Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Trzy punkty przyjechały z Tomaszowa Kręglarstwo 2014-03-17 12:31:55
Po trudnym pojedynku kręglarze "Polonii 1912" Leszno wrócili z Tomaszowa Mazowieckiego bogatsi o 3 punkty.

"Poloniści" wygrali w Tomaszowie Mazowieckim 4:1 z zespołem miejscowej "Pilicy" będąc jako zespół lepsi o niespełna 50 kregli (2234:2186) ale tylko jeden pojedynek miał dosyć jednostronny przebieg. Trzy pozostałe były bardzo wyrównane ale dwa z nich przyniosły punkty gościom z Leszna.
Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili Filip Glapiak z Pawłem Osińskim i Michał Szulc z Konradem Mocarskim. Obaj "poloniści" byli górą w swoich pojedynkach, które miały bardzo różny przebieg. Piersze dwa sety gry Glapiaka z Osińskim zakończyły się identycznymi rezultatami 146:121 - pierwszy dla Glapiaka, drugi dla Osińskiego. Kolejne dwa to walka rzut za rzut z minimalną przewagą "polonisty", który zainkasował punkt po zwycięstwie 3:1 (530:527). Zadziwiająco gładko przyszło wywalczenie kolejnego punktu dla "Polonii" przez Michała Szulca. "Buliś" miał za rywala Konrada Mocarskiego więc można się było spodziewać wyrównanej walki. Tymczasem Michał Szulc spokojnie wypunktował "Mocara" i jego zmiennika Piotra Kozłowskiego w setach 4:0 a w kręglach 576:530. "Polonia" objęła prowadzenie 2:0 w meczu w Tomaszowie mając po pierwszym bloku 49 kręgli przewagi. I niemal identyczna przewaga w kręglach pozostała do końca meczu, którego druga faza była bardziej wyrównana.
W drugim bloku Mikołaj Konopka został ustawiony na Tadeusza Śliwińskiego a Piotr Kieliba na Michała Dębickiego. Oba pojedynki były wyrównane, oba z dramaturgią a każda z drużyn zainkasowała po jednym punkcie. Mikołaj Konopka wygrał seta pierwszego, przegrał seta drugiego a w secie trzecim padł remis. Przed setem ostatnim, przy stanie pojedynku 1,5:1,5 przewagę 8 kręgli miał Tadeusz Śliwiński. Ale w ostatnim secie większą skutecznością wykazał się Konopka i to jemu przypadło zwycięskie zakończenie i punkt dla swojej drużyny po pokonaniu Śliwińskiego 2,5:1,5 (572:563). W rywalizacji pomiędzy Piotrem Kielibą i Michałem Dębickim padł wynik 2:2. Trzy spośród czterech setów miały też bardzo wyrównany przebieg. Decydujący dla ostatecznego wyniku okazał się trzeci set pojedynku a jedyny z większą różnicą zbitych kręgli pomiędzy zawodnikami (159:144 dla "Dębika"). I dzięki temu setowi, przy remisie 2:2 punkt dla "Pilicy" wywalczył Michał Dębicki wygrywając z Piotrem Kielibą 566:556.
W bilansie dwumeczu "Polonii" z "Pilicą" zespół z Leszna zainkasował w Tomaszowie 3 punkty.