Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Pierwsze zwycięstwo panów, pierwsza porażka pań Kręglarstwo 2018-11-28 13:09:38
Kolejny weekend ligowy znów przyniósł połowiczne sukcesy. Tym razem jednak lepiej wypadli panowie odnosząc pierwsze w sezonie zwycięstwo nad poznańską "Czarną Kulą". Panie przegrały mecz w Tucholi.

Panowie grali w Lesznie z rywalem, który przed tym meczem także nie miał punktów na koncie. Zerową passę przełamali "poloniści" pokonując rywala z Poznania 7:1 (3365:3222). 5 wygranych pojedynków i duża przewaga w kręglach ale nie był to mecz do jednej bramki. Najciekawsze pojedynki stoczyli ze sobą zawodnicy z pierwszej i ostatniej pary meczu.
Ta pierwsza para to wracający do gry po wielu miesiącach problemów zdrowotnych Adrian Szulc kontra wychowanek "Polonii" Sebastian Piosik. Pojedynek wygrał Piosik 3:1 (w kręglach 562:560) ale o jego zwycięstwie zadecydowały niuanse a rozstrzygnięcie ważyło się do ostatniego rzutu. W tym samym bloku rywalizowali ze sobą najmłodszy i najstarszy uczestnik meczu. Wygrał ten najmłodszy - Filip Łochowicz z "Polonii" pokonując Janusza Adamczaka 4:0 przy wynikach 546:521 ale tak naprawdę Łochowicz dość wysoko wygrał tylko seta numer 3, w pozostałych będąc lepszym od rywala o 2, 6 oraz 1 kręgiel.
Drugi blok meczu i na torach aż trzech Patryków. Patryk Wawrzyniak z "Polonii" pokonał Patryka Kaczmarka z "Czarnej Kuli" 3:1, w kręglach 527:490 ale był to dość dziwny występ "Wawrzola". Na szczęście mimo 2 słabych setów "polonista" okazał się lepszy od rywala. Patryk Konarkowski w kolejnym pojedynku meczu rywalizował z Arturem Piosikiem i wygrał 3:1 (587:556). O dość sporej różnicy kręgli na korzyść Konarkowskiego zadecydował wysoko przez niego zagrany set trzeci. Pozostałe były dość wyrównane.
Podobnie jak Konarkowski zagrał w ostatnim bloku Mateusz Klecha. Kapitan "Polonii" wypunktował 3:1 oraz 594:547 Karola Nowaka. Ale sety 1-3 w tym pojedynku były z gatunku wyrównanych i dopiero w secie czwartm nastąpił "odjazd" Klechy skutkujący dużą przewagą w kręglach. Ostatnią parę meczu utworzyli Szymon Kaliski i Maciej Dokowicz. Tu sytuacja zmieniała się od 1:0 dla Szymona przez 2:1 dla Dokowicza by po lepszym finiszu i pojedynku zagranym na 2:2 przynieść punkt "Polonii" przy lepszym wyniku Szymona Kaliskiego 551:546.
Już w najbliższą niedzielę czeka zawodników "Polonii" wyjazd do odległego Brzeska.

Niepowodzeniem zakończył się wyjazd zawodniczek "Polonii" do Tucholi. Gospodynie ograły zespół z Leszna 6:0 (2133:2059). Dziwny to był mecz i wbrew temu co sugerować może "goły" wynik, mecz wyrównany. Praktycznie można powiedzieć, że o wygranej gospodyń decydowały ostatnie sety.
W pojedynku Anny Chwastyniak z Izabelą Szczukowską po 3 setach prowadziła zawodniczka gospodarzy 2:1 z przewagą 8 kręgli, czyli set ostatni mógł dać rozsztrzygnięcie w obie strony. Ale ostatni set zakończył się remisowo a pojedynek wygrała Szczukowska 2,5:1,5 przy wynikach 526:518. Podobnie było w pojedynku debiutującej w lidze Angeliki Ciszewskiej z Aleksandrą Metlicką. Tu po 3 setach "Ciszka" przegrywała 2:1 ale miała na koncie o 4 kręgle więcej od zawodniczki z Tucholi. Trzeba było tylko wygrać ostatniego seta. Ale tego seta wygrała Metlicka i pojedynek zakończył się punktem dla "Tucholanki" przy wynikach 3:1 oraz 537:526.
Drugi blok i sytuacje mocno podobne. Monika Leciejewska w pojedynku z Aliną Pstrąg-Wiligała rozpoczyna ostatniego seta prowadząc 2:1 i z przewagą 4 kręgli. Sytuacja nie zmienia się do końca gry do pełnych. Ale przy zbiórkach Monia dosłownie staje i przygrywa pojedynek kręglami 500:525 przy remisie na torach. Podobnie w pojedynku Nicoletty Dudziak z Dorotą Januszewską. Podziębiona Nicoletta gra dziwny mecz patrząc na jej wyniki na poszczególnych torach. Ale po 3 setach "Niki" prowadzi 2:1 choć traci do Doroty 14 kręgli. Jest więc o co walczyć ale walki na ostatnim torze zabrakło. Pojedynek przy setach 2:2 w kręglach 545:515 dla zawodniczki z Tucholi.
W najbliższej kolejce mecz w Lesznie z "Alfą Vector", która tak jak "Polonia" ma 6 punktów po 4 meczach ligowych.