Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Poloniści wśród asów Kręglarstwo 2015-02-16 09:23:54
W XXVII Turnieju Asów w Tomaszowie Mazowieckim - trzeciej odsłonie cyklu Grand Prix Polski znaczące role odegrali zawodnicy sekcji kręglarskiej leszczyńskiej "Polonii 1912".

Aż czworo "polonistów" stawało na podium turnieju rozegranego w Tomaszowie Mazowieckim. Zawody te miały niestety mniej liczną obsadę od poprzednich dwóch turniejów cyklu Grand Prix Polski.
W kobiecej części Turnieju Asów wystartowały 4 kręglarki "Polonii 1912". W fazie eliminacyjnej mocno swój start zaakcentowały dwie zawodniczki z Leszna - Joanna Lajtke i Anna Chwastyniak. Grając jako jedne z pierwszych swoimi rezultatami wysoko zawiesiły poprzeczkę rywalkom. Na tyle wysoko, że swoje przodujące pozycje utrzymały do końca zawodów.
Joanna Lajtke objęła prowadzenie przy wyniku 574. Anna Chwastyniak z rezultatem 565 zajmowała lokatę tuż za swoją koleżanką klubową. Nieco poniżej oczekiwań spisały się dwie pozostałe "polonistki". Kinga Konopa zbiła 513 kręgli ale wywalczyła awans do finału z 11 pozycji. Nie przebiła się przez eliminacje Monika Leciejewska. Jej wynik 482 wystarczył do zajęcia miejsca 15.
W finale Joanna Lajtke powiększyła przewagę nad niemal wszystkimi rywalkami, bowiem wynik Aśki 541 był drugim rezultatem gier finałowych. Łączny efekt gier "Lajcika" w postaci 1115 kręgli pozwolił tej zawodniczce na odniesienie wyraźnego zwycięstwa w tomaszowskich zawodach. Drugą pozycję obroniła Anna Chwastyniak, choć nie grała tak skutecznie jak dzień wcześniej. "Srebrny" rezultat Ani to 1083 kręgle. Podium uzupełniła Liwia Strzelczak z "Alfy" kończąc gry z dorobkiem 1076 kręgli. A na czwarte miejsce (z piątego) awansowała liderka cyklu Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz z Wronek (1071). Kinga Konopa grając podobnie jak w eliminacjach (516) awansowała o jedno miejsce, kończąc swój start w Turnieju Asów na miejscu 10.
Żeńską czołówkę cyklu Grand Prix Polski po 3 turniejach tworzą Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz z dorobkiem 560 punktów, Kinga Konopa (470), Joanna Lajtke (460) i Anna Chwastyniak (430).
W gronie męskim wystartowało 6 zawodników "Polonii" a do finałowej "18" awansowało 4. Najlepiej spisał się Michał Szulc, który z wynikiem 579 plasował się na drugim miejscu - za Włodkiem Dutkiewiczem (599). Ale za plecami lidera było bardzo ciasno pod względem uzyskanych rezultatów. Miejsca 3-5 zajmowali kolejno Dawid Strzelczak (578), Jakub Osiewicz (577) i Filip Brzóska (572). Drugi z "polonistów" Bartosz Włodarczyk zbił 568 kręgli i ten wynik dawał mu 7 miejsce po eliminacjach. Do finału awansowali także Filip Glapiak (543 i 14 lokata) oraz Piotr Kieliba (535 i miejsce 16). Adrian Szulc po 2 niezłych torach wyraźnie spuścił z tonu i zbił tylko 511 kręgli co dało mu 24 lokatę. Nie dokończył startu opuszczając plac gry Mikołaj Konopka a sprawa zachowania tego zawodnika na torach w Tomaszowie chyba będzie miała ciąg dalszy.
Wróćmy jednak do strony sportowej turnieju. Często się zdarza, że zawodnicy grający np. w przedostatnim bloku uzyskują wartościowe wyniki, które mogą nieco paraliżować tych, którzy kończą zawody. Tak było i w Tomaszowie. "Polonista" Bartosz Włodarczyk (7 po eliminacjach) zagrał w finale na poziomie 574 i z wynikiem 1142 wyznaczył rywalom dość trudny cel do osiągnięcia. Z grupy 6 najlepszych zawodników eliminacji szybko rywalom odskoczył Jakub Osiewicz. "Ośka" zwyciężył zdecydowanie zbijając 607 "kołków" - jedyny w turnieju rezultat powyżej 600 i kończąc z dorobkiem 1184. Wynik identyczny z końcowym osiągnięciem Bartka Włodarczyka, czyli 1142 osiągnął tylko Michał Szulc. Oznaczało to, że przy identycznym rezultacie dwóch kolegów klubowych miejsce drugie zajął Szulc a trzecie Włodarczyk. Decydowało 6 kręgli do zbieranych. Lider eliminacji Włodzimierz Dutkiewicz spadł na miejsce czwarte (1135). Dobrze finiszował najlepszy zawodnik gospodarzy Konrad Mocarski. Autor drugiego wyniku finału (578) awansował z 11 lokaty na pozycję piatą kończąc swój start z rezultatem 1128.
Filip Glapiak zagrał w finale słabo - zaledwie 486 i z dorobkiem 1029 kręgli zakończył udział w turnieju na miejscu 16. Piotr Kieliba z przyczyn zdrowotnych nie zagrał w finale i został sklasyfikowany na miejscu 18.
W czołówce Grand Prix są Jakub Osiewicz (580), Michał Szulc (450), Włodzimierz Dutkiewicz (360). Przewaga "Ośki" w połączeniu z prezentowaną przez tego zawodnika formą sprawia, że chyba tylko kataklizm może mu odebrać zwycięstwo w calym cyklu. U Michała Szulca, podobnie jak u jego koleżanki klubowej Joanny Lajtke, może się odbić czkawką słabszy start w pierwszym turnieju w Lesznie. Ale dopóki piłka w grze...

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport