Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Październikowe turnieje młodzieżowe Kręglarstwo 2016-10-25 11:40:56
Kilkoro młodych zawodników sekcji kręglarskiej "Polonii 1912" Leszno zaliczyło w odstępie 3 tygodni starty w dwóch turniejach młodzieżowych.

Pierwszy turniej - "Wielkopolska zaprasza" rozegrano w Poznaniu w dniach 29 września - 2 października. Termin dla "Polonii" a pewnie i dla innych klubów mało fortunny, bo kolidujący z kolejką ligową w superlidze i w lidze międzyokręgowej. Z tego też powodu leszczyński klub wysłał na kręgielnię "Czarnej Kuli" tylko 4 zawodników: 2 młodzików i 2 juniorki młodsze, z nadzieją na dobre wyniki sportowe.
Z rozczarowaniem trzeba stwierdzić, że generalny poziom turnieju "Wielkopolska zaprasza" nie był wysoki a dobrych wyników padło niewiele. Jak spisali się reprezentanci "Polonii". Chyba jednak nieco poniżej oczekiwań. Dwójka młodzików: Mateusz Kraczewski i Filip Łochowicz zagrała na tyle przyzwoicie, że oboje awansowali do finału. Mateusz z pozycji trzeciej z wynikiem 463, Filip jako ostatni dziesiąty finalista z rezultatem 453. Najlepszy wynik eliminacji wynosił 484. Przy ogólnej "ciasnocie" rezultatów liczyliśmy na finałową skuteczną walkę "polonistów". Było niestety połowicznie. Filip Łochowicz uzyskując wynik 464 i łącznie 917 awansował na 5 miejsce. Z kolei Mateusz Kraczewski zagrał w finale fatalnie (tylko 406) i spadł aż na 9 lokatę. A wygrał Jakub Kuryło z Brzeska z wynikiem 990 przy finałowym 506.
W kategorii juniorek młodszych liczyliśmy, że obie zawodniczki "Polonii" - Angelika Ciszewska i Anna Łochowicz powalczą o czołowe lokaty w turnieju. I tu znów rezultat był połowiczny. Do finału zgodnie z regulaminem zawodów awansowały w sumie tylko 4 zawodniczki a w tej wąskiej grupie znalazła się Angelika Ciszewska z wynikiem 462 dającym 4 miejsce. Ania Łochowicz zagrała o 1 punkt mniej i wynik 461 dał jej miejsce numer 5, już poza finałem. A w finale "Ciszka" wreszcie powalczyła, uzyskała drugi wynik finału (504) i awansowała na najniższy stopień podium z wynikiem 966. Wygrała Natalia Cebula z Brzeska z końcowym rezultatem 1028 przy finałowej grze na poziomie 530. I tylko Cebula i Ciszewska miały w Poznaniu wyniki powyżej 500 kręgli.
Trzy tygodnie później, w dniach 21 - 23 października rozegrano w Tucholi zawody "Młodzieżowego Pucharu Borów Tucholskich". Tym razem "Polonię" reprezentowała 1 młodziczka, 4 młodzików i 3 juniorki młodsze.
Młodziczka Marika Dudzik zagrała na poziomie 431 kręgli i ten wynik dał jej 8 miejsce. Do finału awansowało 6 zawodniczek a naszej reprezentantce do awansu zabrakło 8 kręgli. Trochę szkoda.
Z czwórki młodzików awans do finału zgodnie z oczekiwaniami wywalczyli Mateusz Kraczewski i Filip Łochowicz. Znów w eliminacjach zagrali na podobnym poziomie. Mateusz 465 i to dawało mu 6 pozycję. Filip 460 i 7 miejsce po eliminacjach. Poza 12-osobowym finałem znaleźli się Dominik Dykier (14 miejsce z wynikiem 445) i debiutant w gronie młodzików Antek Nowacki (20 lokata z wynikiem 400). A w finale mieliśmy w wykonaniu "polonistów" powtórkę z turnieju w Poznaniu. Niżej klasyfikowany po eliminacjach Łochowicz zagrał bardzo dobrze. Jego 512 było drugim wynikiem finału i z rezultatem 972 Filip zakończył turniej w Tucholi na 4 miejscu. Mateusz znów w finale zagrał znacznie poniżej umiejętności i możliwości a wynik finałowy 428 i łączny 893 przesunął go w dół na 9 lokatę. Chyba trzeba popracować nad psychiką tego niewątpliwie utalentowanego zawodnika.
Kategoria juniorek młodszych była nasza. "Polonistki" zajęły pierwsze trzy miejsca i uczyniły to w zasadzie bez dyskusji. Po eliminacjach zawodniczki z Leszna zajmowały lokaty 1, 3 i 4. Prowadziła wyraźnie Nicoletta Dudziak z najlepszym wynikiem całego turnieju 559. Trzecia była Angelika Ciszewska z nową "życiówką" 531 a czwarta lokata przypadała Annie Łochowicz z wynikiem 509. Zawodniczki "Polonii" przedzieliła Ola Metlicka z Tucholi z wynikiem 536. Zadaniem na finał dla Ciszewskiej i Łochowicz była walka o 2 i 3 miejsce na podium, bo trudno było sobie wyobrazić, by najbardziej w tym gronie ograna Nicoletta Dudziak pozwoliła sobie odebrać zwycięstwo. Ten scenariusz się sprawdził. Ania Łochowicz uzyskała najwyższy wynik finału (528) i awansowała na 3 stopień podium, Angelika Ciszewska choć nieco słabsza niż w eliminacjach (508) awansowała na pozycję numer 2 a Nicoletta Dudziak (519) zgodnie z oczekiwaniami utrzymała pierwszą lokatę. Ostateczna kolejność na "polonijnym" podium juniorek młodszych w Tucholi była następująca: Nicoletta Dudziak (1078), Angelika Ciszewska (1039) i Anna Łochowicz (1037). Do dobrej czy bardzo dobrej gry Nicoletty Dudziak jesteśmy przyzwyczajeni. Ale i Angelika i Ania też mają ogromny potencjał sportowy, który powinny wykorzystać.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport