Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Przedsezonowe ściganie 2011-03-28 00:01:15
Już w najbliższą niedzielę Unię Leszno czeka pierwszy ligowym pojedynek. Ostatnie dwa dni dla żużlowców biało-niebieskich były bardzo intensywne.

Zaplanowany na sobotę 61. Memoriał Alfreda Smoczyka niestety nie doszedł do skutku, bo na przeszkodzie stanęła pogoda. Nowego terminu rozegrania turnieju na razie nie ustalono. W niedzielę zawodnicy Unii Leszno wybrali się do Gniezna na mecz sparingowy z tamtejszym Startem. Nasza drużyna zwyciężyła nieznacznie, w stosunku 46:44. W meczach kontrolnych nie wynik jest jednak najważniejszy. Uniści mieli doskonałą okazję do jazdy spod taśmy w czteroosobowej stawce.
 
Trener Roman Jankowski po raz pierwszy mógł sprawdzić formę Troya Batchelora. Ten sprawdzian wypadł bardzo dobrze. Australijczyk był bowiem najskuteczniejszym żużlowcem Byków. W niedzielnym meczu zainkasował aż 13 punktów. Dobrą formę potwierdził również Tobiasz Musialak, zdobywca 5 oczek. Nieźle spisali się Jarosław Hampel i Janusz Kołodziej – kolejno 11 i 9 punktów. Jurica Pavlic zdobył w tym pojedynku 4 punkty, natomiast Sławomir Musielak - 3.
 
W Gnieźnie zabrakło dwóch innych jeźdźców Unii Leszno. Adam Skórnicki startował w swoim testimonialu na Wyspach Brytyjskich. Damian Baliński wyruszył natomiast do Bydgoszczy, gdzie odbyło się Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. Popularny Bally w silnie obsadzonych zawodach zainkasował 7 punktów, co dało mu dziesiątą lokatę. W bydgoskich zawodach triumfował Emil Sajfutdinow, który wyprzedził Tomasza Golloba i Nickiego Pedersena.
Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport