Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Siedmioro zawodników na siedem medali Kręglarstwo 2015-03-31 10:50:12
Juniorzy młodsi "Polonii 1912" Leszno nadal zaliczają się do krajowej czołówki kręglarskiej. Z Mistrzostw Polski rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim przywieźli 7 medali, w tym 3 te najcenniejsze w kolorze złotym.

Ekipa sportowa "Polonii" kierowana była podczas Mistrzostw przez Joannę Lajtke i Ireneusza Kaczmarka. A zawodnicy spisali się znakomicie. Program Mistrzostw został w tym roku powiększony o rywalizację drużynową. Odrębne mistrzostwa drużynowe w tym sezonie nie będą już rozgrywane.
"Poloniści" od początku Mistrzostw spisywali się generalnie bardzo dobrze i już na dzień dobry, czyli w klasyfikacji par wywalczyli złoto i srebro. Medal złoty był dziełem pary juniorów młodszych: Mateusz Klecha i Alan Rybiński, którzy zwyciężyli z wynikiem 1097 kręgli. Motorem napędowym w tej parze był Mateusz Klecha, który wykulał najwyższy wynik eliminacji (582). 515 "kołków" Alana dopełniło reszty. Srebro dla "Startu" Gostyń a brąz dla "Tucholanki" Tuchola przy identycznych wynikach 1092. Pochwała należy się drugiej parze - Szymon Kaliski i Michał Tomaszewski, którzy zajęli wysoką piątą lokatę z wynikiem 1056 (Szymon 546, Michał 510). Dobra a nawet bardzo dobra gra zawodników "Polonii" zaowocowała złotym medalem w drużynie. Łączny wynik naszej czwórki wynoszący 2153 kręgle dał tytuł mistrzowski z wyraźną przewagą nad pozostałymi medalistami: "Dziewiątką - Amiką" Wronki (2093) i "Startem" Gostyń (2070). No i wszyscy zawodnicy "Polonii" awansowali do finału indywidualnego: Mateusz Klecha z miejsca 1, Szymon Kaliski z 4 wynikiem, Alan Rybiński jako 19 i Michał Tomaszewski 23.
"Polonistki" wybrały sobie kolor srebrny. Na taki medal zagrały w parze Natalia Włodarczyk z Dorotą Kwapisz. Wyniki juniorek młodszych niestety były znacznie niższe niż kolegów ale zaciętość podobna. Całe żeńskie podium par zmieściło się w 2 kręglach. Wygrała "Polonia" Łaziska z wynikiem 1004 przed "Polonią 1912" Leszno - 1003 (Natalia 512, Dorota 491) i "Dziewiątką - Amiką" Wronki - 1002. Barw "Polonii" w eliminacjach indywidualnych a do tego w drużynie broniła jeszcze Jolanta Stępczak uzyskując wynik 484. Skład zespołu w klasyfikacji drużynowej uzupełniła wypożyczona ze "Startu" Gostyń Oliwia Wawrzyniak. Jej wynik 485 zsumowany z rezultatami "polonistek" dał łączny rezultat drużyny 1972 kręgle. To wystarczyło do kolejnego medalu srebrnego, za Wronkami (1983) a przed Tucholą (1924). I tak jak koledzy, "polonistki" w komplecie awansowały do finału indywidualnego z miejsc 4 (Włodarczyk), 9 (Kwapisz) i 13 (Stępczak).
Kolejne medale "Polonia" wywalczyła w tandemach i sprintach. Nasz klub dysponował dwoma miejscami w rywalizacji tandemów. Jako pierwsi wyszli na tor "brązowi" przed rokiem Natalia Włodarczyk z Alanem Rybińskim. Tym razem ich wynik - 253 kręgle pozwolił na zajęcie 5 lokaty. Szkoda słabych i dziurawych zbiórek na pierwszym torze, bo mogli powtórzyć wynik sprzed roku. Wyżej nie, bo poziom gry 2 tandemów z ostatniego bloku był dużo wyższy a to co działo się na torach w tym ostatnim bloku tandemów rozgrzało wszystkich widzów. A ucztę stworzyli "poloniści" Dorota Kwapisz i Szymon Kaliski oraz wronczanie Julia Brodziszewska i Kamil Palacz. Pierwszy tor lepszy w wykonaniu tandemu z Leszna, tor drugi to pogoń wronieckiego miksta i walka rzut za rzut. Złoty medal wywalczyli zawodnicy "Polonii" Dorota Kwapisz i Szymon Kaliski przy okazji wyrównując rekord Polski wynikiem 295 kręgli. Julia i Kamil z Wronek uzyskali wynik 294. Do brązu wystarczyło 260 i ten medal zdobyli Marta Zalewska i Aleksander Nowacki z "Tucholanki".
Sprinty juniorów młodszych nie dały nam medalu, choć było blisko. Najpierw wszedł na tory Michał Tomaszewski i niestety zakończył grę na I rundzie przegrywając na własne życzenie z Marcinem Chuchro ze Świebodzic. Zamiast spokojnego 2:0 zrobiło się 1:1 a rzuty zwycięstwa były nie dla Michała. Nasz drugi "sprinter" Mateusz Klecha najpierw uporał się 2:0 z Patrykiem Skorczykiem z OSiR-u Tarnowo Podgórne by w kolejnej rundzie ulec 21:22 rzutami zwycięstwa Pawłowi Osińskiemu z Tomaszowa. Szkoda, bo wygrana w tym pojedynku dawała awans do "czwórki". Zwycięzcą sprintów został Tymoteusz Ratajczak z Wronek pokonując w finale Dawida Nowaka z "Czarnej Kuli".
Lepiej poszło "Polonii" w sprintach juniorek młodszych. Nasza jedynaczka Jola Stępczak dotarła aż do finału gdzie uległa Marcie Gołębiewskiej z Pucka. W drodze po medal srebrny Jola Stępczak najpierw wyeliminowała Katarzynę Mroczkiewicz z Wronek (2:0), później kolejną zawodniczkę "Dziewiątki" Martynę Remisz (też 2:0) a następnie Jagodę Dziamską z OSiR-u Tarnowo (kolejne 2:0). W finale Jola niestety opadła z sił i przegrała 0:2 ale "sreberko" z Tomaszowa przywiozła. Jednak kilkumiesięczna przerwa w treningach dała znać o sobie i w finale sprintu i następnego dnia w finałowym starcie "klasyka".
Ostatni dzień dał "Polonii 1912" jeszcze jeden medal, chociaż powinny być dwa. Ten medal wywalczył Mateusz Klecha. Lider po eliminacjach niestety w finałowym starcie nie był już tak skuteczny i był nawet moment, gdy musiał bronić się przed spadkiem poza podium. Na szczęście "Klechen" obronił miejsce na pudle zdobywając medal brązowy z wynikiem 1107 kręgli. Lepsi okazali się Marek Gierszewski z "Tucholanki" 1135 i Kacper Michalak ze "Startu" 1126. Nie obronił wysokiej 4 lokaty Szymon Kaliski spadając ostatecznie na miejsce 12 z wynikiem 1030. Alan Rybiński w klasyfikacji Mistrzostw uplasował się na miejscu 17 (1017) a Michał Tomaszewski był 20 (1006). Ogromna szkoda spadku Szymona w klasyfikacji ale chyba brakuje mu jeszcze "chłodnej głowy", bo mimo krótkiego stażu zawodniczego potencjał ma ogromny, co udowodnił i w eliminacjach i w starcie tandemów.
Nie udał się atak na podium w wykonaniu Natalii Włodarczyk. A medal był realny. Po 2 torach finału Natala była na pudle, tor trzeci odsunął szanse medalową ale szalone pełne ostatniego toru znów przywróciły nadzieję. Niestety ostanie zbierane oznaczały pożegnanie z podium. Ogromna szkoda. Złoto dla Oli Bonk z "Alfy" z wynikiem 1041 po skutecznym ataku z 6 lokaty. Pozostałe dwa krążki dla reprezentantek "Dziewiątki" - Patrycji Grzelak (1033) i Julii Brodziszewskiej (1015). Zawodniczki "Polonii" wysoko ale poza podium. Natalia Włodarczyk zakończyła na miejscu 5 z wynikiem 1007, tuż przed Dorotą Kwapisz (1006). Nie dała rady fizycznie w finale Jola Stępczak i zajęła ostatecznie miejsce 18 po zbiciu 910 kręgli.
Na pewno Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w Tomaszowie Mazowieckim należy uznać za udane dla zawodników "Polonii 1912" Leszno. Siedem medali, w tym dwa drużynowe, ma swoje znaczenie. Także dorobek punktowy jest pokaźny: 61 punktów wywalczonych naprawdę a 52,5 po regulaminowych weryfikacjach to sporo. Szkoda tylko, że mamy takie dziwaczne przepisy, które nakazują umniejszanie punktów gdy zawodnik punktuje w więcej niż 2 startach.
Do pełni szczęścia zabrakło nam medalu indywidualnego juniorek młodszych chociaż szanse medalowe w tej materii były. Nie było także męskiego medalu w sprintach ale ta konkurencja to zawsze wielka loteria.


Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport