Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Powtórki z Tallina nie było Kręglarstwo 2013-02-11 10:51:08
Tylko jedno zwycięstwo odnieśli polscy kręglarze w zawodach Indywidualnego Pucharu Świata juniorów i seniorów w węgierskim mieście Zalaegerszeg.

Na Wegry pojechało czworo reprezentantów Polski, chociaż dzięki świetnej postawie 2 lata temu w Tallinie mogliśmy obsadzić 6 miejsc. Przypomnijmy - w mroźnym lutym 2011 roku w stolicy Estonii Beata Włodarczyk zwyciężyła wśród seniorek a Mikołaj Konopka zajął 3 miejsce wśród juniorów.
Tym razem Polskę reprezentowało dwoje mistrzów kraju - juniorka Aneta Szostek i senior Tadeusz Śliwiński oraz dwoje wicemistrzów - seniorka Kinga Konopa i junior Mariusz Wolszleger.
Już losowanie nie było dla nas miłe. Kinga Konopa trafiła na Marijanę Liovic (aktualną Mistrzynię Świata w kombinacji), Mariusz Wolszleger na najlepszego juniora na świecie - broniącego tytułu z 2011 roku Serba - Roberta Ernjesi a Tadeusz Śliwiński na silnego Atillę Nemesa z Węgier (Mistrza Świata 2010 w sprincie). Rywalką Anety Szostek była Maja Djukic z Serbii.
Aneta grała jako pierwsza i niestety odpadła z dalszych gier chyba trochę nieszczęśliwie, bo przy remisowym pojedynku 2:2 uległa zaledwie 2 kręglami 504:506. W tej kategorii, czyli U-23 złoty medal wywalczyła Czeszka Renata Navrkalova pokonując w finale Lubicę Listoferovą ze Słowacji. Krążki brązowe wywalczyły Nicole Binder z Niemiec i Polona Rogina ze Słowenii. Ta ostatnia zawodniczka miała w Zalaegerszeg wielkiego farta, bo wywalczyła trzecie miejsce uzyskując wyniki 495, 510 i 470(!). Zaiste szczęście ogromne, chociaż kobietom w Zalaegerszeg nie gra się łatwo.
Polski junior Mariusz Wolszleger dobrze się zaprezentował w pojedynku z cudownym dzieckiem z Serbii Robertem Ernjesim. Polak zagrał na 2:2 przy dobrym wyniku 572 ale uległ Ernjesiemu, który zbił 591 kręgli. Pogromca Mariusza doszedł do finału lecz przegrał mecz o złoto ze swoim rodakiem Igorem Kovacicem. Kategoria U-23 była rywalizacją bałkańską, bowiem brązowe krążki wywalczyli Hrvoje Marinovic z Chorwacji i Ales Blaz ze Słowenii.
Kinga Konopa jako jedyna z reprezentantów Polski awansowała do II rundy wygrywając z Marijaną Liovic z Chorwacji kręglami 538:524 przy torach zagranych na 2:2. W kolejnej rundzie, także przy wyniku 2:2, Kinga uległa France Dormann z Niemiec (505:528). Złoto dla Evy Sajko ze Słowenii, srebro dla Anity Mehesz z Węgier a dwa brązy dla Niemki Dormann i Lucie Vaverkovej z Czech. Rezultaty generalnie niskie a sensacją było odpadnięcie już w pierwszej grze aktualnej Mistrzyni Świata Snjezany Kramar z Chorwacji przy wyniku 508.
Tadeusz Śliwiński, jak wszyscy Polacy zagrał na 2:2 z Atillą Nemesem ale mimo dobrej postawy uległ zawodnikowi węgierskiemu 571:597. Nemes w kolejnej rundzie przegrał ze swoim rodakiem Norbertem Kissem, który z kolei dotarł aż do finału. Tam jednak lepszym od węgierskiego asa okazał się Matko Bulka z Chorwacji. Medale w kolorze brązowym zawisły na szyjach dwóch reprezentantów Serbii. Wywalczyli je Daniel Tepsa i Csongor Baranj.
Trudno z daleka oceniać postawę Polaków. Wiadomo, że wszyscy walczyli i wszystkie pojedynki z udziałem polskich zawodników kończyły się wynikami 2:2. Medalowe szanse na pewno były bardziej po stronie pań niż panów ale tym razem krążków nie było.
Zastanawiająca była obsada turnieju. Mimo niewielkiej odległości, na Węgry nie przyjechali zawodnicy rumuńscy. Wśród panów na pewno obsada nie była słaba ale jednak bez Ivana Cecha czy Vilmosa Zavarko, czyli zawodników, którzy 2 lata wcześniej stoczyli piękny pojedynek w tallińskim finale, zakończony wtedy zwycięstwem Ivana.
Ciekawe, czy majowe Drużynowe Mistrzostwa Świata także w Zalaegerszeg będą rozegrane na tej samej dość już starej i bardzo trudnej kręgielni?

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport