Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Puchar Leszna ze zwycięstwem Asi Lajtke i Kuby Osiewicza Kręglarstwo 2018-09-24 16:17:22
Joanna Lajtke z "Polonii" Leszno i Jakub Osiewicz ze "Startu" Gostyń okazali się najlepszymi zawodnikami XXVIII Pucharu Leszna.

Otwierający cykl Grand Prix Polski turniej o Puchar Leszna zgromadził na starcie aż 95 zawodniczek i zawodników z całej kręglarskiej Polski. Tak liczna obsada spowodowała, że zawody trwały już od czwartku 20 września. Poziom jak zwykle był zróżnicowany ale wysokich rezultatów nie brakowało, zwłaszcza w rywalizacji mężczyzn.
Wśród pań swego rodzaju niespodzianką był eliminacyjny fotel liderki dla Patrycji Grzelak z wynikiem 591. Za zawodniczką z Wronek plasowały się faworytki: Anna Chwastyniak (575), Joanna Lajtke (573), Barbara Gandecka (567). O ewentualnej walce o dobre końcowe pozycje mogły jeszcze myśleć zawodniczki "Alfy": Joanna Sadłocha (552), Iza Torka (548) i Liwia Strzelczak (543). Reszta finalistek poniosła zbyt wielkie straty by włączyć się do walki o zwycięstwo.
Finał, jak to często u kobiet bywa, okazał się bardzo przewrotny. Dobrze wypadły Torka (561) i Strzelczak (560) i to one przed grą najlepszej "czwórki" eliminacji przewodziły stawce. A liderki eliminacji w sumie nie wypadły najlepiej. Patrycja Grzelak i Barbara Gandecka uzyskały najsłabsze wyniki gry finałowej i spadły daleko w klasyfikacji. Przed rozpoczęciem gry na ostatnim torze w stawce pozostały tylko "polonistki" Lajtke i Chwastyniak grające do tego momentu na zbliżonym pułapie wynikowym. Ostatni tor to odjazd Asi Lajtke i wyraźna wygrana w turnieju z wynikiem 1151. Druga Anna Chwastyniak uzyskała rezultat 1118 a na podium wskoczyła Iza Torka (1108). W sumie więc trudno mówić o jakiejkolwiek niespodziance.
Nie było też niespodzianek wśród mężczyzn. Za to poziom eliminacji pozytywnie zaskoczył. Niewiele brakowało, by 15 na 16 finalistów awansowało do ostatecznej rozgrywki z wynikami powyżej 600. W sumie w fazie eliminacyjnej wyników powyżej 600 uzyskano 12 ale zawodnicy z lokat 13-15 byli blisko zbijając 599 i 597 kręgli. Ostatnim rezultatem dającym awans było zbicie 585 kręgli.
Liderami eliminacji byli Piotr Kieliba (641), Mikołaj Konopka (640), Mateusz Goździk (631), Jakub Osiewicz (625) ale i następni w kolejce Dawid Strzelczak (620), Michał Szulc (617) i jeszcze kilku innych (Mocarski, Masłowski, Bonk) nie byli bez szans.
Finał przyniósł i sporo emocji i przetasowań. Już tak wielu "sześćsetek" nie było (tylko 5). Nie wszyscy wytrzymali też fizycznie lub mentalnie trud finału. Eksponowanych pozycji nie utrzymali Kieliba i Konopka. Najmłodszy finalista Goździk w bezpośrednim starciu z rutyniarzami też już nie tak skuteczny jak w eliminacjach. Świetnie za to wypadł najpierw Bartek Krug awansując z lokaty 13 na 6 z wynikiem finałowym 626 (łącznie 1225). Bartek wsławił się ciekawym wyczynem gdy na swoim drugim torze w finale uzyskał wynik 188 w proporcji 93 pełne i 95(!) zbieranych. Kolejnym liderem został 10 po eliminacjach Konrad Mocarski: 632 w finale i razem 1244 wyznaczyły pułap następnym finalistom. Z kolei z pozycji 6 zaatakował Michał Szulc. "Buliś" mimo wyczerpującego meczu na Słowacji w sobotę i uciążliwej drodze powrotnej do Leszna zagrał na poziomie 643 i objął prowadzenie z wynikiem 1260. Ale pozostali przecież jeszcze Kieliba, Konopka, Goździk i Osiewicz. Gra jednak pokazała, że z tej czwórki tylko "Ośka" będzie w stanie zdystansować "Bulisia". Tak też się stało. Po emocjach do ostatniego rzutu Kuba Osiewicz uzyskał wynik 642, co sumując z eliminacjami dało mu zwycięstwo z rezultatem 1267, przed Michałem Szulcem (1260) i Konradem Mocarskim (1244). W sumie więc, tak jak u kobiet, niespodzianek nie było ale warto odnotować dobre starty kręglarskiej młodzieży: Mateusza Goździka, Bartka Ruszczyka i Patryka Lukaszewskiego.
Na kolejny turniej cyklu Grand Prix Polski przyjdzie poczekać do stycznia 2019 roku, do Pucharu Burmistrza Gostynia.
Zdjęcia z portalu: kregle.net

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport