Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Skuteczny rewanż we Wronkach Kręglarstwo 2015-02-24 11:05:38
Zawodniczki "Polonii 1912" Leszno, wygrywając 4:1 we Wronkach, skutecznie zrewanżowały się "Dziewiątce - Amice" za porażkę w Lesznie.

Runda rewanżowa rozgrywek superligi kobiet jest na razie ze wszech miar udana dla zawodniczek "Polonii 1912", które do tej pory odniosły w rewanżach komplet zwycięstw wzbogaconych w każdym przypadku punktami bonusowymi.
Także mecz we Wronkach okazał się dla "polonistek" udany a stracone w Lesznie punkty zostały na kręgielni we Wronkach odrobione.
Mecz po stronie "Polonii" rozpoczęły Kinga Konopa i Joanna Lajtke i obie bardzo mocno weszły w swoje pojedynki z Martą Duszyńską i Anną Piotrowską zbijając na otwarcie po 160 kręgli. Podobieństwo w obu pojedynkach skończyło się na pierwszych setach. Później Asia Lajtke spokojnie punktowała Annę Piotrowską grając skutecznie zwłaszcza do zbieranych, w których kapitan "Polonii" uzyskała aż 238 punktów. Joanna Lajtke wygrała z Anną Piotrowską 3:1 z dość znaczną przewagą w kręglach 589:529. Trudniej w walce o punkt miała Kinga Konopa, która po wysokim zwycięstwie w secie pierwszym, w kolejnych dwóch uległa Marcie Duszyńskiej, zachowując jednak przewagę w wyniku. Ostatni set był niezwykle wyrównany ale Kinga dzięki możliwości zdobycia premii odniosła zwycięstwo setowe 150:145 i zwycięstwo w pojedynku 565:538 przy remisie 2:2.
Prowadzenie 2:0 i dość solidna "górka" wynosząca 87 kręgli dawała zawodniczkom z Leszna nadzieję na zwycięstwo z bonusem ale na ten fakt trzeba było jeszcze poczekać. Przed grą kolejnych zawodniczek mieliśmy trwającą blisko 40 minut przerwę techniczną spowodowaną awarią na torze nr 4. Już podczas gry bloku pierwszego automat nie wyświetlał i nie zaliczał kręgla nr 2 i trzeba było pilnować i korygować wynik, co utrudniało grę pierwszych zawodniczek. Nie wypaczyło to meczu ale drobne korekty po przejrzeniu wydruków były konieczne.
Po przerwie do boju ze strony "Polonii" wyruszyły Anna Chwastyniak i Natalia Włodarczyk, które utrzymały korzystny wynik dla zespołu z Leszna chociaż nie było o to łatwo. Anna Chwastyniak poradziła sobie z dwiema rywalkami - Sylwią Machniewską i Iwoną Pacholczyk. Po 2 torach Ania prowadziła 2:0 z przewagą 32 kręgli nad Sylwią Machniewską. Nieco trudniej było "polonistce" gdy jako rywalka pojawiła się Iwona Pacholczyk ale i tak Anna Chwastyniak wywalczyła punkt po zwycięstwie nad dwiema rywalkami 3,5:0,5 i 540:502 . Znacznie trudniej było Natalii Wlodarczyk, która mimo poprawnej gry nie była w stanie przeciwstawić się swojej imienniczce Natalii Skrzypczak-Bączkiewicz. Liderka zespołu z Wronek zaczęła w imponującym stylu od toru 180 przy 81 zbiórkach! Takiego poziomu gry co prawda nie była w stanie utrzymać ale i tak przekroczyła 600 zbijając 606 kręgli (najlepszy wynik "żeński" w sezonie). Natalia Włodarczyk zbiła 521 kręgli i przegrała 1:3. Juniorka młodsza "Polonii" mało skutecznie zbierała choć miała niewiele rzutów zerowych.
Ostatecznie "Polonia 1912" wygrała we Wronkach z zespołem "Dziewiątki - Amiki" 4:1 (2215:2175 oraz 9,5:6,5) i bez względu na wynik ostatniej kolejki w Lesznie z "Alfą Vector" zakończy rundę zasadniczą na 2 miejscu. A później decydujące gry sezonu w fazie play off.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport