Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Pierwsze zwycięstwo panów, pierwsza porażka pań Kręglarstwo 2018-11-28 13:09:38
Kolejny weekend ligowy znów przyniósł połowiczne sukcesy. Tym razem jednak lepiej wypadli panowie odnosząc pierwsze w sezonie zwycięstwo nad poznańską "Czarną Kulą". Panie przegrały mecz w Tucholi.

Panowie grali w Lesznie z rywalem, który przed tym meczem także nie miał punktów na koncie. Zerową passę przełamali "poloniści" pokonując rywala z Poznania 7:1 (3365:3222). 5 wygranych pojedynków i duża przewaga w kręglach ale nie był to mecz do jednej bramki. Najciekawsze pojedynki stoczyli ze sobą zawodnicy z pierwszej i ostatniej pary meczu.
Ta pierwsza para to wracający do gry po wielu miesiącach problemów zdrowotnych Adrian Szulc kontra wychowanek "Polonii" Sebastian Piosik. Pojedynek wygrał Piosik 3:1 (w kręglach 562:560) ale o jego zwycięstwie zadecydowały niuanse a rozstrzygnięcie ważyło się do ostatniego rzutu. W tym samym bloku rywalizowali ze sobą najmłodszy i najstarszy uczestnik meczu. Wygrał ten najmłodszy - Filip Łochowicz z "Polonii" pokonując Janusza Adamczaka 4:0 przy wynikach 546:521 ale tak naprawdę Łochowicz dość wysoko wygrał tylko seta numer 3, w pozostałych będąc lepszym od rywala o 2, 6 oraz 1 kręgiel.
Drugi blok meczu i na torach aż trzech Patryków. Patryk Wawrzyniak z "Polonii" pokonał Patryka Kaczmarka z "Czarnej Kuli" 3:1, w kręglach 527:490 ale był to dość dziwny występ "Wawrzola". Na szczęście mimo 2 słabych setów "polonista" okazał się lepszy od rywala. Patryk Konarkowski w kolejnym pojedynku meczu rywalizował z Arturem Piosikiem i wygrał 3:1 (587:556). O dość sporej różnicy kręgli na korzyść Konarkowskiego zadecydował wysoko przez niego zagrany set trzeci. Pozostałe były dość wyrównane.
Podobnie jak Konarkowski zagrał w ostatnim bloku Mateusz Klecha. Kapitan "Polonii" wypunktował 3:1 oraz 594:547 Karola Nowaka. Ale sety 1-3 w tym pojedynku były z gatunku wyrównanych i dopiero w secie czwartm nastąpił "odjazd" Klechy skutkujący dużą przewagą w kręglach. Ostatnią parę meczu utworzyli Szymon Kaliski i Maciej Dokowicz. Tu sytuacja zmieniała się od 1:0 dla Szymona przez 2:1 dla Dokowicza by po lepszym finiszu i pojedynku zagranym na 2:2 przynieść punkt "Polonii" przy lepszym wyniku Szymona Kaliskiego 551:546.
Już w najbliższą niedzielę czeka zawodników "Polonii" wyjazd do odległego Brzeska.

Niepowodzeniem zakończył się wyjazd zawodniczek "Polonii" do Tucholi. Gospodynie ograły zespół z Leszna 6:0 (2133:2059). Dziwny to był mecz i wbrew temu co sugerować może "goły" wynik, mecz wyrównany. Praktycznie można powiedzieć, że o wygranej gospodyń decydowały ostatnie sety.
W pojedynku Anny Chwastyniak z Izabelą Szczukowską po 3 setach prowadziła zawodniczka gospodarzy 2:1 z przewagą 8 kręgli, czyli set ostatni mógł dać rozsztrzygnięcie w obie strony. Ale ostatni set zakończył się remisowo a pojedynek wygrała Szczukowska 2,5:1,5 przy wynikach 526:518. Podobnie było w pojedynku debiutującej w lidze Angeliki Ciszewskiej z Aleksandrą Metlicką. Tu po 3 setach "Ciszka" przegrywała 2:1 ale miała na koncie o 4 kręgle więcej od zawodniczki z Tucholi. Trzeba było tylko wygrać ostatniego seta. Ale tego seta wygrała Metlicka i pojedynek zakończył się punktem dla "Tucholanki" przy wynikach 3:1 oraz 537:526.
Drugi blok i sytuacje mocno podobne. Monika Leciejewska w pojedynku z Aliną Pstrąg-Wiligała rozpoczyna ostatniego seta prowadząc 2:1 i z przewagą 4 kręgli. Sytuacja nie zmienia się do końca gry do pełnych. Ale przy zbiórkach Monia dosłownie staje i przygrywa pojedynek kręglami 500:525 przy remisie na torach. Podobnie w pojedynku Nicoletty Dudziak z Dorotą Januszewską. Podziębiona Nicoletta gra dziwny mecz patrząc na jej wyniki na poszczególnych torach. Ale po 3 setach "Niki" prowadzi 2:1 choć traci do Doroty 14 kręgli. Jest więc o co walczyć ale walki na ostatnim torze zabrakło. Pojedynek przy setach 2:2 w kręglach 545:515 dla zawodniczki z Tucholi.
W najbliższej kolejce mecz w Lesznie z "Alfą Vector", która tak jak "Polonia" ma 6 punktów po 4 meczach ligowych.


Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport