Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Turniej Pawlaka i zakończenie kariery zawodniczej Cecylii Pudlickiej Boks i kickboxing 2015-11-08 10:23:57
Za nami już 23 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bokserskiego imienia Jana Pawlaka. Był to turniej szczególny, bo tuż po jego otwarciu oficjalnie podziękowano na 18-letnią karierę Cecylii Pudlickiej, wielokrotnej medalistce imprez nie tylko rangi mistrzostw Polski, ale i na arenie międzynarodowej.


Uroczystość była wzruszająca, łzy poleciały z oczu nie tylko kończącej karierę zawodniczki, ale także jej ojca - Albina Pudlickiego, który nie mógł z siebie wydobyć słowa.

Rangę imprezy, która jest przecież turniejem młodzieżowym podnieśli oficjele. Z Warszawy przyjechał prezes PZB - Zbigniew Górski, z Poznania, wiceprezes, a zarazem prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego - Zdzisław Nowak. Był także prezydent miasta Leszna - Łukasz Borowiak, jak i jego zastępca Piotr Jóźwiak. Polonię reprezentował między innymi prezes - Krzysztof Kłopocki.

Gratulacji i podziękowań dla Cecylii Pudlickiej nie było końca. Były kwiaty, był nawet miły gest z rąk prezesa Prosny Kalisz, który wręczył okolicznościowy puchar. Dodajmy, że Cecylia Pudlicka nie zrywa ze sportem, bowiem szkoli leszczyńską młodzież, a ponadto jest jedną z najlepszych sędzin w Polsce w boksie i kickboxingu.

- Łzy zawsze mi płynęły i będą płynąć, bo zawsze była osobą wrażliwą. Najbardziej w mojej 18-letniej karierze utknęły mi pierwsze historyczne mistrzostwa Polski w boksie, gdzie zdobyłam tytuł i pokonałam naszą jedyną jak do tej pory olimpijką w boksie Karoliną Michalczuk. To był dla mnie duży sukces. Wygrałam z nią w swojej karierze nawet dwa razy. Badzo bliski mi jest jednak kicboxing. Tam zdobyłam dwa razy mistrzostwo świata i puchar świata, a pierwsze zawody? To były mistrzostwa Polski w Krakowie. Ojciec wziął mnie po dwóch, czy trzech miesiącach treningów na tę imprezę i zdobyłam brązowy medal - powiedziała Cecylia Pudlicka.

Nim rozpoczął się turniej odbyły się walki pokazowe z udziałem najmłdoszych. Walki te tradycyjnie dla tych najmłodszych kończyły się remisami. Najpierw swoje niemałe już umiejętności jak na swój wiek pokazała Martyna Kowalewicz z Polonii 1912 Leszno wraz z Olgą Laskowską z Obry Zbąszyń, a po chwili w podobnej walce zmierzyli się Piotr Gorzkiewicz ze Sparty Złotów z Jakubem Mikołajczakiem z Polonii 1912 Leszno.

Później walczono już tylko w pojedynkach turniejowych. Jeśli chodzi o Polonistów, to najpierw w kategorii 91 kg juniorów pewne, jednogłośne zwycięstwo odniósł Dawid Turla. Potem jednak w kadetkach w kategorii 50 kg Nicol Kiełczewska uległa przez TKO już w I rundzie bardzo zadziornej Wiktorii Koniecznej ze Sportów Walki Gostyń.

W trzeciej turniejowej walce bardzo pewne zwycięstwo w kadetkach (54 kg) odniosła Zuzanna Licha. W wadze 48 kg kadetów także jednogłośnie (3:0) wygrał Mikołaj Mańka. W wadze 60 kg podobne zwycięstwo odniósł Łukasz Ślosarczyk.

W juniorach w kategorii 75 kg 3:0 z Michałem Kosowiczem ze Sportów Walki Gostyń wygrał Robert Pelec. Odbyły się też walki seniorów, w których przegrywali: Aleksander Karwatka (64 kg) oraz Amadeusz Dobies w tej samej wadze. Zwycięsko za to swój pojedynek zakończył po dobrej walce w wadze 69 kg Michał Strakulski. Przegrał także Bartosz Kempiak oraz Krzysztofe Benier (1:2) pokonany w najciekawsze walce przez Karola Łapawę ze Sportów Walki Gostyń. Remisem z kolei zakończyło się starcie Przemysława Biniendy z Wiktorem Borysiewiczem z Warty Śrem.
 
Nie obyło się bez wyróżnień. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Karola Łapawę ze Sportów Walki Gostyń. Najlepszą zawodniczką Zuzannę Lichą z Polonii 1912 Leszno, najlepszym trenerem Łukasza Mikołajczaka z Polonii 1912 Leszno. Najlepszą zawodniczką Polonii Martynę Kowalewicz i wreszcie najlepszym zawodnikiem województwa wielkopolskiego - Łukasza Mańkę.

- Dla mnie ogromnym zaskoczeniem jest fakt, że na Turniej imienia Jana Pawlaka przyszedł prezydent miasta Leszna. Przyznam, że jeżdżę po kraju i jest to ewenement na skalę Polski. Od 32 lat organizujemy bardzo prestiżowy Turniej Stamma w Warszawie. Chciałbym by prezydent Warszawy choć raz pojawiła się na tej imprezie. Owszem miasto pomaga, ale władze miasta trudno spotkać na zawodach. Pewnie Warszawa to Warszawa, więc pewnie więcej obowiązków, ale tu szacunek dla tych, którzy są u władzy w Lesznie. Inna sprawa - proszę popatrzeć jaka tu jest radość tej młodzieży, że mogą ze sobą rywalizować. Jedni wygrają i będą się cieszyć. Inni przegrają, ale wtedy pomyślą co zrobić, by kolejnym razem wygrać. Oby więcej takich turniejów, bo samym treningiem nic się nIe zrobi - powiedział Zbigniew Górski, prezes PZB.

W klasyfikacji klubowej (wystąpiło 18 klubów) triumfowała Polonia 1912 Leszno z dorobkiem 25 punktów, przed Sportami Walki Gostyń - 14 i Obrą Zbąszyń - 10.

Partner

Sekcja boksu i kickboxingu

Polonia 1912 Leszno
Sala "Ćwicznia"
ul. Grota Roweckiego
 
Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport