Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Rekordowe kulanie w Lesznie Kręglarstwo 2017-03-07 08:35:18
W niedzielę 26 lutego 2017 roku na kręgielni w Lesznie złamanych zostało kilka wynikowych barier i po raz pierwszy polski zawodnik uzyskał rezultat powyżej 700 punktów.

Niewątpliwym sportowym bohaterem meczu "Polonii 1912" z "Alfą Vector" był Mikołaj Konopka, który w rekordach oficjalnych i nieoficjalnych zaistniał 3 razy.
Ale zanim o meczu, kilka słów tytułem wstępu o wcześniejszych ligowych meczach "polonistów". Najpierw w niecodziernnych okolicznościach zakończył się mecz w Tarnowie Podgórnym. W niecodziennych, bo "poloniści" oprotestowali ostatnią decyzję sędziego meczu, który nie zaliczył ostatniego rzutu Mateusza Klechy. A to rzecz o tyle istotna, że zaliczenie tego rzutu dawało "Polonii" remis. Nie zaliczenie oznaczało wygraną "Alfy". W dniu meczu w Lesznie trwały jeszcze procedury odwoławcze a dopiero kilka dni później PZK podjął decyzję o powtórzeniu meczu z końca stycznia.
Kolejne dwa ligowe spotkania kręglarzy "Polonii" nie były zbyt udane. Najpierw w Lesznie gospodarze dość nieoczekiwanie zremisowali z "Dziewiątką-Amiką" Wronki a w następnej kolejce minimalnie ulegli w Gostyniu "Startowi". Nastroje zatem nie były w "Polonii" zbyt radosne. Ale humory poprawił mecz z "Alfą Vector" 26 lutego.
Jak wspomniano bohaterem meczu był Mikołaj Konopka. "Kret" grając bardzo wysoko przez całe spotkanie uzyskał rezultat 701 kręgli. To nowy rekord Polski i pierwszy w Polsce wynik powyżej 700 kręgli. Niejako "po drodze" Konopka przełamał jeszcze 2 sportowe bariery. Na swoim trzecim torze uzyskał rezultat 202 (przy 98 zbiórkach) a wkońcowym efekcie aż 301 zbieranych.
W kolejnym bloku była szansa na jeszcze jeden wynik powyżej 700. Piotr Kieliba zaczął grę jeszcze lepiej niż Konopka, mając na koncie wynik 358 po 2 torach (Konopka 341). "Piciu" aż takiego poziomu gry nie utrzymał ale rezultatem 663 znacznie poprawił swoją dotychczasową życiówkę.
Nie zawiódł Michał Szulc, zbijając 619 kręgli. Ale mimo takich trzech wysokich wyników nie został pobity drużynowy rekord leszczyńskiej kręgielni, bo pozostałe "ogniwa" zespołu gospodarzy nie były już tak mocne.
W zespole "Alfy Vector" wyróżnił się Michał Grędziak uzyskując końcowy rezultat 656. Mecz zakończył się zwycięstwem "Polonii 1912" Leszno 5:3 (3624:3502).
Gdy po panach na tory weszły kobiety, raczej nie spodziewano się wielu wysokich wyników, mimo tego że grały dwa zespoły liderujące w lidze: "Polonia" Leszno i "Dębinki" Gdańsk. Tymczasem panie pokazały, że i im nie są obce rezultaty powyżej 600 punktów. W zespole "Polonii" na tak wysokim poziomie zagrała Kinga Konopa uzyskując wynik 614. W ekipie z Gdańska wyróżniła się Maja Olszewska z wynikiem 608. Na szczęście dla gospodyń pozostałe zawodniczki zespołu z Gdańska (bez Natalii Postrożny w składzie) nie dorównywały poziomem gry swojej liderce. Z kolei w "Polonii" każda z zawodniczek zagrała na dobrym poziomie. W efekcie "Polonia" pokonała "Dębinki" 5:1 (2294:2141) a że w setach padł wynik 13:3 dla "polonistek", zespół z Leszna z nawiązką odrobił stratę z Gdańska i zainkasował 3 punkty do tabeli. Pozwoliło to na objęcie prowadzenia w lidze z przewagą 2 punktów nad "Dębinkami".

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport