Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Rekordowo w Lesznie, słabo w Gdańsku Kręglarstwo 2016-11-08 19:29:47
Świetną dyspozycję zaprezentowali kręglarze "Polonii" w meczu ze "Startem". Gorzej spisały się panie na kręgielni w Gdańsku.

Zawodnicy "Polonii 1912" w meczu ligowym ze "Startem" Gostyń poprawili drużynowy rekord obiektu o 41 kręgli, doprowadzając go do poziomu 3662 kręgli. A były szanse nawet na rezultat powyżej 3700.
Pomimo wysokiego zwycięstwa 8:0 oraz 3662:3368, połowa pojedynków była bardzo ciekawa.
Pierwszy z tych wyrównanych pojedynków stoczyli Michał Szulc z Jędrzejem Michalakiem. O ile jednak wyniki "Bulisia" na poziomie 620 - 630 kręgli nie stanowią zaskoczenia, to kapitalny występ Jędrka Michalaka był mimo wszystko pewnym zaskoczeniem, chociaż ten zawodnik już miał rekord powyżej 600. W Lesznie po kapitalnym i do końca ekscytującym pojedynku Michał Szulc pokonał Jędrzeja Michalaka 625:624 przy wyniku setów 3:1 i przy bardzo podobnych parametrach gry - do pełnych, do zbieranych i "zerowych". Jędrzej Michalak w Lesznie poprawił swoją "życiówkę". W drugim (a właściwie według protokołu pierwszym) pojedynku meczu aż takich emocji nie było. Po wyrównanej pierwszej połowie gry, Bartek Włodarczyk rozpędził się i wyraźnie odjechał Filipowi Michalakowi odnosząc zdecydowane zwycięstwo 591:534 (3:1 w setach).
Drugi blok meczu był jego najciekawszą odsłoną. Oba pojedynki były bardzo emocjonujące. W rywalizacji rutyniarzy - Piotra Kieliby z Włodzimierzem Dutkiewiczem mieliśmy dwie fazy. Do połowy pojedynku "Dudzio" górował nad Kielibą prowadząc 2:0 przy wynikach 317:284 ale później Włodek wyraźnie spuścił z tonu a Kieliba nabrał rozpędu i w efekcie przy remisie w setach 2:2 punkt dla "Polonii" wywalczył Kieliba pokonując Dutkiewicza 623:594. Coraz pewniej poczyna sobie Mateusz Klecha. Tym razem "Klechen" wypunktował Piotra Mendykę 3:1 oraz 615:578. Wynik Klechy to nowa "życiówka" poprawiona po świetnym finiszu, bo ostatnim torem Mateusz odjechał "Bocianowi" w sumie zbitych kręgli.
Ostatni blok już takich emocji nie przyniósł. Adrian Szulc po świetnym początku później już nie grał zbyt wysoko ale jego rywale (Karol Sellmann i Jędrzej Nowak) nie zmusili "Adisa" do gry na najwyższych obrotach. Adrian wygrał bardzo wysoko 4:0 w kręglach 577:487. Dość podobny obraz miała rywalizacja Mikołaja Konopki z Patrykiem Lukaszewskim. "Kret" wygrał 3:1 przy wynikach 631:551. Szkoda zbieranych na ostatnim torze bo 650 było do osiągnięcia. Z kolei Lukaszewski grał w Lesznie tak samo jak gra w większości meczy - 2 tory bardzo dobre i 2 bardzo przeciętne.
"Polonia" zainkasowała pewne 3 punkty bo jest pierwsza z dwóch bonusowych rund. Poprawiła rekord kręgielni i co ważne zawodnicy zagrali na wysokim jak na polskie ligowe warunki poziomie sportowym. Oby taka dyspozycja została utrzymana do pojedynków w Champions League.
Panie udały się na wyprawę do Gdańska i powróciły na tarczy przegrywając z "Dębinkami" 5:1 (2095:2041). Mecz nie był zbyt ciekawy i w zasadzie tylko jeden pojedynek przyniósł sporo emocji na gdańskiej dwutorówce.
Pierwszy pojedynek stoczyły Maja Olszewska z Nicolettą Dudziak. "Niki" zaczęła w miarę dobrze a pierwszy set zakończył się remisowo i ten remis był sukcesem Olszewskiej. Od drugiego toru zawodniczka gospodarzy jednak już prezentowała się wyraźnie lepiej w zbiórkach od Dudziak i tym elementem Olszewska pokonała Nicolettę 3:1 przy generalnie słabych wynikach 513:476.
Drugi pojedynek stoczony przez Agnieszkę Kowalską i Joannę Lajtke był ozdobą tego meczu. Dla "Polonii" niestety i ta rywalizacja skończyła się bez punktu. Po chwilami bardzo dobrej grze z obu stron wygrała Kowalska 560:558 (2,5:1,5 w setach).
Po bardzo dobrym pojedynku numer 2 przyszła pora na najsłabszy fragment meczu. W pierwszym secie Magdalena Rewucka i Monika Leciejewska grały na zasadzie, która zagra gorzej. Na szczęście dla "Polonii" od seta drugiego Leciejewska zaczęła już grać poprawnie, czego nie można powiedzieć o jej rywalkach, bo Rewucka po 60 rzutach została zmieniona przez Martę Gołębiewską. Tę słabą rywalizację wygrała "polonistka" Leciejewska 3:1 przy wynikach 489:436. Wyniki słabe ale "Polonia" choć przegrywała w pojedynkach 1:2 zyskała przewagę 14 kręgli.
Co to oznaczało? Ano kilka wariantów przed pojedynkiem Anny Chwastyniak z Natalią Postrożny. Jeśli wygra Chwastyniak to "Polonia" wygra mecz 4:2. Jeśli Ania przegra różnicą mniej niż 14 kręgli w meczu będzie remis 3:3. Jeśli porażka Chwastyniak będzie wyższa wygrywają "Dębinki" 5:1. Niestety dla "Polonii" spełnił się ten najgorszy scenariusz. Po wyrównanym pierwszym secie, w kolejnych Postrożny rozgrywająca świetne zawody wyraźnie wypunktowała zawodniczkę "Polonii" 4:0 z wynikami 586:518.
Szkoda, bo wygrana w Gdańsku była możliwa ale porażka "Polonii" stała się faktem a po 4 meczach mamy w tabeli 3 zespoły mające w dorobku po 3 zwycięstwa i 1 porażkę. Kolejny mecz dopiero 4 grudnia ale wcześniej zawody w innych kategoriach wiekowych, w tym Mistrzostwa Polski juniorów i krajowy championat młodzików.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport