Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Pierwsze zwycięstwo w CLJ Piłka Nożna 2013-09-14 18:17:57
Pierwsze zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów Starszych odnieśli dzisiaj leszczyńscy piłkarze. Poloniści pokonali na własnym obiekcie Elanę Toruń 4:2 (3:1).

Spotkanie mogło się rozpocząć wyśmienicie dla zespołu gości, którzy już w pierwszej minucie byli bliscy objęcia prowadzenia po stracie Kuby Nowaka. Napastnik z Torunia na szczęście dla leszczynian fatalnie przestrzelił. Polonia chwilę później odpowiedziała groźną akcją, niestety również zakończoną niecelnym uderzeniem. W 13. minucie dobrze dośrodkował piłkę Michał Płocharczyk i niewiele brakowało by Adrian Cyka wykorzystał jego wrzutkę. Trzy minuty później po błędzie leszczyńskiej defensywy świetną interwencją popisał się Darek Szczerbal. W 22. minucie Poloniści nie mieli już jednak tyle szczęścia i stracili gola po strzale Cezarego Siodelskiego. Do wyrównania próbował doprowadzić Płocharczyk, ale jego uderzenie po ziemi wyłapał toruński golkiper. W 35. minucie Polonia w końcu dopięła swego, a piłkę do siatki skierował bardzo aktywny Michał Płocharczyk. Ten sam zawodnik trafiał do bramki przyjezdnych jeszcze w 42. i w 44. minucie kompletując klasycznego hat-tricka. Pierwsza odsłona zakończyła się prowadzeniem leszczynian 3:1.

Po przerwie gospodarze nie ograniczyli się do obrony korzystnego rezultatu i już po 5 minutach mogli podwyższyć wynik. W polu karnym faulowany był Adrian Cyka i sędzia Monika Mularczyk wskazała na wapno. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Jakub Rerak, ale jego intencje wyczuł bramkarz gości i obronił to uderzenie. W 58. minucie kolejną udaną interwencję zaliczył Dariusz Szczerbal. Kilka minut później leszczynianie stworzyli sobie kolejne dogodne okazje, ale zarówno Adrian Cyka jak i Krzysztof Karch uderzali niecelnie. Szczęścia próbowali też Miłosz Lokś, którego strzał głową obronił Binkowski oraz Krzysztof Konieczny, który trafił w boczną siatkę. W 76. minucie zawodnicy Elany zdobyli kontaktowego gola. Pięknie z dystansu uderzył Paweł Górski, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Minutę później bliski zdobycia swojego czwartego gola był Płocharczyk, ale jego strzał z bliska odbił bramkarz. W 87. minucie było już właściwie po meczu, ładną kontrę gospodarzy celnym uderzeniem zakończył Krzysztof Szczepański ustalając wynik spotkania na 4:2. W doliczonym czasie gry o bramkę mógł się jeszcze pokusić Krzysztof Karch, ale posłał piłkę minimalnie obok słupka.

- Przede wszystkim chcieliśmy tutaj zdobyć trzy punkty, przygotowywaliśmy się cały tydzień do tego meczu. Wiadomo, rywal był za plecami w tabeli, no i udało się, trzy punkty są. Chociaż z gry, z sytuacji, które sobie stworzyliśmy powinniśmy w troszeczkę większym wymiarze wygrać i nie stwarzać sobie w końcówce nerwówki. Rywal doprowadził do wyniku 3:2 po bardzo ładnej bramce, z 25. - 30. metra zawodnik gości uderzył nie do obrony od słupka, takie bramki zdarzają się raz na 10 meczów. - powiedział po meczu trener Waldemar Jędrusiak, który odniósł się też do pierwszego gola Krzysztofa Szczepańskiego w rozgrywkach juniorów starszych. - Był to pierwszy mecz, gdzie wystawiłem go na prawej obronie, bardzo dobrze wyglądał na treningu i w meczu sparingowym ze Śląskiem Wrocław, a dzisiaj swoją dobrą grę ukoronował bramką. Dałem mu szansę i naprawdę ją wykorzystał. Podobnie jak Miłosz Lokś jako środkowy defensywny pomocnik, u którego szwankowała wcześniej gra głową, tak w tym meczu zagrał bardzo dobrze.

Polonia: 1. Dariusz Szczerbal - 16. Krzysztof Szczepański, 13. Mateusz Pietraszko (C), 2. Szymon Ramota, 5. Krzysztof Konieczny - 3. Miłosz Lokś (80' 20. Jędrzej Wydmuch), 8. Kuba Nowak - 15. Michał Marciniak (73' 19. Emilian Prałat), 14. Michał Płocharczyk, 10. Jakub Rerak - 17. Adrian Cyka (59' 11. Krzysztof Karch)

Nie wystąpili: 12. Damian Maćkowiak, 18. Marcin Grad, 6, Grzegorz Jankowski, 4. Maciej Miętki

żółte kartki: Mateusz Pietraszko, Kuba Nowak, Adrian Cyka, Krzysztof Karch

Następne spotkanie podopieczni Waldemara Jędrusiaka rozegrają 21. września o godz. 16:00 w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą.