Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu













Sport w Lesznie

Przegrany mecz z Opalenicą Koszykówka 2012-01-25 09:30:13
Kadeci Polonii 1912 Leszno przegrali kolejny mecz na własnym parkiecie.Tym razem przeciwnikiem była faworyzowana drużyna Basketu Team Opalenica, która w pierwszej rundzie pozwoliła leszczynianom na rzucenie sobie tylko 30 punktów.

Trudno było spodziewać się zwycięstwa, tym bardziej,że cały czas poloniści dysponuja bardzo wąskim składem. 
Pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobyli poloniści i po minucie gry prowadzili 4-2,jednak były to tylko "dobre złego początki".Do końca I połowy to już zdecydowana dominacja gości.Leszczynianie nie potrafili poradzić sobie z pressingiem na całym parkiecie stosowany m przez młodych koszykarzy z Opalenicy. Mieli trudności z wyprowadzeniem piłki ze swojej połowy,nie mówiąc o doprowadzeniu do sytyuacji podkoszowych,a jesli już to się udało brakowało skuteczności. Innym mankamentem wsród gospodarzy był był brak dostatecznej agresji w obronie o czym świadczy znikoma ilość popełnionych fauli- 9 wobec 21 gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 25-63. 

W drugiej połowie leszczynianie jakby obudzili się ze snu i potrafil już fragmentami toczyć wyrównaną grę.Zagrali przede wszystkim trochę agresywniej na całym parkiecie,było trochę przechwytów,potrafili stworzyć więcej sytuacji rzutowych i je częściej wykorzystać.Kolejne kwarty zakończyły sę wynikami 20-25 oraz 19-22. Końcowy rezultat to wysokie zwycięstwo gości 64-110. 

Skład drużyny: Jastrzębski Damian (5 pkt), Miśkowiak Mikołaj (4), Markowiak Dawid (19), Urbaniak Amadeusz (8), Skonieczny Adam (6) - Żeleźniak Tomas z(15), Gorynia Szymon (2) ,Kaliszewski Mikołaj (2), Krystkowiak Kami ( 2), Gliszczyński Bartosz.

KS Polonia 1912 Astromal Leszno - Basket Team Opalenica 64-110 (3-35) (15-28) (20-25) (19-22) 

Sekcja koszykówki

Polonia 1912 Leszno
Hala Trapez
ul. Zygmunta Starego 1
 

Tabela ligowe

M Klub M PKT
1. Obra Kościan 0 0
2. Sokół Marbo Międzychód 0 0
3. Sudety Jelenia Góra 0 0
4. Rawia Rawag Rawicz 0 0
5. MKS Drogbruk Kalisz 0 0
6. Doral Zetkama Nysa Kłodzko 0 0
7. Exact Systems Śląsk Wrocław 0 0
8. Górnik Trans.eu Wałbrzych 0 0
9. Biofarm Basket Junior Suchy Las 0 0
10. Jamalex Polonia 1912 Leszno 0 0
11. Muszkieterowie Nowa Sól 0 0
M Klub M PKT
1. Fundacja PBG Poznań 14 27
2. Pyra Poznań 14 26
3. MOS Konin 14 24
4. Stal Ostrów Wlkp. 14 23
5. Obra Kościan 14 20
6. Polonia 1912 Leszno 14 18
7. Rawia Rawicz 14 15
8. Kosz Kalisz 14 14
M Klub M PKT
1. Pyra Poznań 16 31
2. MKS Września 16 30
3. Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. 16 28
4. Polonia 1912 Leszno 16 24
5. MOS Konin 16 24
6. Rawia Rawicz 16 23
7. Basket Piła 16 21
8. Mikst Międzychód 16 19
9. MKK Gniezno 16 16
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno 15 28
2. Pyra Poznań 12 24
3. Mikst Międzychód 14 24
4. Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. 12 21
5. MOS Konin 15 21
6. MKS Września 15 19
7. Iskra Osieczna 14 18
8. Obra Kościan 14 18
9. Jedynka Pleszew 15 16
M Klub M PKT
1. Kasprowiczanka I Ostrów Wlkp. 16 31
2. Pyra Poznań 16 31
3. Polonia 1912 Leszno 16 26
4. MKK Gniezno 16 25
5. Kasprowiczanka II Ostrów Wlkp. 16 23
6. MOS Konin 16 23
7. Rawia Rawicz 16 22
8. Obra Kościan 16 19
9. Jedynka Pleszew 16 16

Kadry koszykarzy

 Jacek Łukomski 
 Łukasz Malinowski
 Paweł Mowlik
 Bartosz Zubik
 Maciej Krówczyński
 Marek Sobkowiak
 Jędrzej Jankowiak
 Trener: Marek Lebiedziński 
Adrian Bogucki
Dudkowiak
Adam Skonieczny
Amadeusz Ubaniak
 Dawid Markowiak
 Kornel Pabisiak
 Damian Jastrzębski
 Szymon Gorynia
 Bartosz Kin
 Przemysław Woźny
 Trener: Łukasz Samól
 Mateusz Szyfter
 Maciej Glapiak
 Mateusz Lewandowski
 Kacper Dłużyński
 Mikołaj Osowski
 Jakub Pieloch
 Mikołaj Bresiński
 Kacper Kanci
 Bartosz Sentfleben
 Hubert Jaśkiewicz
 Remigiusz Wawrzyniak
 Adam Nawrocki
 Piotr Borowski
 Andrzej Podgrodzki
 Krystian Właśniak
 Trener: Piotr Łakomski
 Kadeci A
 Marcin Cejba
 Karol Owczarczyk
 Adrian Pieśniak
 Krzysztof Przybyłka
 Przemysław Woźny
 Adrian Bogucki
 Andrzej Buszewicz
 Michał Chwaliszewski
 Adam Krajewski
 Szymon Nowak
 M. Łupicki
 J. Łynko
 Kamil Smoczyk
 M. Truchanowicz
 Kadeci B
 Adrian Bogucki
 Andrzej Buszewicz
 Michał Chwaliszewski
 Adam Krajewski
 Szymon Nowak
 M. Łupicki
 J. Łynko
 Kamil Smoczyk
 M. Truchanowicz
 Kacper Dłużyński
 Maciej Glapiak
 Adam Nawrocki
 Trener: Jan Zabawa
Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport