Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Triumf rodziny Strzelczaków w Pucharze Leszna Kręglarstwo 2017-09-26 08:22:25
Pierwszy turniej cyklu iPOS Grand Prix Polski - Puchar Leszna stał na wysokim poziomie i zakończył się sukcesem sportowego małżeństwa - Marty i Dawida Strzelczaków.

O wynikach trzech pierwszych dni gier eliminacyjnych już na tym portalu informowaliśmy. Jednak dzień czwarty - sobota przyniósł prawdziwy wysyp wysokich rezultatów.
Najpierw kilka słów o paniach, bo dopiero sobota wyłoniła kilka zdecydowanych liderek i jednocześnie faworytek do końcowego zwycięstwa. Po eliminacjach najwyżej stały akcje Liwii Strzelczak (586), Anny Chwastyniak (579), Joanny Lajtke (570), Barbary Gandeckiej (567), Marty Strzelczak i Kingi Konopy (obie po 566) oraz Katarzyny Mroczkiewicz (562). Co ciekawe - Marta Strzelczak i Kinga Konopa miały identyczne pełne i zbierane a o kolejności decydowała ilość rzutów zerowych. Z pewnością w tej grupie trzeba było upatrywać zwyciężczyni zawodów w Lesznie.
Kilkoro panów zaprezentowało w sobotę bardzo wysokie granie. Czołowa ósemka legitymowała się wynikami powyżej 600 przy czym w kilku wypadkach było to grubo ponad 600. Prowadził Dawid Strzelczak z wynikiem 678 (nowa życiówka), wyprzedzając Piotra Kielibę (660), Bartka Wlodarczyka (640), Arka Stacheckiego (638), Michała Szulca (633), Marcina Grzesiaka (630), Bartka Kruga (625) i Jakuba Osiewicza (618). Ostatni wynik dający finał męski wynosił 581.
Niedzielne gry finałowe przyniosły wiele emocji a najlepsze fragmenty gry dotyczyły finalistek i finalistów z pozycji 5-8. Wśród pań najwyższy poziom w finale zaprezentowały Marta Strzelczak i Kinga Konopa czyli zawodniczki z lokat 5 i 6. Marta grała rewelacyjnie do pełnych, Kinia lepiej zbierała a efektem ich rywalizacji toczonej na sąsiadujących torach były dwa wyniki niemal identyczne: 585 Marty i 584 Kingi. Pozostałe finalistki nie osiągnęły takiego pułapu a wszystko to razem dało przetasowania w czołówce turnieju.
Zwyciężyła Marta Strzelczak z wynikiem 1151 Tuż za nią uplasowała się Kinga Konopa (1150) a dalej Liwia Strzelczak (1143), Joanna Lajtke (1133) i Anna Chwastyniak (1126).
Niestety na finał nie stawiły się (z przyczyn nieznanych) dwie zawodniczki: Katarzyna Mroczkiewicz i Agata Banaszak.
U panów najlepszą "bitwę" stoczyli zawodnicy z miejsc 5-8 walcząc o awans w klasyfikacji. Po chwilami znakomitej grze choć także z widocznymi przestojami czołową "trójkę" utworzyli Michał Szulc (1253), Jakub Osiewicz (1250) i Bartek Krug (1248). Tylko "Gruzin" Grzesiak wypadł z walki o ścisłą czołówkę. Także w przypadku Kruga wyglądało na to, że od liderów odstanie ale piorunujący finisz Bartka mógł mu nawet przynieść podium.
Finaliści z miejsc 1-4 już nie grali tak ekscytująco. Tylko lider Dawid Strzelczak i chwilami Piotr Kieliba pokazali wysokie granie. Arek Stachecki już nie tak skuteczny jak dzień wcześniej a Bartek Włodarczyk z powodu bólu pleców nie dokończył finałowej gry.
Ostatecznie wygrał Dawid Strzelczak, jako pierwszy zawodnik w Polsce kończąc zawody z wynikiem powyżej 1300 a dokładnie 1313. Turniejowe "srebro" dla Piotra Kieliby (1268) a kolejne lokaty dla Michała Szulca (1253), Jakuba Osiewicza (1250) i Bartosza Kruga (1248).
Także u panów nie stanęło na finałowym starcie dwóch zawodników ale oni akurat są usprawiedliwieni. Adam Adolph przed zawodami w Lesznie miał duże problemy zdrowotne a Mikołaj Konopka w sobotę grał mecz ligowy na Słowacji i nie zdążył wrócić do Leszna.
Przy okazji gratulacje dla Konopki. W barwach klubu SKK "Starek" Trstena zagrał już w 3 meczach ligowych odnosząc 3 zwycięstwa w pojedynkach. W ostatniej kolejce zdobył jedyny punkt dla Trsteny w meczu z absolutnymi dominatorami Interligi słowackiej - Podbrezovą, pokonując jednego z serbskich asów - Daniela Tepsę. Brawo "Krecik".
I jeszcze mała ciekawostka wynikowa. W niedzielnych grach finałowych padły znakomite wyniki do pełnych. Najpierw Leszek Torka na jednym z torów zagrał do pełnych 119 a kilka godzin później wynik ten poprawił Jakub Osiewicz zbijając do pełnych 121 "kołków". A to już daje średnią nieco ponad 8 na rzut!!!

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport