Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Pełne emocji Mistrzostwa Polski do pełnych Kręglarstwo 2016-05-27 12:06:11
W weekend 20-22 maja kręgielnia w Lesznie gościła uczestników Mistrzostw Polski w grze do pełnych. Na starcie stanęło 35 kobiet i 116 mężczyzn. A w konkurencji drużynowej sklasyfikowano 10 drużyn kobiecych i 34 męskie.

Losy drużynowego złota kobiet rozstrzygnęły się bardzo szybko. Silny personalnie zespół "Astromalu" Wilkowice w składzie Anna Pawłowska, Joanna Kurpisz i Joanna Neczyńska (prawda, że "mocne" nazwiska) uzyskał rezultat 1125 punktów i dość wyraźnie wyprzedził pozostałe ekipy medalowe: BJB (Beata Kaczmarek, Jolanta Jaś i Bogusława Ułasewicz) 1061 oraz "Alfę Vector" Tarnowo Podgórne (Danuta Pribe, Jadwiga Wojcieszak i Izabela Cwojdzińska) 1045.
Sprawa drużynowego złota wśród panów została rozstrzygnięta dopiero w ostatnim bloku gier eliminacyjnych. Tu zasłużony triumf przypadł drużynie OKSiT Gmina Puck (Michał Rohda, Patryk Mudlaff i Adam Adolph) z wynikiem 1127. Srebro dla ekipy RKR Team (Radosław Cwojdziński, Karol Nowak i Robert Wojcieszak) 1120 a brąz dla SGLK I Gostyń (Marek Podyma, Maciej Matyla i Karol Zagata) 1106.
Równie ciekawie było w grach indywidualnych. Wśród kobiet po eliminacjach najwyżej stały akcje Beaty Śmiglak (387), Joanny Neczyńskiej (384), Anny Pawłowskiej (379) i Jolanty Jaś (372) ale i finalistki z dalszych lokat nie były bez szans, o czym przekonały finały.
W finale kapitalną partię rozegrała Joanna Kurpisz będąca bliska wyniku powyżej 400. Ostatecznie przy nieco słabszym finiszu Aśka zbiła 397 kręgli i objęła wyraźne prowadzenie, dające nadzieję nawet na końcowy sukces. Skończyło się na srebrnym medalu Aśki, bo z ostatniej grupy finalistek najlepiej i do tego bardzo równo na każdym torze zagrała Jolanta Jaś uzyskując wynik 389 kręgli. Wraz z dorobkiem z eliminacji Jola Jaś uzyskała rezultat końcowy 761. Przy nazwisku Joanny Kurpisz widniał wynik 759 a najniższy stopień podium przypadł liderce po eliminacjach Beacie Śmiglak (746).
Równie kapitalną i scenariuszowo podobną rozgrywkę zafundowali panowie. Tu po eliminacjach najwyżej stały akcje Radka Cwojdzińskiego (396), Adama Adolpha (391), Patryka Mudlaffa (387) i Marka Nowaka (384). Ale w ogóle poziom gry panów był wysoki a awans do finału z 28 lokaty dawał wynik 363.
A w finale błysnął atakujący z dość odległej 19 pozycji Leszek Kowalski. Jego wynik uzyskany w finale (393) sprawił, że po grze kolejnych zawodników, Leszek stale utrzymywał pozycję lidera z wynikiem łącznym 760 i awansował coraz wyżej. Stało się jednak dokładnie to samo, co u kobiet. Grający w ostatnim bloku (trzeci po eliminacjach) Patryk Mudlaff wytrzymał presję i ostatnim rzutem zapewnił sobie końcowe zwycięstwo, uzyskując w ostatecznym rozrachunku rezultat 763. Brąz dla równo grającego Marka Nowaka z wynikiem 745.
O wyrównanej stawce zawodników może świadczyć choćby to, że brązowy medalista zbił w dwóch startach 745 kręgli, zawodnik z miejsca 9 miał wynik 740 a zawodnik na pozycji 12 wynik 738!
Trzeba przyznać, że przez te 3 dni mistrzostw do pełnych działo się sporo dobrego na kręgielni w Lesznie. A w sympatycznej ceremonii dekoracji medalistów udział wzięli: Andrzej Łoszyk - Kierownik Wyszkolenia Polskiego Związku Kręglarskiego i Tomasz Szymański - Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Leszna.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport