Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Puchar Rzemiosła dla Kingi i Michała Kręglarstwo 2017-04-28 08:58:08
Czwarty turniej cyklu Grand Prix Polski - Puchar Rzemiosła rozegrano na kręgielni we Wronkach.

Wroniecki turniej cyklu Grand Prix stał na wysokim poziomie. Wyników powyżej 600 punktów uzyskano w sumie 10, w tytm 1 wśród kobiet.
Eliminacje, zwłaszcza u panów, rozbudziły nadzieje na "wysokie" granie. Ale i u pań było ciekawie. Wśród kobiet prowadzenie po eliminacjach objęła Kinga Konopa z wynikiem 582. Kolejne dwie zawodniczki: Sylwia Machniewska (558) oraz Liwia Strzelczak (551) niby jeszcze aż tak dużo do Konopy nie traciły ale pozostałe finalistki miały już do liderki spory dystans. W czołowej ósemce plasowały sie jeszcze dwie zawodniczki "Polonii 1912" - Anna Chwastyniaik na miejscu 7 (533) i Joanna Lajtke na lokacie 8 (524).
Finał był jednostronnym popisem Kingi Konopy, która wyraźnie zdystansowała pozostałe zawodniczki. Kinga w grze finałowej uzyskała wynik 625, poprawiając swój własny żeński rekord kręgielni we Wronkach. Takie granie pozwoliło jej zwyciężyć w Pucharze Rzemiosła z ogromną przewagą. Dość powiedzieć, że kolejne zawodniczki uzyskały łączne rezultaty niższe o około 100 i więcej kręgli. Zresztą niech przemówią wyniki. Kinga Konopa zbiła łącznie 1207 kręgli. Druga - Sylwia Machniewska 1114 a trzecia Anna Chwastyniak i czwarta Izabela Torka po 1101. Anna Chwastyniak awansowała po grze finałowej (568) na trzeci stopień podium. Także nieco poprawiła swoją lokatę Joanna Lajtke, kończąc wroniecki turniej na miejscu 6.
W łącznej klasyfikacji cyklu Grand Prix Polski po czterech turniejach prowadzi Kinga Konopa przed Joanną Lajtke i Anną Chwastyniak.
Panowie w eliminacjach uraczyli kilkoma wysokimi rezultatami. Prowadził Michał Szulc z wynikiem 649. "Buliś" wyprzedzał Dawida Strzelczaka (644), Arkadiusza Stacheckiego (624), Marcina Grzesiaka (613) i Piotra Kielibę (607). Na ósmej pozycji plasował się Mikołaj Konopka z wynikiem 593. Pozostali zawodnicy "Polonii" nie weszli do finału, plasując się solidarnie tuż za finałową "16", na miejscach 17-20.
Finałowe niedzielne granie nie przyniosło już aż tak wysokich rezultatów. Tym razem najlepiej zagrał Mikołaj Konopka zbijając 619 kręgli, co pozwoliło mu awansować na miejsce 5 w końcowej klasyfikacji. Michał Szulc zbijając 611 kręgli spokojnie obronił pozycję lidera. Zresztą w kolejności zawodników po eliminacjach zaszły tylko niewielkie korekty, za to czołowa "szóstka" uzyskała średnie reultatyy powyżej 600. Zwyciężył Michał Szulc z rezultatem 1260. Za plecami "Bulisia" ulokowali się: Dawid Strzelczak (1237), Arkadiusz Stachecki (1229), Marcin Grzesiak (1219), Mikołaj Konopka (1212) i Piotr Kieliba (1206).
Liderem cyklu Grand Prix Polski jest Arek Stachecki i wyprzedza Michała Szulca, który jednak nie grał w jednym turnieju. Szanse na podium cyklu ma jeszcze Piotr Kieliba a walka o końcowe rozstrzygnięcia nastąpi już niebawem podczas ostatniego turnieju Grand Prix Polski - Pucharu Alfy w Tarnowie Podgórnym.
 

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport