Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Stracone punkty seniorek Kręglarstwo 2012-10-01 11:38:56
Po wyrównanym meczu zawodniczki "Polonii 1912" uległy na swojej kręgielni drużynie "Alfy Vector" 3:5. O wygranej ekipy z Tarnowa Podgórnego decydowało 17 kręgli (3154:3171).

Mecz w Lesznie miał bardzo wyrównany przebieg. Każdy blok gier kończył się wynikiem pojedynków 1:1 tak więc o końcowym rezultacie, przy wyniku 3:3 w pojedynkach decydowała większa ilość strąconych kręgli. W tym elemencie zespół przyjezdny był nieco lepszy i wywiózł z Leszna 2 punkty. Tak naprawdę, to gospodynie przegrały ten mecz znacznie słabszą grą do zbieranych (71 kręgli różnicy na korzyść "Alfy"). Szkoda punktów straconych przez "Polonię 1912" w meczu, w którym dwie zawodniczki zespołu z Tarnowa Podgórnego nie przekroczyły 500 punktów.
Pierwsze pary meczu to Kinga Konopa - Joanna Bonk oraz Joanna Lajtke - Izabela Torka. Swoje punkty wywalczyła Konopa, choć daleka jest od formy prezentowanej w poprzednich sezonach. Ale Kinia pokonała 3:1 dwie swoje rywalki, bowiem po 2 torach za Asię Bonk weszła na tory Martyna Pilarska. Wynik w kręglach 539:498. Joanna Lajtke musiała uznać wyższość Izabeli Torki. Przez 3 tory zawodniczki identycznie zbierały a o wyniku i prowadzeniu Torki 2:1 decydowały pełne. Na ostatnim torze Iza uciekła  Aśce i wynik 3:1 dla reprezentantki "Alfy Vector" - najlepszej zawodniczki meczu (563:539). Mimo wszystko początek dla "Polonii" mającej 17 kręgli przewagi.
Drugi blok znów remisowy. Monika Marażewska nie dała jednak rady bardzo skutecznej (zwłaszcza w pierwszych 60 rzutach) Joannie Filip. Tory 3 i 4 już bardziej wyrównane ale nadal na korzyść Filip. W rezultacie Marażewska przegrywa 0:4 (510:549). W kolejnej parze zmierzyły się Anna Chwastyniak z Barbarą Danek. Po dwóch torach zanosiło się wręcz na pogrom zawodniczki zespołu gości (Ania prowadziła 274:228) ale po zmianie torów Danek zaczęła odrabiać straty. Ania Chwastyniak obroniła zwycięstwo i punkt dla "Polonii" ale wygrana była mniej okazała od tej, na którą się zanosiło. Wynik w kręglach 518:499 dla "polonistki" przy setach 2:2. Po tym bloku mecz zaczynał się niemal od zera: przy wyniku 2:2 drużyna "Alfy" była lepsza zaledwie o 3 kręgle.
Ostatni blok i znów remis ale nieco większa skuteczność zawodniczek "Alfy" przesądziła o ich końcowym sukcesie meczowym. Jolanta Jaś tym razem grała słabo z Małgorzatą Leopold i po 2 torach została zastąpiona przez Annę Szymoniak. Ania zagrała nieco tylko lepiej od Joli ale o sukcesie "polonistek" niestety nie było mowy. Zawodniczki "Polonii 1912" przegrały 1:3 (510:533). W ostatniej parze grająca pierwsze zawody w tym sezonie Katarzyna Jańczak wypunktowała Patrycję Kicińską wynikiem 538:529 przy remisowym graniu 2:2. Kaśka zaprezentował huśtawkę w grze. Dwa tory przeciętne i dwa bardzo dobre. I choć w pewnym momencie na ostatnim torze obie "polonistki" były bliskie odrobienia strat, to jednak "Alfa Vector" obroniła przewagę uzyskaną we wcześniejszej fazie ostaniego bloku.
A przed obydwiema drużynami "Polonii 1912" - żeńską i męską - wyjazd do Augsburga na Klubowy Puchar Świata. Oby w lepszej dyspozycji sportowej.

PROTOKÓŁ

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport