Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Trzy mecze ligowe w jeden weekend Kręglarstwo 2019-02-21 12:59:39
Dwa mecze ligowe mężczyzn i jeden mecz kobiet wypełniły "polonistom" weekend 16-17 lutego 2019 roku. Celem obu drużyn było łącznie 9 punktów; skończyło się na 5 punktach do tabel.

Polonia Leszno - BOSiR Brzesko (mężczyźni)

W sobotę panowie podejmowali BOSiR Brzesko, z którym w pierwszej rundzie wygrali na wyjeździe. Zwycięstwo w Lesznie a co za tym idzie 3 punkty wydawały się realnym celem. Rzeczywistość okazała się mniej przyjemna. To goście z Brzeska wygrywając w Lesznie 6:2 (3335:3217) zainkasowali 3 punkty.
Już pierwszy blok pokazał, że mecz będzie dla gospodarzy bardzo trudny, choć po tym bloku sytuacja była w zasadzie taka sama jak przed meczem czyli idealny remis. Każda z drużyn wywalczyła po 1 punkcie przy takiej samej ilości łącznie zbitych kręgli (i tej samej ilości wygranych setów).
Dla "Polonii" punkt wywalczył Adrian Szulc pokonując Jakuba Tomczyka różnicą 5 kręgli 539:534 przy remisie 2:2. Z kolei, także przy remisie 2:2 Patryk Konarkowski przegrał z Szymonem Koszem 551:556.
Blok drugi dla gości. Oba pojedynki rozstrzygają na swoją korzyść w stosunku 3:1 zawodnicy z Brzeska. "Poloniści" zaś w obu pojedynkach dokonują zmian zawodników, niestety bez większego efektu w grze. Filip Łochowicz i Szymon Kaliski (obaj po 60 rzutów) są słabsi od Jakuba Kuryło (519:554). Patryk Wawrzyniak (30 rzutów) i Mateusz Kraczewski (90 rzutów) nie dają rady Kamilowi Fajkusowi przegrywając 505:555. tak więc po drugim bloku goście obejmują prowadzenie 3:1 z przewagą 85 kręgli. To zbyt dużo w tym meczu dla gospodarzy.
Blok trzeci to po jednym punkcie dla obu zespołów ale z lepszym dorobkiem gości w kręglach. Mateusz Klecha przegrał 1:3 oraz 551:599 z Mateuszem Goździkiem i całą przewagę Goździk wypracował grą do zbieranych. Punkt na pocieszenie zdobył Kamil Kozłowski, lepszy w pojedynku od Patryka Paryło. "Koziołek" zwyciężył 3:1 przy wynikach 552:537.
Ta porażka sprawiła, że "Polonia" straciła szanse na medal brązowy sezonu, pomimo niedzielnego zwycięstwa za 3 punkty nad "Czarną Kulą" w Poznaniu.

Czarna Kula Poznań - Polonia Leszno (mężczyźni)

Niedzielny mecz ułożył się lepiej dla "polonistów", którzy wygrali w Poznaniu 5:3 (3209:3183). Ten mecz był bardzo zacięty a obie ekipy grały na mocno zbliżonym poziomie.
Po pierwszym bloku, przy remisie w pojedynkach, niewielką przewagę w kręglach (13 "kołków") miała "Polonia 1912". Mateusz Kraczewski po bardzo wyrównanym i zagranym na 2:2 w setach pojedynku minimalnie uległ Arturowi Piosikowi. Wynik 529:527 dla Artura. Z kolei punkt wywalczył Kamil Kozłowski pokonując 3:1 (535:520) Karola Nowaka.
Drugi blok odwraca sytuację w meczu. Oba pojedynki wygrywają zawodnicy "Czarnej Kuli" i obejmują prowadzenie 3:1 z przewagą 22 kręgli. Patryk Konarkowski po świetnym początku dalej grał już mniej efektownie i remisując w setach 2:2 przegrał kręglami z Maciejem Dokowiczem 529:539. Także Patryk Wawrzyniak do spółki z Filipem Łochowiczem (obaj po 60 rzutów) nie sprostali Krzysztofowi Kamińskiemu przegrywając rywalizację 1:3 (511:536).
Na szczęście na ostatni blok meczu "poloniści" zachowali więcej atutów, wygrali oba pojedynki tej fazy meczu i uzyskali "górkę" w kręglach pozwalającą na odniesienie sukcesu meczowego. Szymon Kaliski pokonał w stosunku 3:1 Janusza Adamczaka i Borysa Piastę. W kręglach Szymon wygrał 541:505. W ostatnim a zarazem zdecydowanie najlepszym pojedynku meczu Mateusz Klecha okazał się lepszy od Sebastiana Piosika. W setach odnotowano remis 2:2 ale w kręglach lepszy był Klecha wygrywając 566:554. Obaj rywale uzyskali najwyższe rezultaty w swoich zespołach.
Po tej podwójnej dla "Polonii 1912" Leszno kolejce zespół z Leszna zakończy sezon na 4 lub 5 miejscu. 10 marca "Polonia" zakończy rozgrywki na kręgielni w Tarnowie Podgórnym meczem z "Alfą Vector", która wygrywając we Wronkach zapewniła sobie triumf w rozgrywkach. Srebro przypadnie "Dziewiątce - Amice I" Wronki a największe szanse na brąz ma "Start" Gostyń, który ma do rozegrania 3 mecze a w 2 na pewno będzie faworytem.

Polonia Leszno - Tucholanka Tuchola (kobiety)

Paniom z Leszna nie powiódł się plan wywalczenia 3 punktów w meczu z "Tucholanką". Aby tak się stało "polonistki" musiały wygrać mecz 6:0 i ugrać 10 setów. "Polonia 1912" mecz z "Tucholanką" w Lesznie wygrała 4:2 przy pokaźnym dorobku w setach (11:5) i w kręglach (2220:2114). Ale to wystarczyło na 2 punkty do tabeli. Bonus powędrował do Tucholi.
O tym, że nie będzie bonusa dla "Polonii" okazało się już w pierwszym bloku. Kinga Konopa przegrała kręglami z Dorotą Januszewską 556:566 przy remisowej 2:2 grze na torach. Przebieg meczu był taki, że po pełnych ostatniego seta każdy wynik był możliwy. Ostatnie zbiórki Konopy były jednak mało udane i punkt przypadł Dorocie Januszewskiej. Dobrze spisała się Angelika Ciszewska, która wypunktowała 4:0 Izabelę Szczukowska przy wynikach 539:497. Wynik sugeruje "spacerek" Ciszewskiej tymczasem o takiej różnicy w kręglach decydował pierwszy set (155:119). W pozostałych "Ciszka" wygrywała różnicą 3, 1 i 2 kręgli. Ale, co ważne, wygrywała.
W drugim bloku Nicoletta Dudziak uległa Alinie Pstrąg-Wiligała 1,5:2,5 przy wynikach 553:567. To był dobry pojedynek. Szkoda słabych pełnych "Niki" na 3 torze. Może wtedy wynik byłby inny, choć już i tak było po bonusie. W ostatnim pojedynku Anna Chwastyniak wyraźnie pokonała Darię Klunder: w setach 3,5:0,5 a w kręglach 572:484.
Po tej kolejce i przy pozostałych w sumie korzystnych dla "Polonii" rozstrzygnięciach, sytuacja w tebeli jest bardzo ciekawa. Na 2 kolejki przed końcem rozgrywek "Polonia" ma w dorobku 13 punktów a kolejne 3 zespoły: "Dębinki", "Alfa Vector" i "Czarna Kula" po 12. W najbliższej kolejce (3 marca) dojdzie do pojedynków w obrębie czołowej "czwórki": "Polonia" zagra w Lesznie z "Czarną Kulą" a "Dębinki" w Gdańsku z "Alfą Vector"