Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Trudne mecze na inaugurację superligi Kręglarstwo 2013-09-16 11:59:57
Inauguracja rozgrywek superligi kręglarskiej w Lesznie przyniosła dwa zwycięstwa zespołów "Polonii" po trudnych meczach.

Jako pierwsi wyszli na tory panowie, którzy w pierwszej kolejce przed tygodniem mieli wolny termin. Rywalem drużyny "Polonii 1912" była ekipa "Tucholanki". Mecz zakończył się zwycięstwem "Polonii" w stosunku 5:0 (2349:2246) ale gospodarze na końcowy sukces musieli solidnie zapracować.

W pierwszym pojedynku Bartosz Włodarczyk rywalizował z Markiem Gierszewskim i zwycięstwo 3:1 (587:563) zapewnił sobie Bartek skuteczną grą na torach 3 i 4 (odpowiednio 153 i 156 kręgli). Rywal Bartka grał odwrotnie - rozpoczął znakomicie mając w dorobku 310 kręgli po 60 rzutach ale poziomu gry nie utrzymał.

W tym samym bloku konkurowali Michał Szulc i Adam Hennik. I ten pojedynek był bardzo wyrównany a zakończył się punktem dla Michała Szulca wywalczonym kręglami 578:565 przy pojedynkach zagranych na 2:2. Największy wpływ na takie rozstrzygnięcie miał rezultat toru drugiego wyraźnie wygranego przez "Bulisia" (154:127).

W trzecim pojedynku nowy kapitan "Polonii" Piotr Kieliba wypunktował 4:0 (593:536) Rafała Przytarskiego. Piotrowi nieco zabrakło do 600 punktów ale zaimponował grą na pierwszym torze, gdzie po skutecznej pogoni wywalczył pierwszy podpunkt wygrywając 165:163. Później rywal już nie dotrzymywał kroku Piotrkowi.

W ostatnim pojedynku Mikołaj Piosik walczył z Jarosławem Przytarskim i mimo dobrej gry przegrywał z rywalem z Tucholi 0:2 (285:304). Na kolejne 60 rzutów w "Polonii" wszedł do gry Adrian Szulc i zdołał po świetnej grze dogonić rywala. Przy remisie 2:2 "poloniści" odnieśli w tym pojedynku zwycięstwo wynikiem 591:582.

Jak widać rywal z Tucholi postawił w Lesznie twarde warunki. Sukces jednak wywalczyli gospodarze i warto chyba zwrócić uwagę na bardzo wyrównany poziom gry wszystkich "polonistów". Co także istotne, każdy z zawodników "Polonii 1912" przekroczył 200 punktów w grze do zbieranych a średnia w tym elemencie wyniosła 209,75.

Po meczu mężczyzn, na torach pojawiły się kobiece zespoły "Polonii 1912" Leszno i "Dębinek" Gdańsk. Ten mecz był jeszcze bardziej wyrównany a "polonistki" zwyciężyły 3:2 (2066:2101).

Skład "Polonii" na nowy sezon jest z pewnością nieco słabszy, bo brak Kingi Konopy to realne osłabienie. Ale 2 punkty za wygraną pozostały w Lesznie i to największy pozytyw tego meczu, którego poziom nie mógł za bardzo zachwycić.

Jolanta Jaś rywalizowała z dwiema rywalkami: Sylwią Wirkowską i Natalią Postrożny (obie po 60 rzutów). Mimo słabej gry Jola wywalczyła punkt dla "Polonii" wygrywając 3:1 ale przy wynikach 499:482. Punkt ważny i tylko trzeba mieć nadzieję, że niedyspozycja Joli będzie trwała krótko.
Znacznie więcej emocji przyniósł pojedynek Anny Chwastyniaki z Ewą Iwicką. Lepiej (i to znacznie) grę rozpoczęła Iwicka a później wygrywały tory na przemian. Decydujące znaczenie miały dwie kolejne "całe" do zbiórek w wykonaniu Chwastyniak na ostatnim torze. W efekcie przy remisie 2:2 punkt przypadł "Polonii" przy rezultatach 547:543. To był najlepszy pojedynek meczu kobiet.

W drugim bloku meczu Monika Marażewska miała za rywalkę Dorotę Orłowską. Początek pojedynku minimalnie dla Moni (134:133). Kolejne dwa tory przyniosły sukces Dorocie. Na ostatnie 30 rzutów w "Polonii" weszła do gry Anna Matecka ("Polonia" miała już w tym momencie zapewnione zwycięstwo w meczu, o czym poniżej). Ania z Dorotą zagrały równo do pełnych ale zbiórki dla Orłowskiej. Pojedynek 3:1 (543:483) na korzyść "Dębinek".

W ostatniej parzy grały Joanna Lajtke z Karoliną Serwińską. Po 3 torach (w tym 2 bardzo wyrównanych) Asia Lajtke zapewniła sobie i zespołowi punkt, a także wygraną w meczu, prowadząc 3:0. Ostatni tor dla Serwińskiej ale cały pojedynek kończy się rezultatem 3:1 (537:533) dla Joanny Lajtke.

Po stronie plusów trzeba gospodyniom zapisać waleczność. Największy z kolei minus to gra do zbieranych, bo średnią w tym elemencie na poziomie 161 kręgli należy zdecydowanie podnieść.

Gościem i zarazem obserwatorem obu meczy rozegranych w Lesznie był Przewodniczący Sekcji Kręglarstwa Klasycznego PZK Przemysław Spychaj.

PROTOKÓŁ Polonia 1912 - Tucholanka
PROTOKÓŁ Polonia 1912 - Dębinki

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport