2206).
Także z tarczą wrócili z Tarnowa Podgórnego zawodnicy "Polonii" po pierwszym meczu play off, którego stawką było to samo co u kobiet - prawo organizacji finału.
Mimo że mecz był bardziej wyrównany niż ten, który kończył rundę zasadniczą, to padł w  nim wynik  gorszy dla "Polonii" przegrywającej 1:7 (3419:3496). Jedyny punkt dla gości wywalczył Adrian Szulc, który w krótkim czasie przebył kompletną metamorfozę.
Ten punkt "Polonia" wywalczyła w pierwszym bloku, gdy "Adis" po ekscytującym pojedynku pokonał 3:1 Arkadiusza Stacheckiego przy niewielkiej przewadze w kręglach 589:584 dla zawodnika "Polonii". Druga para tego bloku także stworzyła ciekawe widowisko, którego losy mogły być bardzo różne. Ale w tym drugim pojedynku pomiędzy Jarosławem Bonkiem a Bartoszem Włodarczykiem nieco lepiej spisał się zawodnik "Alfy" odnosząc zwycięstwo 2,5:1,5 oraz 592:572.
Równie ciekawie było w kolejnych grach, tyle że zawsze przysłowiową "kropkę nad i" zdołali postawić zawodnicy zespołu gospodarzy. "Leon" Torka pokonał Michała Szulca wynikiem 604: 571 przy stanie setów 2,5:1,5 i tu jedynie set numer 2 był bez historii (30 "kołków" na korzyść Torki). Pozostałe trzymały przez cały czas w napięciu.
Nie udał się Piotrkowi Kielibie rewanż na Tomku Masłowskim za porażkę w ostatnim meczu sezonu zasadniczego, choć wydawało się, że tym razem "Piter" będzie górą. Niestety dla "Polonii", Piotr Kieliba prowadząc po 3 setach 2:1 z przewagą 22 kręgli tej przewagi nie obronił i przy remisie 2:2 minimalnie wygrał Masłowski 585:582.
Ostatni blok to kolejne 2 pojedynki "na styk" ale znów z punktami dla zawodników "Alfy". Marcin Grzesiak z Filipem Glapiakiem grali bardzo podobnie na każdym torze ale "Gruzin" wykazał się nieco większą skutecznością zdobywając punkt dla "Alfy" przy wynikach 551: 543 i setach 3:1. Z kolei Mikołaj Piosik zagrał podobnie jak godzinę wcześniej Piotr Kieliba. Po 3 wyrównanych setach rywalizacji z Dawidem Strzelczakiem "Mikes" wygrywał 2:1 z niewielką "górką" 9 kręgli ale punkt ostatecznie wywalczył Dawid kręglami 580:562 przy remisie 2:2.
Tak to już niestety w meczach bywa, że szala zwycięstwa choć minimalnie, to jednak prawie w każdym pojedynku przechylała się na stronę gospodarzy  a wynik meczu 7:1 nie do końca odzwierciedla przebieg zawodów. W setach było 13:11 dla "Alfy" ale nie ten wynik idzie w świat a przed rewanżem w Lesznie sytuacja gości jest bardzo dobra.
Również bez fajerwerków zagrał złożony z juniorów młodszych zespół "Polonii 1912" w Grupie "G" rozgrywek Ligi Międzyokręgowej na kręgielni w Lesznie. "Poloniści" po przeciętnej grze zajęli na swoich torach drugą lokatę ale przed ostatnim turniejem zajmują pierwszą pozycję w grupie.
W zasadzie wszyscy zawodnicy "Polonii" zagrali na podobnym pułapie jeśli chodzi o uzyskane wyniki, jednak pierwsza dwójka graczy teoretycznie powinna wykulać znacznie więcej. Rozpoczął Mateusz Klecha grając tak, jak tydzień wcześniej we Wronkach. Dwa pierwsze tory do zapomnienia a później diametralna zmiana postawy i końcowy wynik 526.
Podobnie jak kolega rozpoczął grę Alan Rybiński. Niestety "Aluś" po dwóch kiepskich torach tylko na torze trzecim pokazał, że grać umie. A na ostatnim torze powrócił do miernoty i zakończył start z wynikiem 499 przy 12 "dziurach" na koncie.
Szymon Kaliski po grze bez większych wzlotów i upadków zdobył dla drużyny 510 punktów. W sumie wypadł nieźle ale przecież tydzień wcześniej we Wronkach pokazał, że możliwości ma ogromne.
Jako ostatni w "Polonii" pojawił się na torach Michał Tomaszewski i zdołał w tym starcie poprawić swój rekord życiowy do poziomu 514. Ważne że ten wciąż mało ograny zawodnik gra coraz skuteczniej i coraz mniej dziurawi.
Wynik "Polonii" to 2049 kręgli - zaledwie 5 mniej od zwycięskiej ekipy "Startu" Gostyń, która wykulała zespołowo 2054 "kołki". Pozostałe zespoły uczestniczące w zawodach to dwie ekipy OSiR-u Vector Tarnowo Podgórne. Zespół oznaczony numerem 1 uzyskał wynik 1995 a "dwójka" zakończyła start na poziomie 1867 kręgli.
Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju w Lesznie okazał się Patryk Lukaszewski z Gostynia - autor wyniku 532.
W tabeli przed turniejem ostatnim prowadzi "Polonia" z dorobkiem 7 punktów przed "Startem" mającym punktów 6 i ekipą nr 1 OSiR-u z 5 punktami.
 

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport