Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Sadowska i Nowak w finałowych ósemkach w Gdańsku Szermierka 2016-05-23 12:49:04
Poloniści rywalizowali w trzynastej odsłonie Gdańskiej Kuźni.

W sobotnich turniejach florecistek fechtowały Kasia Gołembska , Klaudia Prałat , Gabrysia Miętka i Ania Starkowska (kategoria młodzik). Najlepiej w eliminacji grupowej walczyła Kasia , która wygrała trzy pojedynki. Polonistka po dobrej walce ( pojedynek o 16) uległa Ewie Zacharewicz z UKS De La Salle Gdańsk 12:8 zajmując 21 miejsce. Jej los podzieliły także Klaudia i Gabrysia , które sklasyfikowane zostały na 27 i 28 pozycjach. Walcząca dopiero drugi raz w życiu w turnieju Ania nie przebrnęła eliminacji kończąc zawody na 37 miejscu. W gronie juniorek młodszych KS Polonię Leszno reprezentowała tylko Marysia Sadowska. Leszczynianka po eliminacjach grupowych rozpoczęła zmagania w turnieju od walki o czołową ósemkę. W tym pojedynku spotkała się z Zofią Brzezińską z UKS-I Bohun Toruń , którą pokonała 15:7. W ćwierćfinale Marysia uległa Katarzynie Winiarskiej z Ateny Gdańsk 8:15 zajmując ósme miejsce. Drugi dzień zawodów w Gdańskiej Szkole Floretu należał do florecistów. W gronie dzieci bardzo dobrze od początku radził sobie Janek Nowak , który starcił tylko jedno trafienie w sześciu pojedynkach grupowych. Pięć zwycięstw i po jednej porażce w eliminacji zanotowali Filip Starkowski i Jakub Fogt. Dwie walki i cztery porażki zanotował Igor Jędroszkowiak , który razem z Jakubem rozpoczęli walki pucharowe o wejście do czołowej 32. Niestety tylko Jakub wygrał a Igor zakończył udział w turnieju ( 41 miejsce). Janek i Filip byli zwolnieni w tej faze turnieju i razem z Jakubem przygotowywali się do pojedynków o czołową 16. Z trójki dalej awansowało dwóch , ponieważ Fogt przegrał swój pojedynek 5:8 ( 18 miejsce). Do czołowej ósemki awansował Janek a Filip , który podobnie jak Jakub jest o młodszy od swoich rywali musiał zadowolić się dobrym 12 miejsce. Jak się później okazało polonista był najlepszym sklasyfikowanym zawodnikiem urodzonym w 2006 roku ( Fogt sklasyfikowany na trzecim miejscu). Wspomniany wyżej Nowak w ćwierćfinale nie poradził sobie z Melchiorem Krawczyńskim z Wrocławian zajmując wysokie piąte miejsce ( startowało 63 florecistów). Jedyny nasz reprezentant walczący z kategorii junior młodszy ( 2 lata młodszy od konkurencji ) Eryk Jędroszkowiak sklasyfikowany został na 30 miejscu.