Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Świetna postawa młodzieży w Gostyniu Kręglarstwo 2018-11-12 15:50:55
Znakomicie podczas 17 Memoriału Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego w Gostyniu spisała się kręglarska młodzież "Polonii 1912" Leszno

W tym turnieju "Polonia" od lat startuje licznym gronem młodych zawodników. W tym roku reprezentowało nas w sumie 18 zawodników w kategoriach dzieci, młodzików i juniorów młodszych na ponad 160 uczestników z klubów polskich i czeskiego "Primatora" Nachod. Generalnie brawa i pochwały należą się zdecydowanej większości naszych zawodników, bo dzięki ich dobrej czy bardzo dobrzej grze "Polonia 1912" Leszno zwyciężyła w klasyfikacji klubowej a kilkoro "polonistów" znalazło się wśród najlepszych zawodników turnieju.
W kategorii dzieci "Polonię" reprezentowało w sumie 7 najmłodszych adeptów kręglarstwa klasycznego, z których aż 5 grało po raz pierwszy poza Lesznem. Z trójki dziewczynek dwie awansowały do finału (Justyna Buksińska i Hania Leciejewska) a trzecia - Kasia Nowakowska zajęła 7 miejsce, czyli tuż za ścisłym finałem. Finał był dla nas bardzo pomyślny. Liczyliśmy, że liderka eliminacji Justyna Buksińska utrzyma pierwszą pozycję a Hania Leciejewska skutecznie zaatakuje z lokaty nr 4. Tak też się stało i nasze dziewczynki zajęły na podium miejsca 1 i 2. Wygrała Justyna przed Hanią.
Wśród chłopców do finału awansował tylko Krzysiu Kraczewski z drugiej pozycji. Pozostali na miejscach 10, 11 i 12, czyli przyzwoicie jak na debiutantów. W finale Krzysiu wyprzedził wszystkich rywali i zajął pierwszą lokatę na memoriałowym podium. Brawo.
Dobrze wypadli zawodnicy w kategorii młodzik (czyli U-14). Po zawodach w Tucholi o naszych pierwszorocznych młodziczkach pisałem, że z tej mąki będzie chleb. Ten chleb już został częściowo wypieczony. Maja Mielcarek co prawda spisała się nieco słabiej niż w Tucholi zajmując lokatę 20 z wynikiem 416 ale dla niej każdy start i każda kręgielnia to nowość. Weronika Gbiorczyk wcześniej w kategorii dziewczynek grała już na wielu obiektach. Teraz jako młodziczka spisuje się coraz lepiej. W Gostyniu wynik 487 dał Werce awans do finału z 6 lokaty. Finał był jeszcze lepszy. Przekroczone 500 a dokładnie 507 dało awans na miejsce 4. Zważywszy na to, że poza zasięgiem rywalek były 2 Czeszki z "Primatora" Nachod, Weronika Gbiorczyk okazała się drugą z Polek grających w Gostyniu. Identycznie jak Werka spisał się wśród młodzików Piotrek Kraczewski. Siódmy po eliminacjach zawodnik "Polonii" awansował po dobrym finale na 4 miejsce. Trochę pecha miał Antek Nowacki, który uzyskał 10-ty wynik eliminacji a do wąskiego finału wchodziło 9 młodzików.
Za 3 tygodnie we Wronkach młodzicy rozegrają swoje Mistrzostwa Polski. Walka o medale "polonistów" powinna być.
Po dobre miejsca pojechali juniorzy młodsi. Tu wyniki w sumie jednak były nieco poniżej oczekiwań. Juniorki młodsze Nicoletta Dudziak i Ania Łochowicz weszły do finału zajmując w części eliminacyjnej Memoriału miejsca 4 i 5. Poza finałem Angelika Ciszewska ale jej nieco słabszy (choć nie słaby) występ w eliminacjach usprawiedliwia choroba. Słabo i niestety daleko Julia Zalesińska. W finale Nicoletta Dudziak awansowała na miejsce drugie. Ania Łochowicz utrzymała lokatę piątą. Wygrała Czeszka z Nachodu Eliska Bouckova. Tak więc "Niki" Dudziak była najlepszą z Polek i w klasyfikacji Młodzieżowego Grand Prix Polski po 2 turniejach prowadzi z kompletem punktów MGPP.
Niestety wszyscy nasi juniorzy młodsi poza finałem. Mateuszowi Kraczewskiemu zabrakło 2 a Filipowi Łochowiczowi 5 kręgli by walczyć w ścisłym finale. Obaj wiedzą jakie błędy popełnili w eliminacjach a stać ich na wiele. Pamiętajmy jednak, że dla obu jest to pierwszy sezon w kategorii juniora młodszego. Słabiej i poniżej możliwości Jakub Imbierowicz więc czas na poprawę.
Reasumując, memoriałowy start młodzieży w Gostyniu był generalnie bardzo udany. Jak na wstępie już wspomniano, "Polonia 1912" Leszno zwyciężyła w klasyfikacji klubowej turnieju wyprzedzając "Dziewiątkę - Amica" Wronki i "OSiR Vector" Tarnowo Podgórne. Duże brawa dla młodych zawodników.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport