Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Tandemy i sprinty z medalami i zgrzytami Kręglarstwo 2016-04-28 15:34:26
Na rozegranych we Wronkach Mistrzostwach Polski seniorów w sprintach i tandemach mieszanych, kręglarze "Polonii" wywalczyli 4 medale: 1 złoty i 3 brązowe.

Na starcie tandemów zameldowały się cztery pełne tandemy "Polonii 1912" oraz dwa złożone z zawodników "Polonii" z partnerkami z innych klubów. Medalowe oczekiwania na pewno były i w sumie jeden medal w tej kategorii stał się faktem. Do strefy medalowej (czyli do półfinału) awansowały dwa tandemy z Leszna: Asia Lajtke z Filipem Glapiakiem i Kinga Konopa z Mikołajem Konopką. Oba niestety przegrały pojedynki o awans do finału i pozostała im walka o brąz. Jak co roku retorycznie zapytam czym różnią się tandemy i sprinty w Polsce od tych samych konkurencji rozgrywanych na świecie? Ano tym, że tylko u nas pokonani w półfinałach nie otrzymują zgodnie brązowych medali lecz muszą o brąz powalczyć. Z tej bratobójczej walki obronną ręką wyszli Aśka z Filipem pokonując Kingę i Mikołaja 2:0. Inne tandemy "Polonii 1912" odpadły z walki wcześniej.
Złoty medal wywalczył tandem "Dziewiątki" Anna Piotrowska i Artur Piosik pokonując w finale mikst "Alfy" Liwia Strzelczak i Tomasz Masłowski. Pod względem postawy na torach tandem z Wronek zwyciężył zasłużenie, pokonując wcześniej mocne duety Beaty i Bartka Włodarczyków, Izy i Leszka Torków i Kingi Konopy z Mikołajem Konopką. Tyle że do Mistrzostw zgłoszony był częściowo inny tandem "Dziewiątki" - partnerem Anny Piotrowskiej miał być Tomasz Pajor. I taki tandem do rozpoczęcia Mistrzostw figurował w planie startowym. Ponoć zmiana była zgłoszona. Ponoć pozycja Artura w rankingu nie wpływała na pozycję tego nowego tandemu w drabince. Ale gdy pierwsi rywale tandemu w składzie Piotrowska/Piosik czyli Beata i Bartek Włodarczyk pytali sędziów o tę zmianę, nie otrzymali precyzyjnej odpowiedzi. Na dodatek informacja od sędziny dla pytających zawodników, w swej formie odbiegała od ogólnie przyjętych standardów grzecznościowych. Do tego jeszcze należy dodać fakt, że zawodniczka z "Dziewiątki" spóźniła się na start wchodząc na tory dopiero po rzutach próbnych. A na imprezie rangi Mistrzostw Polski obowiązuje zgłoszenie się do sędziego z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym przed startem. A niedoszły partner Piotrowskiej z tandemu - Tomasz Pajor zagrał jeszcze tego samego dnia w sprintach...
W sprintach seniorek z czwórki startujących zawodniczek "Polonii" dwie przebiły się do najlepszej czwórki Mistrzostw. Ponieważ Beata Włodarczyk i Anna Chwastyniak spotkały się ze sobą w półfinale, wiadomo było że później jedna z nich zagra o złoto a druga o brąz. Półfinał przyniósł sukces Beacie i to ona stanęła do pojedynku z Martą Duszyńską o tytuł mistrzowski. Finał też dla Beaty, która pokonała "Duchę" 2:0 i wywalczyła medal złoty, broniąc tytułu sprzed roku. Ania Chwastyniak także okazała się lepsza od swej rywalki w "małym finale" Darii Fajkus, również zwyciężając 2:0 i zdobywając brązowy krążek. Znów się powtórzę. Dlaczego zamiast "małego finału" nie można dać 2 medali brązowych?
Ostatni medal dla "Polonii" Leszno - także w kolorze brązu wywalczył w sprintach seniorów Mikołaj Konopka. Inni kręglarze "Polonii" nie przebili się do fazy końcowej odpadając z różnymi rywalami, w tym także z własnego klubu. Swego rodzaju "katem" dla "polonistów" okazał się późniejszy triumfator Jarek Michalak. Zawodnik "Alfy" najpierw otrzymał walkower od Michała Szulca a później pokonał Adriana Szulca i Bartka Włodarczyka. W końcówce Mistrzostw Michalak był też "katem" dla zawodników "Dziewiątki" - Tomka Pajora w półfinale i Macieja Kląskały w finale. Mikołaj Konopka przebijał się w drugiej połówce turniejowej drabinki. W drodze po brąz pokonał kolejno Adriana Zagatę w kwalifikacjach, Tomasza Masłowskiego w eliminacjach i Dawida Strzelczaka w ćwierćfinale. W półfinale "Kret" przegrał z Maciejem Kląskałą i przyszło mu zagrać w "małym finale" przeciwko Tomkowi Pajorowi. Z tego pojedynku Konopka wyszedł zwycięsko zdobywając medal brązowy.
Tak więc reasumując, z przedostatniej w sezonie 2015/2016 imprezy rangi Mistrzostw Polski kręglarze "Polonii 1912" Leszno przywieźli 4 medale. Złoto w sprincie kobiet wywalczyła Beata Włodarczyk a trzy medale brązowe to dorobek tandemu Joanna Lajtke - Filip Glapiak oraz "sprinterów" Anny Chwastyniak i Mikołaja Konopki.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport