Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Podsumowaliśmy Ligę Zakładów Pracy Kręglarstwo 2013-04-16 11:05:11
W sobotę 6 kwietnia turniejem Grand Prix Ligi Zakładów Pracy zakończył się sezon 2012/2013 tej amatorskiej imprezy kręglarskiej rozgrywanej na kręgielni w Lesznie.

Leszczyńska Liga Zakładów Pracy rozszerza swój zasięg terytorialny. Prócz amatorów kręglarstwa klasycznego z Leszna grają w niej także zawodnicy z Gostynia, Lubina i Polkowic. Jest też swego rodzaju "przystanią" dla kręglarzy, którzy zakończyli kariery zawodnicze ale z kulaniem nie zrywają.
Rywalizację drużynową kobiet wygrała ekipa "Spinko", wyprzedzając zespół "Ania i Spółka" oraz "Astromal" Wilkowice. Kolejność ostateczna drużyn kobiecych rozstrzygnęła się w zakończonym sezonie bardzo szybko. Ciekawiej za to było w indywidualnej rywalizacji pań. Nie jest niespodzianką fakt, że podium zajęły zawodniczki z przeszłością kręglarską: ligową i reprezentacyjną. A na tym podium znalazły się Monika Zalesińska, Anna Kwapisz i Anna Pawłowska. W ogóle z uczestniczek Ligi Zakładów Pracy spokojnie można by było utworzyć silny zespół nie będący bez szans w polskiej lidze kręglarskiej kobiet.
Najlepszymi zespołami męskiej I ligi okazały się teamy "Lespinu I", "Astromalu" Wilkowice oraz SGLK Gostyń. Spadek dotknął drużyn Urzędu Miasta II oraz PKP Cargo. Ich miejsce w wyższej klasie rozgrywkowej zajmą w nowym sezonie "Wolmet" Gostyń oraz Urząd Miasta I, wracający do I ligi po rocznej "banicji" w niższej klasie rozgrywek LZP.
Indywidualny triumf wśród mężczyzn odnotował Marek Maćkowiak, wyprzedzając Andrzeja Zagatę i Karola Zagatę. Ale w czubie klasyfikacji męskiej różnice pomiędzy szeroką czołówką były niewielkie.
Trzeba też w tym momencie przypomnieć, że ostateczna klasyfikacja indywidualna ustalana jest po odjęciu najsłabszego wyniku u zawodniczek i zawodników, którzy grali we wszystkich 7 turniejach.
Oprócz zmagań trwających od października 2012 do marca 2013, które zakończyły się tak, jak opisano wyżej, sezon Ligi Zakładów Pracy zakończyło tradycyjne indywidualne Grand Prix LZP. Wyniki tego turnieju są liczone odrębnie od startów w sezonie regularnym a zwycięzcy Grand Prix nagradzani są za ten turniej. W wielu przypadkach stają na podium i za Grand Prix i za cały sezon.
Tym razem w gronie 15 startujących w Grand Prix Pań najlepiej spisała się Janina Śleńska z wynikiem 368 wyprzedzając Joannę Kurpisz i Annę Kwapisz, które uzyskały identyczne rezultaty 364. Ale za najlepszą trójką było ciasno w klasyfikacji. Wśród panów w turnieju Grand Prix zdecydowany triumf odniósł Hubert Pyzikiewicz zbijając 388 kręgli. Z grona 45 uczestników turnieju najlepiej poza Hubertem spisali się Maciej Matyla (371) i Marek Maćkowiak (368). Tu też liczna grupa zawodników była bardzo bliska pudła. Ale jak wiadomo, podium ma tylko 3 stopnie.
Szczegółowe wyniki całego sezonu LZP oraz turnieju Grand Prix można prześledzić w dołączonych protokołach.
A najskuteczniejszych zawodników sezonu ligowego oraz turnieju Grand Prix można obejrzeć na dołączonych do newsa fotografiach.

PROTOKÓŁ Grand Prix LZP
PROTOKÓŁ Liga

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport