Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Trudne mecze i ze zmiennym szczęściem Kręglarstwo 2017-11-03 09:12:55
Po kolejnych meczach ligowych weselej jest w zespole męskim, smutniej w żeńskiej ekipie "Polonii 1912".

Ostatnia październikowa kolejka ligowa przyniosła w meczach obu zespołów "Polonii" przysłowiową huśtawkę nastrojów, z różnymi efektami końcowymi.
Panie grały w Tarnowie Podgórnym i przegrały z "Alfą" 1:5 przy różnicy 20 kręgli (2130 - 2110 na korzyść gospodyń).
Mecz na pewno był ciekawy, dramatyczny ale raczej bez większych fajerwerków wynikowych.
Zaczęło się od remisu ze wskazaniem na "Polonię" po grze pierwszego bloku. Nie wywalczyła punktu Kinga Konopa - tym razem słabo zbierająca. Kinia przegrała niewysoko 3 sety z Olą Bonk, za każdym razem tracąc na zbiórkach lekką przewagę z pełnych. Ostatnim wygranym setem Konopa wywalczyła wyższy w sumie wynik w kreglach (550:546) ale z porażką 1:3. Skuteczniej zagrała Joanna Lajtke punktując 2,5:1,5 Martę Strzelczak i uzyskując przewagę 549:511 w kręglach. Tu z kolei "polonistka" niemal całą przewagę wypracowała zbiórkami. Było więc 1:1 ale z przewagą 42 kręgli po stronie "Polonii". Nie udało się jednak tej przewagi utrzymać w drugim bloku a taka szansa była. Po 3 setach drugiego bloku "Polonia" miała jeszcze kilka kręgli przewagi a więc szansę na remis w meczu ale ostatni set dał jednak wyższy łączny wynik a w konsekwencji zwycięstwo meczowe zespołowi "Alfy Vector". W tym bloku Anna Chwastyniak przegrała 1:3 z Izabelą Torką przy wynikach 527:562. Również wynikiem 1:3 zakończyła się potyczka Moniki Leciejewskiej (90 rzutów) i Nicoletty Dudziak (30 rzutów) z Liwią Strzelczak i Weroniką Torką (obie po 60 rzutów). To był najsłabszy wynikowo pojedynek meczu zakończony porażką "polonistek" 484:511.


Panowie podejmowali w Lesznie drugi zespół wronieckiej "Dziewiątki - Amiki" i z pewnością byli faworytem meczu ale faworytowi widmo porażki długo zaglądało w oczy. Udało się jednak zawodnikom "Polonii" odwrócić losy meczu i wygrać 5:3 (3313:3199).
Ale po kolei. Początek meczu fatalny w wykonaniu gospodarzy. Jeden z filarów drużyny Mateusz Klecha tym razem zagrał słabo i przy kiepskich zbiórkach przegrał niespodziewanie 1:3 z Kamilem Palaczem przy rezultatach 518:569. W rozgrywanym równolegle pojedynku na słabym poziomie Filip Glapiak i Alan Rybiński (każdy grający po 2 tory) również 1:3 przegrali z Mateuszem Sawalą przy niskich wynikach 481:529. Wynik po pierwszym bloku 0:2 i 99 kręgli straty do rywala nie dawały powodów do optymizmu.
Drugi blok zakończył się remisowo ale na szczęście gospodarzom udało się zmniejszyć stratę w kręglach do 66 "kołków". Kamil Kozłowski po dobrym początku sezonu wyraźnie spuścił z tonu i tak jak koledzy z pierwszego bloku meczu przegrał swój pojedynek z Bartoszem Ruszczykiem w stosunku 1:3 (521:532). Na szczęście to koniec złych wieści dla "polonistów". Coraz pewniejszym punktem zespołu jest Patryk Konarkowski i to on dał sygnał do odrabiania strat, wygrywając z Leszkiem Kowalskim 3:1 przy dość dużej przewadze 570:526. Tak więc przy prowadzeniu gości 3:1, przewaga zespołu z Wronek nieco zmalała - do 66 kręgli.
Na szczęście gospodarze mieli jeszcze w składzie meczowym dwie "armaty" w osobach Bartka Włodarczyka i Michała Szulca. I te "armaty" odpaliły pociskami dużego kalibru. Bartek Włodarczyk powrócił w tym meczu do dyspozycji z początku sezonu i bardzo pewnie pokonał Macieja Olczyka wygrywając wszystkie sety i wyraźnie przekraczając "sześćsetkę". Wynik tego pojedynku to 4:0 oraz 635:524 dla "Włodarza". Także "Buliś" wygrał wszystkie sety rywalizując z Krzysztofem Sawalą i dorzucił dużo do wyniku łącznego pokonując swojego rywala 588:519.
Mecz więc zakończył się w sumie zgodnie z planem zwycięstwem "Polonii 1912" Leszno ale przy sporej nerwówce. Ważne jednak, że był to pojedynek z happy endem pozwalającym wrócić na fotel lidera rozgrywek ligowych, rozgrywek na razie ciekawych i toczących się na tę chwilę pod dyktando trzech drużyn: "Polonii", "Startu" i "Alfy".

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport