Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Podwójnie na podium GP w Gostyniu Kręglarstwo 2012-01-16 10:39:23
Kręglarze "Polonii 1912" zwyciężyli w obu kategoriach gostyńskiego Grand Prix Polski. XXIX Turniej o Puchar Burmistrza Gostynia jest od ubiegłego sezonu także częścią składową turniejów z cyklu Grand Prix Polski.

Gostyniu w turniejowe szranki stanęło aż 88 zawodniczek i zawodników, z czego zdecydowana większość (61) reprezentowała brzydszą płeć. 

Do rywalizacji kobiet "Polonia 1912" Leszno desygnowała 6 zawodniczek i cała szóstka awansowała do ścisłego finału chociaż z mocno zróżnicowanymi rezultatami gier w eliminacjach. Zdecydowanie najlepiej spisała się Kinga Konopa obejmując po pierwszym starcie wyraźne prowadzenie z wynikiem 579 kręgli. Drugi rezultat eliminacji wynoszący 557 był osiągnięciem innej "polonistki" Joanny Lajtke. Z siódmej lokaty wywalczyła awans Katarzyna Jańczak (535), dziewiąta była Anna Chwastyniak (518), dwunasta Monika Marażewska (515) a piętnasta Jolanta Jaś (506). Jak widać wyniki w większości przypadków nie były zbyt rewelacyjne. 

Pierwszą szóstkę po grach eliminacyjnych utworzyły wspomniane już Konopa (579) i Lajtke (557) oraz Małgorzata Leopold (552), Izabela Torka (548), Patrycja Kicińska (544) i Dorota Orłowska (536). O ile jeszcze po eliminacjach przewaga Kingi Konopy nad rywalkami, choć wysoka, mogła dawać konkurentkom niewielką nadzieję na walkę z liderką, to podczas gier finałowych wszelkie spekulacje rywalek o pokonaniu Kingi można było odłożyć na bok. Konopa w popisowym stylu zostawiła konkurentki daleko w tyle. Jeszcze lepszy wynik niż w eliminacjach wynoszący 588 "kołków" sprawił, że Kinga Konopa zwyciężyła w Gostyniu z bardzo wyraźną przewagą. Wynik łączny Konopy to 1167 zbitych kręgli. Ciekawą walkę o miejsca 2 i 3 stoczyły Joanna Lajtke z Dorotą Orłowską. W samym finale nieco lepiej spisała się Orłowska ale Asia Lajtke zdołała odeprzeć atak zawodniczki "Dębinek" i utrzymać drugą pozycję. Po finale na koncie Joanny Lajtke figurowało 1096 "oczek". Dorota Orłowska zakończyła start w Gostyniu z dorobkiem 1091. Pozostałe zawodniczki "Polonii 1912" wypadły różnie, generalnie jednak poprawiając swoje pozycje. Mimo słabszej gry w finale na miejsce 6 awansowała Katarzyna Jańczak. Na miejscu 8 zakończyła zawody Jolanta Jaś, na 9 Monika Marażewska. Jedyny spadek zanotowała Anna Chwastyniak kończąc gostyński turniej na pozycji 14. Chyba największymi przegranymi gier finałowych były Izabela Torka i Patrycja Kicińska spadając daleko poza pierwszą piątkę zawodów. 

Znacznie wyższy poziom zaprezentowali panowie. Do awansu do wąskiego finału konieczne było zbicie 548 kręgli. W gronie 18 finalistów znalazło się 5 zawodników "Polonii 1912" Leszno. Najlepiej spisał się rodzinny duet Szulców (syn i ojciec). Prowadził Adrian Szulc z wynikiem 599 a Jerzy był 6 po zbiciu 568 kręgli. Identyczny wynik 568 dawał 7 miejsce Mikołajowi Konopce. Na sąsiadujących pozycjach 14 i 15 plasowali się Bartosz Włodarczyk (550) i Sebastian Piosik (549). Pozostała szóstka zawodników "Polonii" poza ścisłym finałem a przynajmniej czterech z nich powinno gostyński start jak najszybciej wymazać z pamięci. 

W czołowej szóstce eliminacyjnej znaleźli się Adrian Szulc (599), Bogusław Dobkowicz (579), Jakub Osiewicz (574), Włodzimierz Dutkiewicz i Andrzej Zagata (po 570) oraz Jerzy Szulc (568). Trzech z nich niestety kompletnie już nie liczyło się w niedzielnym finale. A gry finałowe były przede wszystkim popisem Mikołaja Konopki, który grając na poziomie 611 kręgli, wyprzedzającej go szóstce liderów zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko. Z tej najlepszej grupy po eliminacjach, w finałowym kulaniu najlepiej zaprezentowali się Adrian Szulc i Jakub Osiewicz. Kuba Osiewicz także zakończył grę z "6" z przodu zbijając 602 kręgle. Adrian Szulc co prawda nie przekroczył bariery 600 punktów ale dwa zbliżone wynikowo starty na wysokim poziomie (599 + 591) pozwoliły "Adisowi" na zwycięstwo z wynikiem 1190. Druga lokata przypadła Mikołajowi Konopce (1179) a trzecia dla Jakuba Osiewicza (1176). 
Z pozostałych "polonistów" dość przyzwoicie w finale wypadł Bartosz Włodarczyk awansując na 10 miejsce. Jerzy Szulc i Sebastian Piosik stracili swoje pozycje po eliminacjach. 

Ciekawie wygląda czołówka cyklu Grand Prix Polski po rozegraniu dwóch turniejów. Wśród pań prowadzenie objęła Kinga Konopa mająca w dorobku 130 punktów. Tuż za nią jest Monika Marażewska (125), trzecią lokatę zajmuje Dorota Orłowska (110) a na pozycji czwartej z dorobkiem 105 punktów są dwie zawodniczki - Joanna Lajtke i Małgorzata Leopold. 

Jeszcze większy tłok panuje w czubie klasyfikacji męskiej. Liderem jest Adrian Szulc z dorobkiem 150 punktów. Za "Adisem" dwójka zawodników ze 140 punktami (Mikołaj Konopka i Jakub Osiewicz) a 135 punktów figuruje na koncie Leszka Torki. 

Nowa zasada punktacji Grand Prix Polski (punkty za zajęte miejsca) jest chyba lepsza niż sumowanie wyników, które obowiązywało w poprzednim sezonie. 

Wszystkie wyniki i klasyfikacje dostępne są na stronie Grand Prix Polski umieszczonej na portalu kregle.net 


Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport