Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Polska - Czechy U-18 Kręglarstwo 2018-11-05 17:17:53
W ramach konsultacji startowej juniorzy młodsi z Polski i Czech rywalizowali na kręgielni w Tarnowie Podgórnym.

Oba mecze: juniorek młodszych i juniorów młodszych zakończyły się zwycięstwami polskiej kadry U-18. W każdym zespole zagrało po 7 zawodników a najsłabszy wynik nie liczył się do całości.
W żeńskim zespole wystąpiły 2 juniorki młodsze "Polonii 1912" Leszno - Nicoletta Dudziak i Angelika Ciszewska. O ile dla "Niki" gra w kadrze narodowej to już chleb powszedni, to "Ciszka" debiutowała w biało-czerwonych barwach. Obie "polonistki" nie zawiodły oczekiwań opiekunów kadry U-18 uzyskując wyniki lepsze od swoich bezpośrednich rywalek z Czech, przy czym były to wyniki na odpowiednio wysokim poziomie. Nicoletta Dudziak uzyskała rezultat 580 wobec 522 jej czeskiej rywalki. Sama zawodniczka nie do końca była zadowolona ze swojej gry do zbieranych i nieco słabszego ostatniego toru ale 580 kręgli nie jest powodem do narzekań. Angelika Ciszewska zagrała na poziomie 550, także będąc wyraźnie lepsza od swojej rywalki z Czech (513). Jak to od pewnego czasu bywa "Ciszka" świetnie zbierała, natomiast do pełnych spokojnie powinna zagrać o 20 kręgli więcej. Ale i tu nie można narzekać.
Dla porządku dodajmy, że Polki po odrzuceniu najsłabszego wyniku pokonały zespół czeski dość wyraźnie: 3376-3188. Na dorobek polskiej kadry U-18 zapracowały: Nicola Kobiór 587, Wiktoria Jądrzyk 581, Nicoletta Dudziak 580, Angelika Ciszewska 550, Sandra Szczepska 550 i Aleksandra Metlicka 528. Odrzucony wynik Marty Stachowiak 523. W kręgu zainteresowań szkoleniowców kadry jest jeszcze trzecia reprezentantka "Polonii" Leszno - Anna Łochowicz, która ma zagrać za 2 tygodnie w Niemczech. Oby z dobrym skutkiem. Szanse startu w majowych Mistrzostwach Świata U-18 w Czechach mają z pewnością wszystkie 3 zawodniczki leszczyńskiej "Polonii 1912".
Polscy juniorzy młodsi po znacznie bardziej wyrównanym meczu pokonali swych czeskich rywali 3376-3335 przy najlepszych wynikach Jakuba Cwojdzińskiego po stronie polskiej (612) i Denisa Hofmana z ekipy czeskiej (604).
Nie było w polskiej kadrze zawodników "Polonii" ale i Filip Łochowicz i Mateusz Kraczewski mają szanse powalczyć o grę w narodowych barwach.
I jeszcze dla porządku informacja, że w turnieju tandemów najlepsi okazali się czescy goście. Tandem Aneta Ondovcakova i Frantisek Hejna w finale okazali się w rzutach zwycięstwa lepsi od Wiktorii Jądrzyk i Jakuba Kuryło.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport