Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Tandemy, sprinty i rekordy w tropikach Kręglarstwo 2015-06-09 09:43:12
W licznej i mocnej obsadzie rozegrano w Lesznie Mistrzostwa Polski Seniorów w tandemach mieszanych i sprintach. Gorąco było na dworze i na kręgielni. W tym drugim przypadku rozgrzewało wiele pojedynków.

Mistrzostwa zgromadziły wielu zawodników. A że drabinka turniejowa i w tandemach i w sprintach sporządzana jest na podstawie rankingów, w trakcie gier dochodziło do wielu "bratobójczych" pojedynków. Im więcej zawodników zgłosi klub, tym większe prawdopodobieństwo wzajemnej eliminacji.
I w tandemach i w sprintach doszło do wielu ciekawych konfrontacji na kręglarskich torach. Nie ma sensu opisywać ich wszystkich. Jak zawsze nie obyło się bez niespodzianek ale tytuły i medale już do niespodzianek nie należały.
"Polonia 1912" Leszno wystawiła cztery swoje tandemy i kolejne cztery, w których "poloniści" grali z partnerkami z innych klubów. Już w swoim pierwszym starcie tandem Joanna Lajtke /  Michał Szulc ustanowił rekord Polski (323). Ale i ten wynik i dobra forma Aśki i Michała nie przetrwały do końca Mistrzostw. Z tandemów "Polonii" najdalej, bo do ostatecznej rozgrywki dotarli broniący złota sprzed roku Anna Chwastyniak i Piotr Kieliba. Powtórka sukcesu była blisko ale po wyrównanym pojedynku zakończonym remisem 1:1 i w konsekwencji rzutami zwycięstwa, Ania i Piotr musieli uznać wyższość tandemu z Wronek, grającemu w składzie Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz / Maciej Kląskała. A w meczu o medal brązowy na wyżyny sportowe wznieśli się zawodnicy "Alfy Vector" - Joanna Filip i Dawid Strzelczak, którzy zwycięstwo z tandemem Patrycja Poznańska / Filip Glapiak okrasili rekordem Polski z wynikiem 328 kręgli.
Mistrzynią Polski seniorek w sprintach została Beata Włodarczyk z "Polonii" Leszno pokonując w finale Sylwię Machniewską z "Dziewiątki - Amiki" Wronki. Finał żeński i finał męski (o czym za chwilę) okazały się pojedynkami jednostronnymi. Ciekawiej było we wcześniejszych fazach sprinterskiego grania. A takie pojedynki (zakończone rzutami zwycięstwa) jak konfrontacje: Chwastyniak - Olszewska (eliminacje); Konopa - Włodarczyk i Chwastyniak - Machniewska (ćwierćfinały) czy wreszcie "siostrzany" półfinał Skrzypczak-Bączkiewicz kontra Machniewska to była przysłowiowa esencja sprinterskiego grania.
Medalową trójkę w kobiecych sprintach utworzyły Beata Włodarczyk, Sylwia Machniewska i Natalia Skrzypczak - Bączkiewicz.
Do męskiego finału dotarła dwójka (spośród dziewięciu) zawodników "Polonii 1912": Michał Szulc i Piotr Kieliba. W drodze do finału lepsze wrażenie sprawiał Piotrek Kieliba. "Buliś" grał nierówno i męczył się choćby w ćwierćfinale z Filipem Glapiakiem i półfinale z Leszkiem Torką. Piotr po dwóch stosunkowo łatwych i pewnie wygranych pojedynkach z Kamilem Fajkusem i Dawidem Strzelczakiem stoczył morderczy półfinał z Marcinem Grzesiakiem pokonując "Gruzina" po dwóch seriach rzutów zwycięstwa! To był chyba najlepszy pojedynek całych męskich sprintów. W finale, jak już wspomniano wcześniej, Piciu nie stawił oporu rozpędzonemu "Bulisiowi" i Michał Szulc złoto wywalczył bez problemu. O brąz walczyli koledzy klubowi z "Alfy" Leszek Torka i Marcin Grzesiak. Obaj grali na wysokim i wyrównanym poziomie a o medalu rozstrzygnęły rzuty "sudden victory", które dały wiktorię Grzesiakowi.
Tak więc medalowe podium męskich sprintów obsadzili: Michał Szulc, Piotr Kieliba i Marcin Grzesiak.
A organizatorzy - "Polonia 1912" Leszno dziękując wszystkim za znakomitą atmosferę cieszą się i z czterech medali dla klubu i z tego, że mimo upału na dworze (zwłaszcza w sobotę) na torach udało się utrzymać przyzwoitą temperaturę powietrza i odpowiednią temperaturę sportową.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport